Dowiedz się, co sądzą użytkownicy o Aliexpress!

Zapewne wielu z nas odwiedzających zastanawia się, czy warto kupować przedmioty poprzez portal Aliexpress.com, jeśli tak to zachęcam zatem do przeczytania naszego poradnika „Aliexpress opinie”. W tym artykule przedstawiam opinie nadesłane przez naszych czytelników o obsłudze na Aliexpress oraz jakości kupionych towarów. Warto wiedzieć co może nam grozić, kiedy zlekceważymy wyraźne sygnały mówiące o tym, aby zrezygnować z zakupu.

Aliexpress opinie

W prosty sposób można się domyślić, że i tutaj znajdziemy grupę oszustów próbujących wyłudzić od nas gotówkę. Istnieje jednak kilka sposobów, aby zapobiec kradzieży naszych pieniędzy. Najważniejsze, w Aliexpress istnieje możliwości otrzymania „refund” co oznacza, że jeśli coś pójdzie nie tak, to w bezpieczny sposób możemy odzyskać te pieniądze. Aliexpress w ciągu ostatnich kilku lat przeprowadził miliony transakcji, dzięki czemu zyskał pozycję lidera na rynku wschodnim. Tak potężna firma potrafi się zabezpieczyć przed oszustami.

Sprawdzenie sprzedającego czy jest wiarygodny!

Najprostszym krokiem będzie przeprowadzenie szybkiego śledztwa o naszym sprzedającym 🙂 W łatwy sposób pokażę jak można sprawdzić wiarygodność sprzedającego.

Aliexpress opinie

 1. Pierwszym krokiem i najważniejszym to sprawdzenie opinii o dostarczonym produkcie.  Widzimy to zaznaczone czerwoną strzałką na górze. Jak widać, sprzedawca sprzedał 990 sztuk, z czego 104 osoby wystawiły opinię i w dodatku dały maksymalną notę.
 2. Drugi krok to liczba procentowa określająca jakość dostarczanych przez niego usług. Akurat na powyższym screenie mamy 97,8% co przy 8161 sprzedanych przedmiotach daje całkiem dobry wynik.
 3. Ostatnim krokiem, którego nie uwzględniłem na screenie jest przeczytanie jego komentarzy. Z tego kroku najwięcej dowiemy się o np. jakości użytego materiału bądź o przesyłce.  Warto poświęcić trochę czasu na przetłumaczenie tych komentarzy!

Aliexpress opinie:

„Przeczytałem wiele opinii, ale kilka z nich nie przekonują mnie do zakupów.Jednak trafiały się również te dobre, zatem czy warto ryzykować?”

To jedne z wielu pytań zadawanych na większości polskich forach internetowych przed kupnem pierwszej rzeczy poprzez portal Aliexpress.com:

Marek z Krakowa:

„Kupiłem dokładnie miesiąc temu latarkę, zapłaciłem za nią połowę mniej jak za taki sam produkt w polskich sklepach! Jedyne do czego mógłbym przyczepić się to czas oczekiwania, czytając tą stronę zauważyłem, że paczka doszła nawet w 6 dni. U mnie trwało to pełny miesiąc, ale i tak warto! Zaoszczędziłem ok. 30 zł czyli ponad 50%! Zdziwiłem się w jak łatwy sposób udało mi się zaoszczędzić pieniądze.”

Gosia z Bydgoszczy:

„Wczoraj dostałam wymarzoną torebkę. Relacja ceny do jakości rewelacyjna! Nie oczekiwałam cudów za kilkanaście dolarów, a nie zawiodłam się. Nie wahajcie się kupować wystarczy, że przeczytacie dokładnie poradniki, jak krok po kroku kupić przedmiot.”

Dawid z Wrocławia:

„Najgorsza była strona techniczna całych tych zakupów. Zanim dowiedziałem się jak kupować na Aliexpress, przeczytałem kilka razy wszystkie poradniki w wielu miejscach. Odważyłem się kupić i co? Nie zawiodłem się, oczywiście trzeba uważać, bo jak wszędzie pełno oszustów. Polecam czytać komentarze pod zamówieniami bo bardzo często padają tam negatywne komentarze. Ogólnie duży plus”

Truskaweczka12:

„Z mojej nieuwagi narobiłam sobie delikatnych kłopotów. Trafiłam na złego sprzedawcę. Ledwo mogłam z nim się porozumieć w języku angielskim. Po kilku prawie udanych dialogach udało mi się rozwiązać moje spostrzeżenia. Wszystko przez to, że uważnie nie przeczytałam opinii o tym sprzedawcy, bo jak później okazało się wszystko było napisane w komentarzach.”

Anonim:

„Dużo zastanawiałam się nad kupnem u Chińczyków jednak przełamałam się. Dużo czytałam o tym jak zrobić aby w Aliexpress cło nie było takie duże. Okazało się, że nie zapłaciłam wcale. Dziękuję zakupyzchin.pl!”

Anonim:

„Odradzam zakupy na AliExpress. Chiny to nie Europa. Moja pierwsza próba zakupu i od razu kant. Zamówiłem produkt, którego sprzedający miał podobno 1000 sztuk. Po zapłaceniu sprzedający pisze do mnie, że może mi wysłać inny produkt. Odpowiadam, że chcę to za co zapłaciłem. On odpowiada, że tego nie i mam anulować zamówienie. Anulowałem zamówienie i podałem przyczynę „brak na stanie”, sprzedający uaktywnia zamówienie i żąda abym wybrał powód „inna przyczyna” bo nie dostanę zwrotu pieniędzy. Wybieram zatem „inna przyczyna” i ponownie anuluję zamówienie. Wtedy kontakt ze sprzedającym natychmiast się urywa. Ciekawe czy odzyskam te 70 USD…

Sprzedający : Canaan Electronics Co.,ltd Store No.207991.

Poniżej wymiana wiadomości ze sprzedającym:

 • Leszek Wysocki 2015-04-18 05:44:23 I hope you could approve cancelation without waiting two days? Especially that I choose the reason as you wish?
 • Leszek Wysocki 2015-04-18 05:35:30 OK I will do it. But I think it is true what I choose as a reason…
 • kevin liu 2015-04-18 05:31:55 Could you pls select cancel reason: „other reasons” then we will agree to refund your money, thanks.
 • kevin liu 2015-04-18 05:31:41 Could you pls select cancel reason: „other reasons” then we will agree to refund your money, thanks.
 • kevin liu 2015-04-18 00:17:27 ok. pls cancel your order, and select cancel reason: „other reasons” then we will agree to refund your money, thanks.
 • Leszek Wysocki 2015-04-17 21:24:19 I don’t want other model. Please send me CP6002 DVR as ordered. If you don’t have CP6002 please don’t send any one. Regards
 • kevin liu 2015-04-17 19:17:55 CP6005 DVR camera is new, is better , is HD. and less price.
 • kevin liu 2015-04-17 19:17:14 Hello, our CP6001 and CP6002 DVR camera have been production now. now only send the new CP6005 DVR camera to our customer, we send CP6005 DVR camera to you, is ok ?”

Antoni Bogusław Nadobny:

„Opinia o sklepie „MIKE store”:

Sprzedawca wysłał sprzęt zwykłą pocztą a pobrał opłatę za przesyłkę kurierską. Telefon wg strony miał wgrany język polski, a sprzedawca wysłał mailem program płatny do zmiany języka.”

 

Chciałbyś dodać swoją opinię tutaj? Napisz w komentarzu a wrzucimy ją tutaj.

Podsumowując, nie bójmy się kupować w Aliexpress, po dokładnym przeanalizowaniu sprzedającego możemy uniknąć oszustwa. Podstawową jest sprawdzić ile procent ludzi jest zadowolonych z przedmiotu oraz liczbę komentarzy sprzedającego. Jeżeli masz problem dalej po przeczytaniu poradnika Aliexpress opinie, napisz w komentarzu a na pewno pomożemy!