Jak płacić na Aliexpress?

Dosyć kłopotliwym tematem dla początkujących użytkowników Aliexpress jest zagadnienie Jak płacić na Aliexpress? Nic bardziej mylnego. Z naszym poradnikiem w prosty i łatwy sposób dowiesz się jaka jest obecnie najbardziej opłacalna forma płatności na Aliexpress.

Aliexpress

Jak płacić na Aliexpress?

 

SPIS TREŚCI:

 1. Wybór banku
 2. Wypełnienie danych
 3. Realizacja
 4. Płatność
 5. Potwierdzenie

 

KROK PIERWSZY – WYBÓR BANKU

Osobiście posiadam kartę walutową w banku T-MOBILE USŁUGI BANKOWE (dawny Alior Sync) i jest to jedna z najtańszych kart walutowych w Polsce na chwile obecną (LINK DO REJESTRACJI):

W T-mobile otworzyłem konto osobiste rozliczane w złotówkach oraz drugie rozliczane w dolarach. Najważniejsze opłaty:

 • Prowadzenie konta – 0 zł
 • Opłata za kartę – 0/6* zł (więcej tutaj: link)
 • Wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie – 0 zł
 • 10 darmowych natychmiastowych przelewów w miesiącu!

* – opłata wynosi 0zł jeśli dokonamy transakcji bezgotówkowych na minimum 200zł.

Do tego konta otrzymujemy kartę debetową Mastercard. Oczywiście karta ta nie jest obowiązkowa i jeśli nie zależy nam na koncie w złotówkach, to warto zrezygnować z niej. Kiedy otrzymamy paczkę z kartą, składamy wniosek o konto walutowe i o kartę walutową Mastercard.

Konto walutowe opłaty:

 • Prowadzenie konta – 0 zł
 • Opłata za kartę – 0 zł
 • Wydanie karty – 10 zł (więcej tutaj: link)

Czyli jak łatwo zauważyć, nawet jak nie korzystamy z konta, bank nie pobiera opłat. Naprawdę polecam u nich założenie konta, nawet na zmianę Waszego głównego konta.

UWAGA! Jeśli macie konto w innym banku założone na Wasze dane, wystarczy przelew z tego konta na nowe i już jest aktywne, bez zbędnego podpisywania umów!

 

Rejestracja poniżej:

T-mobile usługi bankowe

Jak płacić na Aliexpress

 

Karta ta pozwoliła na zapłatę wielu przedmiotów na Aliexpress i do tej pory nie narzekam na ten sposób płatności.

Aby wpłacić dolary na nasze konto walutowe, warto skorzystać z jakiegoś kantoru online. Ja od zawsze dłuższego czasu korzystm z liderwalut.pl. W miarę niskie prowizje pozwalają na szybką i po korzystnej cenie wymianę walut. Zazwyczaj oscylują one w granicach aktualnego kursu NBP.

Dzięki kantorowi zaoszczędziłem już sporą ilość gotówki, wystarczy posiadać konto osobiste i walutowe w T-mobile Usługi Bankowe, a następnie być zarejestrowanym w Liderwalut.pl (LINK PONIŻEJ) :

Liderwalut.pl

liderwalut

 

KROK PIERWSZY –  OFERTA LIDERWALUT.PL

Liderwalut.pl działa na polskim rynku bodajże od 2013 roku. Zdołał zebrać na obecną chwilę blisko 3600 opini w serwisie Opineo.pl, co świadczy o solidnym podejściu do klienta. Zacznę od przedstawienia oferty.

Opłaty i czasy przelewów znajdziemy tutaj:

https://liderwalut.pl/czas-realizacji-wymiany

Większość przelewów jest realizowana za darmo, lecz warto przed wymianą sprawdzić w ich kalkulatorze. Do T-mobile Usługi Bankowe przelewy są darmowe.

Minimalna kwota wymiany waluty to 100zł.

REJESTRACJA

Zaczynamy od założenia konta w Liderwalut.pl. Wchodzimy na stronę – LINK. Klikamy w „Załóż konto” oraz wypełniamy wymagane pola:

Rejestracja na Liderwalut.pl

Jeśli cała rejestracja przebiegła pomyślnie powinniśmy otrzymać następujący komunikat oraz potwierdzamy naszą rejestrację:

Potwierdzenie płatności Liderwalut.pl

Następnie po zalogowaniu uzupełniamy nasze dane klikając Ustawienia > Twoje dane

Dane do wypełnienia Liderwalut.pl

WYMIANA WALUTY

Podstawą jest zdefiniowanie naszych rachunków bankowych w Liderwalut.pl. Klikamy Konta bankowe > Dodaj konto

kontobankowe

Wybieramy walutę np. PLN oraz wpisujemy numer konta. Czyli jeśli założyliśmy konta w T-mobile Usługi Bankowe możemy dodać oba konta, te rozliczane w złotówkach oraz dolarach. Powinniśmy ustawić coś na wzór tego:

Zdefiniowane

Jeśli wszystko do tej pory przebiegło pomyślnie to możemy przejść dalej. Kolejnym posunięciem jest kupno lub sprzedaż waluty. Aby kupić pewną sumę dolarów klikamy w menu Kup w kantorze

Określamy jaką chcemy kupić walutę i wpisujemy sumę:

wymianalider

Sprawdzamy ofertę i otrzymujemy coś takiego:

wymiana2

Biorąc pod uwagę kurs dolara w momencie pisania tego artykułu (3,8903) jest to przystępna cena. Na konkurencyjnych stronach kurs oscylował wokół tej wartości lub był nawet niższy. Klikamy w Zatwierdź

wymiana3

Otrzymujemy niezbędne dane do wykonania przelewu, czyli w tym przypadku wymianę PLN na USD. Konto na które wysyłasz pieniądze to właśnie te, na które zlecamy przelew z naszego konta złotówkowego. Wysłane pieniądze zostaną automatycznie zamienione na dolary i odesłane na nasze konto walutowe. Po pomyślnej wymianie otrzymamy powiadomienie SMSem.

Posiadając już dolary możemy iść na zakupy. Zapraszam do dalszej lektury.

KROK DRUGI – WYPEŁNIENIE DANYCH

Ten krok już jest o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy jak pozostałe, nareszcie dowiemy się jak płacić na Aliexpress. Pozostaje nam wybór naszego adresu do wysyłki.

Przykład:Platnosc-1

Możemy oczywiście dodać inny adres wysyłki, klikamy „Add a new address” i ukazuje się nam kilka różnych pól do wypełnienia. W pierwszej rubryce podajemy imię i nazwisko, następnie ulicę, miasto, województwo, kod pocztowy. Należy pamiętać aby wpisywać wszystko bez polskich znaków, a kod pocztowy bez „-„.

Przykład:

Platnosc-2

 

KROK TRZECI – REALIZACJA

Kolejnym krokiem jest realizacja zamówienia. Możemy w tej części napisać oddzielną wiadomość dla sprzedającego, wybrać pocztę jaką sprzedający ma wysłać paczkę, bądź skorzystać z kuponu rabatowego. Wszystko objaśnione zostało na poniższym zdjęciu.

Przykład:

Platnosc-3

KROK CZWARTY- PŁATNOŚĆ

Końcowym krokiem w celu dowiedzenia się jak płacić na Aliexpress jest ostateczna opłata za przedmiot. Jak widzimy, mamy tutaj płatność na kwotę 169$. Wykorzystałem tutaj kartę Mastercard z Alior Sync. Wybrałem „Mastercard”, w pierwszej rubryce mamy wpisać imię, a następnie nazwisko z karty otrzymanej od Alior Sync. W kolejnym kroku wypełniamy numer karty, datę ważności tej karty a na koniec trzy ostatnie cyfry znajdujące się na odwrocie. Na koniec pozostaje kliknąć w „Pay My Order”. Teraz pozostaje nam tylko czekać na przesyłkę.

Przykład:

jak płacić na aliexpress

KROK PIĄTY – POTWIERDZENIE

Na samym końcu otrzymujemy potwierdzenie płatności. Dowiedzieć się można ile czasu ma sprzedawca na wysyłkę danego przedmiotu. Akurat w tym przypadku okres oczekiwania wynosi 5 dni.

Przykład:

Platnosc-5

 

 

07.01.15 – dodano ważną kwestię!

Po otrzymaniu komunikatu jak powyżej, Aliexpress weryfikuję transakcję przez 24h, po tym czasie sprzedawca otrzymuje zielone światło i zaczyna pakować paczkę.

10. 04.15 – dodano alternatywę płatności!

W związku z planowanymi zmianami opłat wprowadzonych przez T-mobile Usługi Bankowe warto zapoznać się z inna alternatywą płatności na Aliexpress – LINK.

W taki oto sposób przebrnęliśmy razem ten można powiedzieć trudny etap. Warto krok po kroku wykonać ten etap zgodnie z tą instrukcją. Pierwszy raz jest ciężki, ale po kilku wpłatach nabiera się wprawy i jest o wiele wiele łatwiej . W razie problemów, warto napisać komentarz pod spodem, razem podołamy temu problemu! Mam nadzieję, że już wiesz jak płacić na Aliexpress?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: 507

 1. Andrzej says:

  Witam,
  mam takie pytanie czy można płacić z konta walutowego EUR kartą do tego konta, chodzi mi konkretnie czy będzie to 1:1 bez przewalutowaniaa nie po jakimś kosmicznym kursie mastercard EUR -> USD ?

  1. Rafał says:

   Dzień dobry,
   chyba będzie dodatkowe przewalutowanie po stronie Aliexpress. Ich konta są rozliczane w USD i nawet jeśli wybierzemy EUR to i tak będzie dla nas nie do końca korzystne.

 2. Daga says:

  Dokonałam zakupów na kwotę 34USD.opcja przelew24 jest nadal nieaktywna. Czy kto wie dlaczego?

  1. Rafał says:

   Były problemy związane z przeciążeniem serwerów Przelewy24. Już wszystko wróciło do normy.