Jak płacić na Aliexpress?

Dosyć kłopotliwym tematem początkującym użytkownikom Aliexpress jest kwestia Jak płacić na Aliexpress? Nic bardziej mylnego. Z naszym poradnikiem w prosty i szybki sposób dowiesz się, jaka jest obecnie najbardziej opłacalna forma płatności na Aliexpress.

Aliexpress

SPIS TREŚCI:

 1. Wymiana waluty
 2. Wypełnienie danych
 3. Realizacja
 4. Płatność
 5. Potwierdzenie

 

PIERWSZY KROK – WYMIANA WALUTY

Istotnym elementem w płatnościach na Aliexpress jest sposób w jaki chcemy opłacić nasz przedmiot. Osobiście preferuje karty walutowe dołączane do kantorów internetowych. Jest to o tyle wygoda, gdyż w każdej chwili mam na żądanie możliwość zamiany złotówek na dolary.

Od jakiegoś czasu używam taką rolę pełni karta walutowa Alior Banku . Na chwilę obecną jest to chyba najwygodniejsza metoda płatności za nasze zakupy na Aliexpress.

Zatem jak założyć konto w kantorze?

Rejestracja jest szybka i intuicyjna. Instrukcję umieszczam poniżej.

Na początku udajemy się pod ten link – Rejestracja w kantorze Alior Banku

System pyta nas czy jesteśmy już klientami Alior Banku. W przypadku obecnych klientów proces rejestracji jest uproszczony i zawartą umowę wystarczy potwierdzić SMS-em.

Jeśli chodzi o nowych klientów, proces ten też nie jest trudny i umowę potwierdzamy przelewem 1zł na wskazane przez nich konto.

Przebieg rejestracji przedstawię na drugim typie klienta, czyli osoby, która nie posiada konta w Alior Banku.

Lokalizujemy przycisk Wybierz i klikamy.

W tym kroku zgodnie z instrukcjami uzupełniamy wszystkie wymagane dane.

Teraz chcą od nas numer konta, które posiadamy w innym banku. Po uzupełnieniu wymaganego pola, naciskamy Dalej.

Kolejne wymagane dane, uzupełniamy i lecimy dalej!

Ostatnie z wymaganych danych, czyli nasz adres korespondencyjny.

W kroku 4. musimy wybrać jakie waluty nas interesują. W przypadku Aliexpress najlepszą walutą jest USD, czyli dolar amerykański.

Tę walutę wybieramy, akceptujemy wszystkie wymagane zgody i naciskamy Wyślij.

Po wysłaniu wniosku, ukazuje się nam kolejne okienko z regulaminami do konta. Jednak interesuje nas dolne okienko „Wykonaj przelew potwierdzający w celu założenia konta„.

Klikamy w Wykonaj przelew.

System automatycznie przekieruje nas do naszego banku. Przelewamy wymaganą kwotę i potwierdzamy tym otwarcie konta w kantorze Alior Banku.

Po wykonaniu wszystkich kroków otrzymujemy powyższy komunikat. Na ten moment oczekujemy SMSa oraz potwierdzenia email z kantoru.

W oczekiwaniu na wiadomości z Alior-u, przedstawię najważniejsze opłaty i prowizje posiadania takiego konta:

 • Prowadzenie konta – 0 zł
 • Opłata za kartę – 0/15* zł
 • Wypłaty w bankomatach własnych oraz Euronet, Cash4You, innych banków krajowych – 0 zł

* – opłata wyniesie 15zł jeżeli w ciągu pół roku od dnia wysłania karty lub do momentu jej zamknięcia Klient nie dokona z jej udziałem transakcji.

Czyli jak łatwo zauważyć, wystarczy dokonać raz na pół roku transakcję tą kartą a bank nie pobierze od nas żadnych opłat.

Dokładną tabelę opłat i prowizji znajdziemy pod tym linkiem: KLIKNIJ TUTAJ

Czas oczekiwania na wiadomości od Alior to zwykle jeden dzień roboczy.

Po otrzymaniu SMS-a udajemy się na stronę kantoru.

Identyfikatorem jest nasz adres email. Wpisujemy i klikamy DALEJ

SMS-em otrzymujemy nasze tymczasowe hasło, które wpisujemy. Następnie należy ustalić nasze hasło zgodnie z wymogami.

Interfejs kantoru, wygląda tak jak na zdjęciu powyżej.

Czas na założenie naszej karty walutowej

Scrollujemy w dół strony. Szukamy plusika, obok naszej waluty – na obrazku oznaczone żółtym kolorem.

Następnie klikamy Złóż wniosek znajdujący się w rozwiniętym polu.

Ukazuje się nam następujący widok:

W tym momencie możemy ustalić limity na tej karcie, oraz zmienić adres wysyłkowy. Chętni mogą również chcieć otrzymać kartę kurierem, lecz ta opcja jest dodatkowo płatna. Klikamy DALEJ. Potwierdzenie zawarcia umowy, następuje poprzez wpisanie kodu, który otrzymamy SMS-em.

Jeśli wszystko udało się, otrzymamy poniższy komunikat:

Udało się! Teraz za jakiś czas, listonosz do skrzynki wrzuci nam kopertę z kartą walutową. Pozostało tylko czekać.

KROK DRUGI – WYPEŁNIENIE DANYCH

Ten krok już jest o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy jak pozostałe, nareszcie dowiemy się jak płacić na Aliexpress. Pozostaje nam ustalenie w Aliexpress nasz adres wysyłkowy.

Przykład:Platnosc-1

Możemy oczywiście dodać inny adres wysyłki, klikamy „Add a new address” i ukazuje się nam kilka różnych pól do wypełnienia. W pierwszej rubryce podajemy imię i nazwisko, następnie ulicę, miasto, województwo, kod pocztowy. Należy pamiętać aby wpisywać wszystko bez polskich znaków, a kod pocztowy bez „-„.

Przykład:

Platnosc-2

 

KROK TRZECI – REALIZACJA

Kolejnym krokiem jest realizacja zamówienia. Możemy w tej części napisać oddzielną wiadomość dla sprzedającego, wybrać pocztę jaką sprzedający ma wysłać paczkę, bądź skorzystać z kuponu rabatowego. Wszystko objaśnione zostało na poniższym zdjęciu.

Przykład:

Platnosc-3

KROK CZWARTY- PŁATNOŚĆ

Końcowym krokiem w celu dowiedzenia się jak płacić na Aliexpress jest ostateczna opłata za przedmiot. Jak widzimy, mamy tutaj płatność na kwotę 169$. Wykorzystałem tutaj kartę Mastercard z Alior Sync. Wybrałem „Mastercard”, w pierwszej rubryce mamy wpisać imię, a następnie nazwisko z karty otrzymanej od Alior Sync. W kolejnym kroku wypełniamy numer karty, datę ważności tej karty a na koniec trzy ostatnie cyfry znajdujące się na odwrocie. Na koniec pozostaje kliknąć w „Pay My Order”. Teraz pozostaje nam tylko czekać na przesyłkę.

Przykład:

jak płacić na aliexpress

KROK PIĄTY – POTWIERDZENIE

Na samym końcu otrzymujemy potwierdzenie płatności. Dowiedzieć się można ile czasu ma sprzedawca na wysyłkę danego przedmiotu. Akurat w tym przypadku okres oczekiwania wynosi 5 dni.

Przykład:

Platnosc-5

 

 

07.01.2015 – dodano ważną kwestię!

Po otrzymaniu komunikatu jak powyżej, Aliexpress weryfikuję transakcję przez 24h, po tym czasie sprzedawca otrzymuje zielone światło i zaczyna pakować paczkę.

09.07.2015 – dodano alternatywę płatności!

Aliexpress doceniło polskich klientów i wprowadziło możliwość płatności za zakupy w złotówkach. Więcej informacji można przeczytać pod tym postem: Aliexpress Przelewy24.

29.03.2017 – zaktualizowanie treści tego poradnika!

W związku z przestarzałą metodą płatności przedstawianą w tym poradniku dokonano jej aktualizacji. Od teraz można skorzystać z karty walutowej kantoru internetowego Alior Banku.

W taki oto sposób przebrnęliśmy razem przez wszystkie kroki. Zachęcam, aby uważnie przeczytać ten poradnik. Pierwszy raz wydaje się ciężki, lecz po kilku płatnościach nabiera się wprawy i jest o wiele wiele łatwiej .

Zachęcam do komentowania tego artykułu. Jeśli czegoś nie wiecie, razem podołamy temu!

Mam nadzieję, że już wiesz jak płacić na Aliexpress?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: 507

 1. Andrzej says:

  Witam,
  mam takie pytanie czy można płacić z konta walutowego EUR kartą do tego konta, chodzi mi konkretnie czy będzie to 1:1 bez przewalutowaniaa nie po jakimś kosmicznym kursie mastercard EUR -> USD ?

  1. Rafał says:

   Dzień dobry,
   chyba będzie dodatkowe przewalutowanie po stronie Aliexpress. Ich konta są rozliczane w USD i nawet jeśli wybierzemy EUR to i tak będzie dla nas nie do końca korzystne.

 2. Daga says:

  Dokonałam zakupów na kwotę 34USD.opcja przelew24 jest nadal nieaktywna. Czy kto wie dlaczego?

  1. Rafał says:

   Były problemy związane z przeciążeniem serwerów Przelewy24. Już wszystko wróciło do normy.