Tradycyjnie, jak co roku, pod koniec marca będziemy obchodzić urodziny Aliexpress. Z tej okazji będzie możliwość zdobycia, jakże upragnionych przez nas kuponów zniżkowych na wybrane produkty.

urodziny aliexpress

Ten dzień jest szczególnie wyczekiwany nie tylko przez kupujących, ale głównie przez sprzedawców. Podczas trwania wyprzedaży (równie porównywalną wyprzedażą do obecnej jest coroczny festiwal 11. listopada), notowane są rekordy w sprzedażach oraz tysiące nowych klientów przekonuje się do zakupów w Aliexpress.

W tym roku będą to już siódme urodziny z rzędu, zrzeszające miliony fanów z całego świata.

Jak wyglądają urodziny Aliexpress?

21-27 marzec

  • Naszym celem jest zdobycie jak największej ilości kuponów, żetonów oraz wypełnienie powierzonych nam codziennych zadań.

W tych dniach udajemy się do zakładki Game Land. Podobnie jak podczas ostatniej wyprzedaży 11. listopada przygotowano nam parę zadań do wypełnienia.

Pierwszym z nich jest opieka nad naszym drzewkiem. Naszym zadaniem jest dbanie o odpowiednie nawodnienie oraz odrobaczanie. Kolejną ciekawą możliwością zdobycia żetonów jest gra „Shake for coins”. Potrząsamy naszym smartfonem, aż wylosujemy pasujące do siebie obrazki. Obie gry, dostępne są jedynie w aplikacji Aliexpress, którą możecie ściągnąć pod tym linkiem: Aplikacja Aliexpress.

Dodatkowo w wybranych sklepach możemy spróbować swoich się w grze „Bubble Challenge”. Nie jest ona wybitnie trudna i naszym zadaniem jest strzelanie z łuku do bąbelków zawierających ukrytą nagrodę. Mamy dwie próby zestrzelenia.  W nagrodę otrzymujemy zazwyczaj kupony do danego sklepu oraz żetony.

Następną możliwością zgarnięcia kuponów są zadania zlecane przez Aliexpress. Każde zadanie należy wykonać w określonym dniu i jakie są to zadania, przedstawia poniższa lista:

  • 21 marzec – Dodanie produktu do Wish listy;
  • 22 marzec – Gra w Bubble Chellange;
  • 23 marzec – Ustawienie Flash powiadomienia;
  • 24 marzec – Stworzenie Fan listy;
  • 25 marzec – udostępnienie kuponu znajomemu;
  • 26 marzec – wymiana żetonów na kupon;
  • 27 marzec – śledzenie ulubionego stream’a w Aliexpress Live.

Każde wypełnienie zadania, zapala jedną świeczkę na torcie urodzinowym Aliexpress. Po spełnieniu wszystkich wymaganych 7-iu kroków, możemy zgarnąć od Aliexpress nagrodę niespodziankę.

28-30 marzec

  • Rozpoczyna się główna wyprzedaż.

W tych dniach wykorzystujemy wcześniej zgromadzone kupony. Większość produktów znajdujemy w obniżonych cenach, a łącząc to z kuponami możemy sporo zaoszczędzić. Jednak jest haczyk. Tak jak we wcześniejszych edycjach, ceny niekoniecznie muszą okazać się promocyjne. O tym jednak poniżej.

Doza ostrożności

Starzy, wprawieni użytkownicy Aliexpress wiedzą co mam na myśli. Bardzo często, kilka dni przed wyprzedażą ceny produktów wędrują do góry. Następnie zostają obniżone do pierwotnej ceny podczas trwania promocji.

Nowym użytkownikom polecam poradnik Jak założyć konto na Aliexpress? oraz Jak płacić na Aliexpress?

W takim razie jak się ustrzec zrobienia w balona? W tym celu mogę polecić doskonałą stronę Aliprice.com.

W jaki sposób działa strona Aliprice.com?

Sposób działania opiszę na przykładzie pierwszego lepszego zegarka – zegarek.

Wchodzimy na Aliprice.com. W polu wyszukiwania wklejamy adres naszego zegarka i klikamy enter.

Ukazuje się nam ciekawy wykres.

Dowiadujemy się, że zaledwie kilka dni temu cena zegarka wynosiła $2.39, a aktualna cena to $2.45. Ktoś powie, że to zaledwie parę centów, jednak podobnie jest z droższymi przedmiotami. Należy być zawsze czujnym na promocje.

Strona również oferuje dodatek do przeglądarki, który automatycznie pokaże nam historię ceny przeglądanego produktu. Dodatek możecie pobrać tutaj: Dodatek do przeglądarki.

Podsumowując, urodziny Aliexpress są idealnym momentem na planowane zakupy pod warunkiem, że wiemy co robimy. Obserwujmy ceny danych produktów i nie dajmy się zrobić w balona. Życzę udanych zakupów!