Ledwie dzień wystarczył, abym przeprowadził aktualizację G1WH do LS388W. Coś mnie tknęło i znalazłem ciekawą modyfikację. Ten wpis przyda się wszystkim posiadaczom kamery samochodowej G1WH.

Recenzja kamery: Link

 

UWAGA! Działasz na własną rękę. Nie odpowiadam za potencjalne uszkodzenie kamery! (a ryzyko istnieje)

Aktualizacja G1WH do LS388W

Pisząc poprzednią recenzję (Link), byłem neutralnie przekonany co do jakości kamery G1WH. Poczytałem tu i tam i znalazłem ciekawą alternatywę. Istnieje możliwość wgrania firmware (oprogramowania) od innej kamery samochodowej bazującej na podobnej płycie głównej DOD LS388W. Aktualizacja G1WH do LS388W może sprawić naprawdę wiele. Jak to zrobić? A już tłumaczę:

Ściągamy ten oto plik: G1HW Firmware

1. Rozpakowujemy i wchodzimy w folder o nazwie „DOD LS388W”.

2. Kopiujemy plik „FWA8S711.bin” na kartę pamięci naszej kamery.

3. Zmieniamy ten plik na nową nazwę: FWDM800H.bin

4. Uruchamiamy ponownie kamerę, ona w czasie ok. kilkunastu sekund aktualizuje się.

5. Po pomyślnej aktualizacji ujrzymy zielony napis DOD. Naciskamy na przycisk włączający nagrywanie, wchodzimy na kartę pamięci i usuwamy ten plik.

6. Na sam koniec formatujemy kartę pamięci poprzez menu w kamerce.

Co to daje?

Zostaje podniesiony bitrate z podstawowych 12Mbps na 15Mbps co daje zauważalną różnicę w nagrywaniu. (oczywiście większa ilość MB jest nagrywana na sekundę a co za tym idzie, miejsce na karcie szybciej się zapełnia). Obraz zostaje automatycznie przewracany do normalnej pozycji, podczas kiedy kamera jest „do góry nogami”. Co najważniejsze, została rozszerzona kompatybilność kart pamięci MicroSD.

Film:

Opłacało się?

Niby prosta zmiana pliku, a co nam daje? O wiele lepszą jakość. Na początku średnio wierzyłem, że w tak łatwy sposób zmienię jakość kamery, a jednak udało się. Czas operacji ok. 2min. Zadowolenie gwarantowane. Co prawda na starym oprogramowaniu nie zdążyła nagrać zbyt wiele. Możecie zarzucić, że się nie znam (co jest prawdą), jednak ja różnice widzę gołym okiem. Aktualizacja G1WH do LS388W może każdemu użytkownikowi dać nowe „tchnienie”.