Jak płacić na Aliexpress?

Dosyć kłopotliwym tematem dla początkujących dla kupujących jest zagadnienie Jak płacić na Aliexpress? Nic bardziej mylnego. Z naszym poradnikiem w prosty i łatwy sposób dowiesz się jakie są najbardziej opłacalne formy płatności na Aliexpress.

Aliexpress

Jak płacić na Aliexpress?

 

SPIS TREŚCI:

 1. Wybór banku
 2. Wypełnienie danych
 3. Realizacja
 4. Płatność
 5. Potwierdzenie

 

KROK PIERWSZY – WYBÓR BANKU

Osobiście posiadam kartę walutową w banku T-MOBILE USŁUGI BANKOWE (dawny Alior Sync) i jest to jedna z najtańszych kart walutowych w Polsce na chwile obecną (LINK DO REJESTRACJI):

W T-mobile otworzyłem konto osobiste rozliczane w złotówkach oraz drugie rozliczane w dolarach. Najważniejsze opłaty:

 • Prowadzenie konta – 0 zł
 • Opłata za kartę – 0/6* zł (więcej tutaj: link)
 • Wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie – 0 zł
 • 10 darmowych natychmiastowych przelewów w miesiącu!

* – opłata wynosi 0zł jeśli dokonamy transakcji bezgotówkowych na minimum 200zł.

Do tego konta otrzymujemy kartę debetową Mastercard. Oczywiście karta ta nie jest obowiązkowa i jeśli nie zależy nam na koncie w złotówkach, to warto zrezygnować z niej. Kiedy otrzymamy paczkę z kartą, składamy wniosek o konto walutowe i o kartę walutową Mastercard.

Konto walutowe opłaty:

 • Prowadzenie konta – 0 zł
 • Opłata za kartę – 0 zł
 • Wydanie karty – 10 zł (więcej tutaj: link)

Czyli jak łatwo zauważyć, nawet jak nie korzystamy z konta, bank nie pobiera opłat. Naprawdę polecam u nich założenie konta, nawet na zmianę Waszego głównego konta.

UWAGA! Jeśli macie konto w innym banku założone na Wasze dane, wystarczy przelew z tego konta na nowe i już jest aktywne, bez zbędnego podpisywania umów!

 

Rejestracja poniżej:

T-mobile usługi bankowe

Jak płacić na Aliexpress

 

Karta ta pozwoliła na zapłatę wielu przedmiotów na Aliexpress i do tej pory nie narzekam na ten sposób płatności.

Aby wpłacić dolary na nasze konto walutowe, warto skorzystać z jakiegoś kantoru online. Ja od zawsze dłuższego czasu korzystm z liderwalut.pl. W miarę niskie prowizje pozwalają na szybką i po korzystnej cenie wymianę walut. Zazwyczaj oscylują one w granicach aktualnego kursu NBP.

Dzięki kantorowi zaoszczędziłem już sporą ilość gotówki, wystarczy posiadać konto osobiste i walutowe w T-mobile Usługi Bankowe, a następnie być zarejestrowanym w Liderwalut.pl (LINK PONIŻEJ) :

Liderwalut.pl

liderwalut

 

KROK PIERWSZY –  OFERTA LIDERWALUT.PL

Liderwalut.pl działa na polskim rynku bodajże od 2013 roku. Zdołał zebrać na obecną chwilę blisko 3600 opini w serwisie Opineo.pl, co świadczy o solidnym podejściu do klienta. Zacznę od przedstawienia oferty.

Opłaty i czasy przelewów znajdziemy tutaj:

https://liderwalut.pl/czas-realizacji-wymiany

Większość przelewów jest realizowana za darmo, lecz warto przed wymianą sprawdzić w ich kalkulatorze. Do T-mobile Usługi Bankowe przelewy są darmowe.

Minimalna kwota wymiany waluty to 100zł.

REJESTRACJA

Zaczynamy od założenia konta w Liderwalut.pl. Wchodzimy na stronę – LINK. Klikamy w „Załóż konto” oraz wypełniamy wymagane pola:

Rejestracja na Liderwalut.pl

Jeśli cała rejestracja przebiegła pomyślnie powinniśmy otrzymać następujący komunikat oraz potwierdzamy naszą rejestrację:

Potwierdzenie płatności Liderwalut.pl

Następnie po zalogowaniu uzupełniamy nasze dane klikając Ustawienia > Twoje dane

Dane do wypełnienia Liderwalut.pl

WYMIANA WALUTY

Podstawą jest zdefiniowanie naszych rachunków bankowych w Liderwalut.pl. Klikamy Konta bankowe > Dodaj konto

kontobankowe

Wybieramy walutę np. PLN oraz wpisujemy numer konta. Czyli jeśli założyliśmy konta w T-mobile Usługi Bankowe możemy dodać oba konta, te rozliczane w złotówkach oraz dolarach. Powinniśmy ustawić coś na wzór tego:

Zdefiniowane

Jeśli wszystko do tej pory przebiegło pomyślnie to możemy przejść dalej. Kolejnym posunięciem jest kupno lub sprzedaż waluty. Aby kupić pewną sumę dolarów klikamy w menu Kup w kantorze

Określamy jaką chcemy kupić walutę i wpisujemy sumę:

wymianalider

Sprawdzamy ofertę i otrzymujemy coś takiego:

wymiana2

Biorąc pod uwagę kurs dolara w momencie pisania tego artykułu (3,8903) jest to przystępna cena. Na konkurencyjnych stronach kurs oscylował wokół tej wartości lub był nawet niższy. Klikamy w Zatwierdź

wymiana3

Otrzymujemy niezbędne dane do wykonania przelewu, czyli w tym przypadku wymianę PLN na USD. Konto na które wysyłasz pieniądze to właśnie te, na które zlecamy przelew z naszego konta złotówkowego. Wysłane pieniądze zostaną automatycznie zamienione na dolary i odesłane na nasze konto walutowe. Po pomyślnej wymianie otrzymamy powiadomienie SMSem.

Posiadając już dolary możemy iść na zakupy. Zapraszam do dalszej lektury.

KROK DRUGI – WYPEŁNIENIE DANYCH

Ten krok już jest o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy jak pozostałe, nareszcie dowiemy się jak płacić na Aliexpress. Pozostaje nam wybór naszego adresu do wysyłki.

Przykład:Platnosc-1

Możemy oczywiście dodać inny adres wysyłki, klikamy „Add a new address” i ukazuje się nam kilka różnych pól do wypełnienia. W pierwszej rubryce podajemy imię i nazwisko, następnie ulicę, miasto, województwo, kod pocztowy. Należy pamiętać aby wpisywać wszystko bez polskich znaków, a kod pocztowy bez „-„.

Przykład:

Platnosc-2

 

KROK TRZECI – REALIZACJA

Kolejnym krokiem jest realizacja zamówienia. Możemy w tej części napisać oddzielną wiadomość dla sprzedającego, wybrać pocztę jaką sprzedający ma wysłać paczkę, bądź skorzystać z kuponu rabatowego. Wszystko objaśnione zostało na poniższym zdjęciu.

Przykład:

Platnosc-3

KROK CZWARTY- PŁATNOŚĆ

Końcowym krokiem w celu dowiedzenia się jak płacić na Aliexpress jest ostateczna opłata za przedmiot. Jak widzimy, mamy tutaj płatność na kwotę 169$. Wykorzystałem tutaj kartę Mastercard z Alior Sync. Wybrałem „Mastercard”, w pierwszej rubryce mamy wpisać imię, a następnie nazwisko z karty otrzymanej od Alior Sync. W kolejnym kroku wypełniamy numer karty, datę ważności tej karty a na koniec trzy ostatnie cyfry znajdujące się na odwrocie. Na koniec pozostaje kliknąć w „Pay My Order”. Teraz pozostaje nam tylko czekać na przesyłkę.

Przykład:

jak płacić na aliexpress

KROK PIĄTY – POTWIERDZENIE

Na samym końcu otrzymujemy potwierdzenie płatności. Dowiedzieć się można ile czasu ma sprzedawca na wysyłkę danego przedmiotu. Akurat w tym przypadku okres oczekiwania wynosi 5 dni.

Przykład:

Platnosc-5

 

 

07.01.15 – dodano ważną kwestię!

Po otrzymaniu komunikatu jak powyżej, Aliexpress weryfikuję transakcję przez 24h, po tym czasie sprzedawca otrzymuje zielone światło i zaczyna pakować paczkę.

10. 04.15 – dodano alternatywę płatności!

W związku z planowanymi zmianami opłat wprowadzonych przez T-mobile Usługi Bankowe warto zapoznać się z inna alternatywą płatności na Aliexpress – LINK.

W taki oto sposób przebrnęliśmy razem ten można powiedzieć trudny etap. Warto krok po kroku wykonać ten etap zgodnie z tą instrukcją. Pierwszy raz jest ciężki, ale po kilku wpłatach nabiera się wprawy i jest o wiele wiele łatwiej . W razie problemów, warto napisać komentarz pod spodem, razem podołamy temu problemu! Mam nadzieję, że już wiesz jak płacić na Aliexpress?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: 498

 1. ash pisze:

  Witam serdecznie. Mam pytanie, które dotyczy się nieudanej zapłaty za przedmiot. Posiadam wirtualną kartę Visa na e-portfelu Neteller. Rachunek na niej jest w dolarach. Zapłaciłem wpisując co trzeba poprawnie, nr karty, kod css, i datę ważności. Po 24h otrzymałem taki komunikat:
  Status: Closed
  Reminder: Your order has been cancelled for security reasons. To avoid cancellations to future orders, please submit the additional required documentation to us. Note: Your payment for this order has not been claimed by AliExpress.
  W zakładce financial na dole jest takie coś: Refund Status i zaznaczone na pomarańczowo Waiting Refund oraz Refund Processing. Mam rozumieć, że zwrócą mi kasę na tą kartę automatycznie? Przedmiot zamówiłem jeszcze raz i tym razem zapłaciłem przez przelewy24.
  Wdzięczny byłbym za odpowiedź.

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   pieniądze powinny wrócić na konto. Bez obaw.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 2. Kateeee pisze:

  Dzień dobry mam do Państwa pytanie. Jaka jest różnica między kupieniem pieniędzy w kantorze internetowym i przelaniem na konto walutowe a przelaniem z ROR złotówek na konto walutowe podlegajace pod dany ROR.

  Dziękuje za odpowiedz,
  Kasia

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   różnica w kursie. Przelew bezpośredni z ROR na walutowy będzie mniej opłacalny.
   Jednak przy drobnych kwotach nie dość, że ledwo zauważalna będzie ta różnica to sama operacja będzie o wiele szybsza.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 3. E pisze:

  Witam, ostatnio kupowalam na aliexpress zaplacila karta mastercard wpisalam dane oraz czekalam na werifikacje konta. Ale zdziwilo mnie ze oni sami sciagneli sobie z konta pieniadze… a ja nic nie musialam zrobic ani potwierdzic. Czy to normalne?

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   tak to normalne. Jeśli płaciła Pani wpisując numer karty oraz kod zabezpieczający w sposób wymieniony powyżej to tak się dzieje.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 4. Jarek pisze:

  Dzień dobry,

  Zakupiłem rzecz na Aliexpress wartą 329 dolarów co w przeliczeniu powinno wynieść około 1260zł. Dokonałem płatności kartą debetową Visa, Mbanku.
  Z konta zostało potrącone 1340zł czyli około 80zł więcej, dlaczego?

  Pozdrawiam.

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   już tłumaczę. Wytłumaczę na wczorajszym dniu (7.10.16r). Kurs dolara wg NBP z poprzedniego dnia wynosił 3,8505zł, natomiast kurs sprzedaży dolara w Mbank 3,9788zł.
   Teraz trochę matematyki: Przedmiot powinien kosztować wg kursu NBP = 1267zł, natomiast dolar w Mbanku jest droższy przez co zapłacimy 1309zł. Różnica wynosi 42zł.
   Możliwe, że w dniu kiedy Pan zamawiał przedmiot różnica ta wynosiła więcej.
   Więcej informacji na spred.pl
   Pozdrawiam,
   Rafał

   1. Jarek pisze:

    Ok, dziękuję za odpowiedź.

    Wprawdzie do dalej za mało ale być może kurs był wówczas jeszcze większy.

    Rozumiem, że nie ma możliwości aby bank narzucał jeszcze jakieś opłaty od siebie i należy brać tylko pod uwagę kurs ze strony Mbanku?
    Płatność kartą debetową jest wygodna i do tej pory byłem zadowolony płacąc jakieś drobne kwoty i nie widząc dużej różnicy kursowej. Pierwszy raz się zawiodłem.

    Pytam bo chciałbym na przyszłość ustrzec się niespodziewanych wydatków.

    Pozdrawiam.

    1. Rafał pisze:

     Dobry wieczór,
     myślę, że warto skontaktować się z bankiem. Również proszę podać nazwę konta, sprawdzę ich tabelę opłat i prowizji. Może ja coś znajdę 🙂
     Pozdrawiam,
     Rafał

 5. sylwia pisze:

  kupiłam dwie rzeczy na ali oplaciłam karta z konta zostały pobrane pieniadze ale na stronie ali pokazuje oczekiwanie na zaplate

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   czy nadal występuję ten problem? Czasami mijają 24h i wszystko jest w porządku.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 6. Beata pisze:

  Witam
  Kupilam trzy rzeczy na aliexpress jednak nie moge za nie zaplacic, poniewaz moja karta maestro nie posiada trzycyfrowego kodu. Dodam, ze wysylka ma byc do Niemiec, mam konto walutowe, zaznaczylam opcje platnosc w euro. Nie pojawil mi,sie przelew24. Co w takim przypadku. Czy towar przepada? Czy jest inna metoda platnosci?

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   jaki rodzaj karty (debetowa, kredytowa, prepaid) Pani posiada?
   Pozdrawiam,
   Rafał

 7. Katarzyna pisze:

  Witam, dlaczego po zakupie nie pojawia mi się opcja zapłać przelewem 24 tylko zakup kartą?

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   na jaką kwotę opiewa rachunek? Być może jest ona za mała, aby opłacić przez Przelewy24.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 8. JJ pisze:

  Dzień dobry, w jaki sposób można zmienić numer karty kredytowej na ali? proszę o pomoc na e-mail.
  dziekuję

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   z tego co orientuje się (chociaż nie mam dodanych kart) najszybciej to zalogować się do AliPay, następnie usunąć starą kartę i dodać nową.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 9. Natalia pisze:

  Witam, przy podsumowaniu zamówienia na alliexpres nie ma możliwości dokonania przelewu przez Przelewy24, jest tylko opcja zapłaty kartą kredytową. Jak rozwiązać problem?

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   czy płatność następuje z Polski?

  2. Filip pisze:

   Witam,
   miałem ostatnio ten sam problem. Opcja przelewy24 pojawia się dopiero wtedy gdy wartość zamówienia przekracza 20,01 USD

 10. Kamila pisze:

  Witam, zamówiłam produkt na aliexpress i zapłaciłam przez Przelewy24. Niestety na koncie bankowym założona została blokada i dodatkowo doliczono mi 8 zł. Dodatkowo cały czas wyświetla się status Oczekiwanie na płatność. Co może być powodem doliczenia 8 zł oraz brak zmiany statusu?

 11. Paulina pisze:

  Hej mam pytanie wczoraj kupowałam rzeczy na aliexspres ale z normalnej karty . Wszystko ok mam potwierdzenie paczka niby w trakcie wysyłki ale kasy mi z konta nie zabrali :/ i teraz nie wiem czy wszytko ok zrobiłam ile się czeka na taki odbiór kasy czy coś

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   rozliczenia na karcie przychodzą często z opóźnieniem.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 12. Jacky pisze:

  Czy mogę zapłacić kartą żony (t-mobile) na moim koncie Aliexpress ?

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   oczywiście, że tak.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 13. Klakson pisze:

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy zamówienie na Aliexpress mogę na pewno opłacić przelewem tradycyjnym na poczcie polskiej lub w agencji bankowej? I czy oprócz kosztu przelewu zostaną doliczone jakieś inne koszty? Czytałam też na innym forum, że taki przelew musi dojść w ciągu 6h inaczej zamówienie nie zostanie zrealizowane, to prawda? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   do tej pory nie słyszałem o tych 6h. Czy ktoś może potwierdzić tę nowość?
   Pozdrawiam,
   Rafał

 14. olenka_77 pisze:

  Dzień dobry, chciałam kiedy płacimy na alliexpress kartą to chcą od nas numer karty trzy ostatnie liczby imię i nazwisko rok karty, czy to nie jest niebezpieczne i nikt nam nic nie zaszkodzi? o jeszcze jedno pytanie, jeśli będę chciała zapłącić przez przelewy 24 podobno idzie to na jakieś konto w poznaniu, a zamawiam powiedzmy 30 rzeczy z 20 różnych aukcji to tytuł przelewu jaki muszę wpisać? pokaże się tam?

  1. Rafał pisze:

   Dzień dobry,
   oczywiście istnieje niebezpieczeństwo jak to bywa w dobie Internetu. Jednak Aliexpress posiada spory zasób gotówki, co za tym idzie mogą inwestować w doskonałe zabezpieczenia.
   Płacąc przy pomocy Przelewy24 zachęcam do przejrzenia tego artykułu: http://zakupyzchin.pl/zlotowki-w-aliexpress-czyli-przelewy24/
   Miłego dnia,
   Rafał

 15. asia pisze:

  Witam, zapłaciłam za rzeczy przez Przelewy24 pieniądze zostały ściągnięte z konta (sytuacja dotyczy już 4 przedmiotów) niestety w dalszym ciągu widnieje napis „zapałac teraz”, zgodnie z radami odczekałam kilka dni, jednak w dalszym ciągu moja zapłata nie została potwierdzona… Czy powinnam zgłosic to sprzedającemu, czy napisac do Przelewy24? Jak to rozwiązac? 🙂

  1. Rafał pisze:

   Witam serdecznie,
   najpierw proszę napisać do pomocy technicznej w Aliexpress. Sprawdzą to manualnie i zapewne potwierdzą zapłatę 🙂
   Pozdrawiam,
   Rafał

 16. Mila pisze:

  Witam, zapłaciłam za rzeczy przez Przelewy24 pieniądze zostały ściągnięte z konta i towar który został wysłany i czeka na potwierdzenie widnieje też jako towar do zapłaty. O co chodzi? Pozdrawiam

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   należy odczekać. Przelewy24 muszą zaksięgować przelew na swoim koncie, następnie zostają przekazane do Aliexpress.
   Proszę czekać.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 17. Aga pisze:

  Witam. Mam pytanie: zamówiłem kilka rzeczy na aliexpress – przeszłam do płatności. Pieniądze na koncie zostały zablokowane i czekają na zaksięgowanie ale na aliexpress widnieje napis zapłać za towar. I w tym momencie zgłupiałam…co robić…?? z góry dziękuję za odpowiedz.

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   jaką metodą Pani opłaciła przedmiot?

 18. Ala pisze:

  Witam, zapłaciłam za towar przelewem24, pieniądze z konta poszły a na stronie aliexpress nadal jest napisane ‚zapłać teraz’. Co zrobić?

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   czasami trzeba poczekać, aż Przelewy24 przekażą do Aliexpress informację o dokonanej płatności.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 19. Ineza pisze:

  Witam.Kontaktowalam sie ju w tej sprwie z alliexpress ale mi nie pomogli. Posiadam konto polskie złotowe i walutowe. Zawsze korzystam z przelewy24 i nie mialam problemu z płatnościami na alliexpress. Zamawiałam przesylki do Holandii wszystko dochodziło. Ale od tygodnia przy płatności kiedy wybieram juz przelewy24 i Pay Now czekam na wybor banku ale wyskakuje mi za kazdym razem Payment Failed. Probowałam na adres Polski i wszystko działa natomiast gdy wpisze adres zagraniczny mam payment failed.

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   być może wprowadzili jakieś dodatkowe ograniczenia, ale nie wydaje mi się. Próbowała Pani skontaktować się z Przelewy24?

  2. Klaudia pisze:

   Mam dokładnie ten sam problem. Od miesiąca nie mogę płacić za pośrednictwem P24 z opcją wysłania przesyłki na adres Szwedzki a z przesyłką do PL nie ma najmniejszego problemu. Kontaktowałam się z administracją aliexpress i P24, nikt nic nie wie.

   1. Ineza pisze:

    Witam. Czy udalo sie juz Pani cos zamowic?. Ja w dalszym ciagu mam nadal payment failed

 20. Agata pisze:

  Witam. W czwartek – 07.04 złożyłam zamówienie, które od razu opłaciłam. Do tej pory czyli juz 3dni widnieje status ‚oczekiwanie na płatność ‚. Nie wiem co jest nie tak 🙁 na email nic mi nie przyszlo.. ZAastanawiam sie nad jednym. W tytule przelewu należało podać numer typu ph3-386’-1&%” prawda? Czy numer zamówienia składający sie z samych liczb. Pogubiłam sie już 🙁

  1. Agata pisze:

   Wpisałam w tytule numer tranzacji… Zamiast numer zamówienia..ale wlasnie to mi widnialo w okienku z wszystkimi danymi. Co mogę teraz zrobic żeby odzyskać te pieniadze?

   1. Rafał pisze:

    Witam,
    proszę jak najszybciej napisać do Przelewy24, oni zajmą się od razu tą sprawą.
    Pozdrawiam,
    Rafał

 21. ala pisze:

  Witam !Pierwszy raz Zamówiła przez aplikacje aliexpress . Niby zapłaciłam ale jest napisane oczekuje na zapłacenie i pieniądze na razie nie zeszły z konta ma jeszcze czekać czy zapłacić jeszcze raz

  1. Rafał pisze:

   Płatność była poprzez Przelewy24?

 22. Aga pisze:

  Witam,
  chcialam skorzystac z obecnej promocji, sciagnelam aplikacje na telefon, dokonalam zakupu. Oplaty zawsze robilam poprzez przelewy 24, na tel. takiej opcji nie ma. Moge poprosic kogos o skorzystanie z karty debetowej.
  Moje pytanie: jaka kwota zostaje doliczona przy tej metodzie platnosci? Czy oplaca sie z niej skorzystac? Czy jednak darowac sobie promocje i dokonac przelewu24?

  1. Rafał pisze:

   Cytuję wypowiedź Garry’ego
   „Zdaje się, że w aplikacji mobilnej Aliexpress nie można płacić za pomocą Przelewy24. Ale przy finalizowaniu tranzakcji można wybrać „dokończ w przeglądarcę” i wtedy nie ma problemu.”

 23. ASIA pisze:

  Witam!
  Co znaczy zapis przy produkcie umieszczionym w koszyku?”Sprzedaż rozpocznie 3/29 Zapisz duże z naszej aplikacji”

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   zapewne chodzi o przedsprzedaż. Możliwość kupna danego przedmiotu rozpocznie się 29 marca.
   Pozdrawiamy,
   Zakupyzchin.pl

 24. Andrzej pisze:

  Witam. Zamawiam na aliexpress ponad pół roku. Wczoraj pobrałem aplikacje na telefon i chcąc zapłacić za zamówienie potrzebny był sześcio cyfrowy kod którego nie mam. Jak mogę odzyskać ten kod???

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   niestety nie wiem o jakim kodzie jest tutaj mowa.
   Pozdrawiam,
   Rafał

   1. Andrzej pisze:

    Ten kod to chyba z alipay

 25. Paula pisze:

  Witam chciałabym zmienic na Ali nr karty ponieważ mam zapamiętaną tą której nie używam już jak to zrobić? Proszę o odpowiedz na email

 26. Krystian pisze:

  Witam w dniu dzisiejszym umieściłem w koszyku kilka rzeczy następnie przeszedłem do płatności za pomocą przelewy24, po czym zapłaciłem, pieniążki z konta zniknęły a na stronie aliexpress nadal widnieją te przedmioty w seksji „oczekiwanie na zapłatę” kiedy tam wejdę mam opcje” zapłac teraz” ale czemu skoro już zapłaciłem? Czy moje pieniądzę przepadłY?

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   proszę poczekać dzień roboczy. Przelewy24 muszą zaksięgować na swoim koncie wpłatę, a następnie przekazać ją do Aliexpress.
   Pozdrawiamy,
   Zakupyzchin.pl

 27. ASIA pisze:

  Witam!
  Kupiłam w Ali kurtkę. Potwierdziłam zamówienie , nie całkiem pozytywnie bo zamiast rozmiaru M przysłali S. Dostałam odpowiedż „Hi dear
  Your order is safety on the way, when it arrives, you will receive the message, don ‚t worry, if you have need, we can extend the time of protection for you until you receive Your order.
  Have a nice day „. Nie bardzo jest z moim angielskim i nie wiem o co im chodzi . Proszę o pomoc.

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   sprzedawca poinformował Panią o tym, że przesyłka jest w drodze. Kiedy będzie już u Pani, sprzedawca wyśle wiadomość. Proszę się nie martwić, możemy przedłużyć czas ochrony kupującego.
   Ogólnie mówiąc wysłał standardową wiadomość wysyłaną do większości kupujących.
   Pozdrawiamy,
   Zakupychin.pl

   1. ASIA pisze:

    Ok . Tylko ta informacja przyszła po tym jak już potwierdziłam ,że kurtka do mnie doszła. To co jeszcze jest w drodze?

 28. Asia pisze:

  Witam 🙂 Było już tutaj takie pytanie, ale nie było na nie odpowiedzi 😉 W weekend złożyłam zamówienie na aliexpress za 39,40 US, zapłaciłam przez przelewy24, w poniedziałek wchodzę na maila i czytam, że zamówienie zostało zamknięte, ponieważ nie zapłaciłam o czasie. Przelewy24 przekazali pieniądze w poniedziałek do Alipay. Co teraz? Czy Alipay zwróci mi pieniądze na konto? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

  1. Rafał pisze:

   Witam serdecznie,
   proszę napisać do pomocy technicznej w Aliexpress. Oni przyjrzą się sprawie i pieniądze zostaną z pewnością zwrócone 🙂
   Oto link: http://www.aliexpress.com/help/contactus.htm
   Pozdrawiamy,
   Zakupyzchin.pl

   1. Asia pisze:

    Thank you for contacting Alipay!

    I understand that you are concerned about the payment of Order 73637893758898. Please be assured that I have collected the below information to help you.

    Dziękuję za odpowiedź 🙂
    Napisali…początek owszem zrozumiałam, ale dalej to już nie bardzo 😉

    The payment deadline of this order is 2016-03-13 ,but we received your payment on 2016-03-14.It is too late.
    Since the order was cancelled, we will refund you.
    According to the database, the refund has been processed to the original bank on 2016-03-16 with 155.17 EUR.
    If you are still unable to receive the refund in due time, please be advised to inquire your bank for more information.
    I sincerely hope the above information can help you.

    1. Rafał pisze:

     Witam ponownie,
     dalsza część wiadomości:
     Termin płatności przypadł na 2016-03-13, lecz środki wpłynęły 2016-03-14. Czyli za późno. Zamówienie zostało anulowane, więc zwracamy Pani kwotę. Sprawdzając naszą bazy danych, zwrot środków nastąpił 2016-03-16 w kwocie 155,17 EUR do banku, w którym został dokonany przelew. Jeśli nadal nie ma zwrotu pieniędzy na koncie, proszę skontaktować się z bankiem.
     Oczywiście tłumaczenie nie jest słowo w słowo, lecz taki ma sens.
     Proszę poczekać jeszcze troszkę, a pieniądze powinny pojawić się na koncie.
     Pozdrawiamy,
     Zakupyzchin.pl

     1. Asia pisze:

      Pieniądze na koncie 😀 Bardzo dziękuję za wszystko 🙂 Tak się martwiłam, jednak to porządna firma 🙂 Pozdrawiam serdecznie :*

 29. Magda pisze:

  Witam
  Mam pewnie problem ,a więc to nie jest mój pierwszy zakup na Ali ,ale takiego przypadku jeszcze nie miałam zamówiła buty zapłaciłam karta kredytowa to co zawsze przez alipay płatności przeszła weryfikację pozytywnie obecnie transakcja stanęła na orders awaiting shipment po czym dostaje informacje od sprzedawcy że nie ma on płatność i czy ja dokonałam?Odpisałam że dokonałam zgodnie z prawdą po czym patrzę że nie mam na tą chwilę pobranej jeszcze żadnej kwoty tak więc już sama nie wiem Czy czekać za wysyłka ma na to 7 dni czy anulować i zamówić jeszcze raz?ale boję się że pieniądze zostaną ściągnięte podwójne i co wtedy? Czy ktoś miał już taka przygodę? Może te pieniądze jeszcze zostaną ściągnięte?bardzo proszę o pomoc

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   proszę napisać do supportu Aliexpress. Oni powinni sprawdzić płatność i coś zaradzić temu. Tak będzie najbezpieczniej i najłatwiej.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 30. Natalia Legierska pisze:

  Witam , mam problem, zakupiłam produkt, gdy przyszło do płatności okazało się że nie mogę zrobić tego przez komputer więc zrobiłam przelew telefonem. Po wykonaniu przelewu nadal widnieje napis że produkt oczekuje na opłatę. Co mam zrobić ? Czy pieniądze przepadną ?
  Przepisałam wszystkie dane do przelewu na telefon.

  1. Rafał pisze:

   Witam serdecznie,
   czy płatność była dokonywana przez system Przelewy24?

 31. Karolina pisze:

  Cześć. Jako, że pierwszy raz chcę zacząć kupować na Aliexpress mam pewne pytania:
  1. Nie mam konta w T-mobile i nie mam zamiaru tam zakładać, czy mogę płacić kartą kredytową z mojego banku (Pekao)? W jaki sposób pieniądze zostaną przewalutowane?
  2. Czy muszę podawać koniecznie numer telefonu?
  3. Czy w danych do wysyłki muszę wpisać swoje nazwisko?
  4. Czy bardziej opłaca się robić przelewy czy poprzez kartę?
  Proszę o szybkie odpowiedzi, z góry bardzo dziękuję.
  Pozdrawiam

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   1. pytanie – oczywiście, że może Pani, lecz jeśli nie jest to konto walutowe i kwoty zakupu będą niskie to polecam ten sposób: Przelewy24
   2. pytanie – nie nie jest to konieczne
   3. pytanie – powinno wpisać się, gdyż później w razie zostawienia awizo przez listonosza, mogą być problemy z odbiorem
   4. pytanie – proszę spojrzeć na odpowiedź z pierwszego pytania
   W razie kolejnych wątpliwości proszę pytać.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 32. ania pisze:

  Dokonałam zakupu na aliexpress. Posiadam konto walutowe, ale jeszcze nie przesłano mi karty i nie mogę uzupełnić ostatniego kroku płatności. Czy zamówienie zostanie anulowane?

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   jeśli nic nie zrobimy z zamówieniem nieopłaconym, ono wygaśnie. Także nie ma obaw, nie zostaniemy jakoś dodatkowo obciążeni.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 33. angela pisze:

  Odważyłam się pierwszy raz zamówić na aliexpress. Na poczatek zamówiłam za 5 zł przeliczając na polskie,żeby zobaczyc, czy paczka dojdzie. Mam problem ponieważ w poniedziałek 22lutego zamawiałam produkt. Wybrałam przelew tradycyjny czyli ide zapłacić do baku. Przelew robiłam 23 lutego około 9 rano. Jak wchodzę w moje zamówienia na aliexpress to cały czas mam komunikat że, ZAMÓWIENIE STATUSU: OCZEKIWANIE NA PŁATNOŚĆ.

  Przelew nigdy przecież tak długo nie idzie. Czy zrobiłam coś źle?

  1. Rafał pisze:

   Wita serdecznie,
   nie wiem czy dobrze domyślam się, ale skorzystała Pani z opcji przelewu tradycyjnego zagranicznego? Czy pobrana została dodatkowa prowizja w wysokości ok 30zł?
   Przepraszam za natłok pytań, lecz jeśli tak, to wybrana została najmniej korzystna opcja. Wszystkim przyszłym kupującym polecam płatność za pomocą systemu Przelewy24 (odsyłam do mego wpisu – Przelewy24 w Aliexpress
   Pozdrawiam,
   Rafał

 34. Kasia pisze:

  Witam,
  Planuje zakup na Ali i zastanawiam sie czy przez przelew 24 konto w MBanku bedzie pobrana dodatkowa prowizja czy Złotówki beda przeliczone na $ i to to wszystko?

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   proszę zapoznać się z tym tematem: Przelewy24 w Aliexpress. Krótko mówiąc całą operację wykonujemy w złotówkach, system Przelewy24 sam dokonuje zamiany waluty na USD.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 35. Nela pisze:

  Witam! mam problem z usunieciem danych z karty w AE, nie chce aby sieone wyswietlaly przy zamowieniu, po prostu wolalabym wpisywac za kazdym razem swoej dane.
  Nie ufam takim stronka pod tym wzgledem, i nie chcialabym zeby wyparowaly mi pieniadze z konta.
  Czy wie pan moze jak usunac te dane, jak usunac ta karte? bede bardzo wdzieczna za pomoc!!

  Prosze o odpowiedz na maila.
  KorneliaMarciniak93@gmail.com

  Dziekuje!

  1. Rafał pisze:

   Odpisane!
   Pozdrawiam,
   Rafał

   1. xewel pisze:

    moglabym i ja dostac odpowiedz na to samo pytanie /? Tez chcialabym usunac zapisana karte a nie dam rady nigdzie tego znalesc. Prosze o odp. na maila xewel123@gmail.com

   2. Paweł pisze:

    Witam mam podobny problem. Proszę o kontakt na zelmer@gmail.com. Dziękuję z góry!!!!

 36. SYLWIA pisze:

  Witam, mam pytanie następującej treści ; zrobiłam zakupy na aliexpress i no cóż mój temperament a raczej szybkość i brak zastanowienia dałam przycisk opłac. Oczywiście patrząc później na kwotę którą okazała się być większa postanowiłam anulować zamówienie. Moje środki są na liscie
  blokady (ipko PKO BP). I teraz moje pytanie,bo może ktoś miał kiedyś podobny problem. Czy te środki same wrócą na właściwą listę czy trzeba dzwonić do banku o odblokowanie? Pozdrawiam

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   środki są zablokowane bo zostały pobrane z konta. Dzieje się to w większości przypadków podczas płatności w każdym sklepie. Pod koniec miesiąca zostają one jakby rozliczone i zostaje odjęta ta kwota z konta. Jednak nie ma czym się martwić. Proszę napisać do pomocy technicznej Aliexpress, a oni odpowiedzą czy kwota została pobrana, czy zostanie zwrócona już na konto. Kontakt z nimi bardzo przyspieszy całą procedurę.
   Pozdrawiam,
   Administrator

 37. ukulele pisze:

  Konto w tmub wcale nie jest najtańsze

  1. Rafał pisze:

   Oczywiście, że nie. Poradnik był pisany dawno, dawno temu. Na chwilę obecną zaszły w nim zmiany, o czym informowałem w tym artykule: Zmiany w T-mobile Usługi Bankowe

 38. Monika pisze:

  Witam. Co jeśli zamówiłam pewną rzecz na aliexpres a nie dokonałam wpłaty ? zostanie to jakoś anulowane?

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   nic się nie stanie. Zamówienie zostanie automatycznie anulowane.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 39. Sławek pisze:

  Witam,

  Czy po założeniu konta w ING w EUR i wyrobieniu karty do tego konta bedę mógł za pomoca tej karty (nieprzelewu) zaplacić za zakupy w Aliexpress?
  Czy bedzie mozliwość kupna za zlotówki waluty EUR w kantorze internetowym i wplaceniu na to konto?

  Będę wdzięczny za odpowiedź

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   oczywiście istnieje taka możliwość. Można skorzystać z oferty Liderwalut bądź walutomat.pl
   Pozdrawiam!

 40. As pisze:

  Witam w jaki sposob moge usunac karte kredytowa ktora sie zapisala?

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   Czy chodzi o Alipay?

  2. Dagmara pisze:

   Przyłączam się. Też bym chciała to usunąć i nie wiem jak.

 41. Marcin pisze:

  Proszę o radę, zamierzam zrobić pierwsze zakupy na alieexpress mam tylko konto osobiste i walutowe w euro w banku ING czy da radę zapłacić za zakupy przelewem24 z konta w euro(nie mam do konta karty) czy lepiej otworzyć konto w dolarach i odrazu zamówić kartę. Chciałbym zakupy zrobić już teraz a jeśli otworzę konto i zamówię kartę czas oczekiwania będzie długi. Jaki jest najlepszy sposób zapłacenia za zakupy mając tylko konto złotówkowe(z kartą) lub euro(bez karty). Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam Marcin. Mój e-mail sklep@twoj-styl24.pl

  1. Rafał pisze:

   Witam serdecznie,
   jeśli ma Pan konto w złotówkach i zależy na szybkiej transakcji to bez problemu zapłaci Pan za towar przez system Przelewy24. Proszę zerknąć tutaj: Złotówki w Aliexpress
   W razie pytań, proszę pisać 🙂
   Pozdrawiam!

   1. Agata pisze:

    Proszę o informację, czy jeżeli w opisie produktu, w sekcji „shipping & payment” widnieje informacja: „Our Buyer Protection ONLY protects Payment Methods on AliExpress as below: Bank Transfer, QIWI, webmoney, Boleto, Yandex, Doku”, to będę mogła zapłacić przelewem za pośrednictwem Przelewy24?
    Obawiam się, że jak kliknę w przycisk „złóż zamówienie” i nie będzie tej opcji płatności, to nie będę mogła ani zapłacić, ani anulować zamówienia.
    Link do aukcji: http://www.aliexpress.com/item/8-Colors-Vintage-Cow-Leather-Bracelet-Watch-High-Quality-Women-WristWatch-Quartz-Watch-BW-SB-1347/32297228796.html?spm=2114.031010208.3.10.UT5276&ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_4_10001_10002_10005_10006_10003_10004_62_61,searchweb201560_2,searchweb1451318400_6150
    Pozdrawiam
    Agata

    1. Rafał pisze:

     Witam,
     proszę przedmiot wrzucić do koszyka, zamówić i przekonać się na własnej skórze 😉 W 99% będzie Pani mogła opłacić przedmiot za pomocą Przelewy24. W razie niepowodzenia może Pani zrezygnować z zakupu. Aukcja sama anuluje się po paru dniach.
     Pozdrawiam!
     PS. Z tego co widzę ikony Przelewy24 nie mogłem znaleźć w tym miejscu na innych aukcjach.

     1. Agata pisze:

      Dziękuję za szybką odpowiedź i cenną informację o możliwości rezygnacji z zakupu nawet na tym etapie, tzn. po kliknięciu przycisku „złóż zamówienie”.
      Pozdrawiam
      Agata

  2. Marcin pisze:

   Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Czy zajmuje się Pan wyszukiwaniem towaru w chinach?

   1. Rafał pisze:

    Tylko i wyłącznie sobie w celach hobbystycznych 😉

 42. Basica pisze:

  Czy w zakupami na Aliexpress wiążą się jakieś dodatkowe opłaty które musimy uiścić np cło , vat lub inne??

  1. Rafał pisze:

   Zachęcam do przeczytania większości poradników zamieszczonych na stronie, wszystko jest wyjaśnione.

 43. Angela pisze:

  Witaj
  Wczorraj zamowilam pare rzeczy na alliexpres i z jednych z tych dostalam maila ze moje zamowienie zostalo zamkniete Przelew byl dokonany jako przelewy24 o co chodzi??

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   poproszę o kontakt email. Proszę napisać dokładnie, w którym momencie pokazuje się błąd.
   Pozdrawiam!

 44. Patryk pisze:

  Witam. Zamówiłem produkt z Aliexpress. Póki co wszystko ładnie, ale mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa. Płacąc kartą podajemy praktycznie wystarczające dane by ktoś mógł kupować za pomocą tej karty. Czy te dane przy dokonywaniu płatności kartą są zabezpieczane?

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   od strony Aliexpress płatności zabezpieczone są systemem Escrow, który używa szyfrowania VeriSign (najbardziej zaawansowany komercyjny system szyfrowań). Oznacza to, że dane z karty nigdy nie będą ujawnione.
   To zostało przetłumaczone ze strony Aliexpress.
   Moim zdaniem jest to zbyt poważna i duża strona, w takim razie nie powinno być takich przykrych zdarzeń.
   Pozdrawiam!

   1. Nela pisze:

    witam, mam problem z usunieciem danych karty, kiedy cos zamawiam automatycznie wyswietla sie moja karta. Co mam zrobic zeby za kazdym razem (za kazdym nowym zamowieniem) wpisywac dane karty. Nie chce zeby widnialy tam moje dane karty. Prosze o pomoc! dziekuje z gory !

    Pozdrawiam!

    1. SZYMON pisze:

     CZY DOSTAŁA PANI ODPOWIEDŻ?
     MAM PODOBNE OBAWY

     SZYMON

     1. Rafał pisze:

      Zacytuję siebie:
      „Niestety dostaje dużo maili i mogłem myśleć, że odpisałem chociaż tak nie było. Polecę filmik Doradcy Jarka: https://www.youtube.com/watch?v=mh0PwIuPrWI
      Pozdrawiam,
      Rafał”

 45. Wojtek pisze:

  Witam.
  Mam problem: kupiłem przedmiot na Ali, zapłaciłem przelewem z konta bankowego. Następnego dnia transakcja została zamknięta z powodu … brak płatności. Nie rozumiem, dlaczego tak szybko. Oczywiście kasa na konto nie wróciła. Czy reklamować przelew w banku ? Wykluczam literówkę zrobioną w trakcie wpisywania danych do przelewu. I dlaczego tak szybko „zamknięto” ta transakcje ?
  Z góry dzięki za pomoc 🙂

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   płacił Pan za pomocą zwykłego przelewu między bankami? Czy Przelewy24?
   Pozdrawiam!

 46. Pumas26 pisze:

  Witaj ,,Rafał,, . mam do Cb pytanie , prosbe. Otoz wczesniej nie zrobilem zakupow na AE. Czy jesli bym chcial cos kupic z alie…. z darmowa dostawa do pl to bylaby mozliwosc azebys Ty to kupil ? Ja sie boje ze jakis blad popelnie przy kupowaniu. A ogolnie to by to wygladalo tak. Przez jakis komunikator bysmy sie kontaktowali – bo szybciej . czyli znalazlbym rzevz-przedmiot ktory bym chcial kupic , wyslalbym ci link do oferty , potem kase na konto bym ci wyslal zeby to kupic i na kuriera w moja strone. Czyli ty bys kupil na aliex…. i wyslalbys mi kurierem juz do mnie ? Co ty na to ? Dla mnie to by bylo bezpieczniej. Prosze o odpowiedz na pumas24@wp.pl . z gory dziekuje

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   napiszę to tutaj i zaraz na email. Kiedyś pomogłem pewnej osobie w identyczny sposób jak Pan tutaj zaprezentował. Nie dość, że nazwany zostałem oszustem (przesyłka miała opóźnienie w realizacji) to po szczęśliwym dotarciu do zainteresowanego, nie otrzymałem nawet słowa przepraszam. Także nie bardzo jestem w stanie w taki sposób pomóc komukolwiek, jednak Tobie zaproponuję inne rozwiązanie 🙂 Szczegóły już piszę na maila.
   Pozdrawiam!

   1. asia pisze:

    Jak moge placic w aliexpress z banku holenderskiego?prisze o pomoc

    1. Rafał pisze:

     Witam,
     posiada Pan kartę debetową do konta?
     Pozdrawiam!

 47. Adas pisze:

  Your payment failed because your card issuer declined your payment. We suggest trying this payment again under card issuers authorization process which requires to verify your identity.

  Taki błąd przy zaplacie karta debetowa Visa do konta w mbanku 🙁 sprawdzalem blokady karty, nie mam zadnych…

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   na pewno wszystkie dane zostały wprowadzone bez literówek?

 48. Ewelina pisze:

  Ostatnio coraz częściej robię zakupy na aliexpress i myślałam o wyrobieniu karty walutowej prepaid z Cinkciarza. Czy zna Pan jakieś opinie na jej temat?

 49. Marian pisze:

  Szerokim łukiem radzę omijać Autokomis Zbigniew Mikołajczyk Końskie ul. Leśna 101 tel. 504050156. Sprawdzony przeze mnie w ASO VW Transporter, który chciałem kupić u tego oszusta miał cofnięty przebieg o 200kkm. Właściciel tego krętaczego przybytku, to totalny burak i gbur, który próbuje wcisnąć samochód bez możliwości sprawdzenia na kanale nawet u najbliższego mechanika. Samochody, które ma wystawione do sprzedaży są od spodu malowane zużytym olejem silnikowym w celu ukrycia przerdzewiałych podwozi!

  1. Rafał pisze:

   Dziękuję za informację,
   mimo, że nie jest związana ona z chińskimi zakupami 🙂
   Pozdrawiam!

 50. Rafał em pisze:

  Cześć, wie ktoś jak usunąć domyślną karte płatniczą z konta na aliexpres i dodać inną? Szukam i jakoś nie mogę na to trafić

  1. Kuba pisze:

   Witam mam ten sam problem a Pan Rafał niestety nie odpisuje na podobne pytania. Proszę o pomoc.

   1. Rafał pisze:

    Niestety dostaje dużo maili i mogłem myśleć, że odpisałem chociaż tak nie było. Polecę filmik Doradcy Jarka: https://www.youtube.com/watch?v=mh0PwIuPrWI
    Pozdrawiam,
    Rafał

 51. justyna pisze:

  Your payment failed because your card issuer declined your payment. We suggest trying this payment again under card issuers authorization process which requires to verify your identity

  1. dariusz pisze:

   Pytanie czy karta została aktywowana?

 52. justyna pisze:

  Your bank does not authorize this payment. Suggestion
  Please contact your bank. Or try another card or payment method. nie moglam zplacic o co chodzi co musze zrobic? mam karte z wbk

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   płaciła Pani tą kartą wcześniej?
   Pozdrawiam!

   1. justyna pisze:

    nigdy nia nie placilam, dodam ze jest to karta w euro

    1. Rafał pisze:

     Proszę w takim razie sprawdzić limity na karcie. Być może ustawione są na 0. Pozdrawiam!

     1. justyna pisze:

      dziekuje za pomoc. pozdrawiam

 53. jula pisze:

  JA NIE MAM KARTY DO KONTA POCZTOWEGO..JAK ZAPLACIC ZA ZAKUPY? Proszę o odp na pasozycik7@vp.pl
  Dziękuję

  1. Rafał pisze:

   Wysłałem maila 🙂
   Pozdrawiam

 54. jula pisze:

  Ponawiam pytanie PUMAS26, TYLE ZE JA NIE MAM KARTY DO KONTA POCZTOWEGO..JAK ZAPLACIC ZA ZAKUPY? Proszę o odp na pasozycik7@vp.pl
  Dziękuję

  1. Rafał pisze:

   Wysłałem maila 🙂
   Pozdrawiam

 55. Wika pisze:

  Czy ktoś płacił może z konta walutowego PKO SA ? czy coś naliczyli ?

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   w jakiej walucie ma Pani konto? 🙂

 56. b000max pisze:

  „@RAFAŁ
  Witam, nie powinno być najmniejszego problemu przy płatności. Nie zmieniał Pan nic w ustawieniach limitów?”

  Nic nie zmieniałem, dzisiaj ponownie próbowałem zapłacić za przedmiot kartą walutową T- Mobile i dalej odmowa (inny przedmiot u innego sprzedawcy). Dodam że środki na koncie są 🙂
  Musiałem skorzystać z Przelewy24. Napisałem do T-Mobile, zobaczymy czy odpowiedzą.

 57. b000max pisze:

  T-Mobile Bank i odrzucona płatność.
  Wybaczcie że ponawiam pytanie.
  Jeszcze w czerwcu placilem na ALI kartą walutową z t-mobile banku. Wczoraj (8 lipiec) kupiłem kilka przedmiotów i przy probie zapłaty dostaje informacje ze bank odrzucił płatność. Kilka prób to samo zarówno manualnie wpisując dane karty jak i przez alipay.
  Czy to jakaś chwilowa awaria T-mobile banku czy koniec dokonywania płatności ich karta na Ali ?

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   nie powinno być najmniejszego problemu przy płatności. Nie zmieniał Pan nic w ustawieniach limitów?

 58. Wika pisze:

  Czy muszę zakładać konto osobiste w Tmobile czy mogę same walutowe ? nie chce mieć 2 kont osobistych

  1. Rafał pisze:

   Witam,
   niestety tak.

 59. pumas26 pisze:

  witam. bede chcial teraz jedna rzecz kupic na alienexpress i ze nigdy tam nie kupowalem to pytam . czy jezeli mam konto w banku pocztowym i mam do konta karte platnicza Visa electron to mozna za pomoca takiej karty zaplacic na alienexpress ? to wazne , prosze o jak najszybsza odpowiedz prosto na emaila pumas24@wp.pl . dziekuje

  1. sylwia pisze:

   witam chcialam zapytac bo zalozylam konto na alie i nie moge tam kupic jest ktos kto moglby zamowicn a ja zrobila bym przelew