Opinia G1WH
 • Jakość materiału
 • Jakość wideo
 • Cena
4.7

wypisy

Kamerka naprawdę daje radę na polskich drogach. Codziennie jeżdżąc do pracy, będę miał nad kokpitem swoją czarną skrzynkę. Jakość wideo oceniam na bardzo dobrą. Cena niska i dlatego na pierwszą kamerkę polecam!

Dzisiaj przyszła kolej na przetestowanie kamery samochodowej G1WH. Zapraszam do przeczytania.

Uwaga! Przed zakupem warto przeczytać nasz poradnik : Jak kupować na aliexpress? oraz Jak płacić na Aliexpress?

 

Kamera G1WH przedstawiona przez chińskiego sprzedawcę:

G1WH

 

1. Początek zakupu

Od dłuższego czasu planowałem kupić kamerę samochodową. Można spotkać szeroką gammę w hipermarketach, jak i w sklepach z elektroniką. Jednak po co przepłacać? Aliexpress posiada w segmencie elektroniki naprawdę bardzo obszerny dział. Poczytałem, przejrzałem i znalazłem. Kamera samochodowa G1WH – Novatek 96650. Końcowa cena zachęciła mnie do zakupów.

2. Czas oczekiwania

Zamówienie złożyłem 19 sierpnia, Chińczyk po kilku dniach wysłał mi tracking number. Sprawdzałem we wszystkich możliwych serwisach sprawdzających (link) i dopiero po tygodniu cokolwiek się ukazało. Odkąd ujrzałem „International Postal System” czekałem zaledwie 4 dni aż pojawi się w Warszawie. Był to niestety piątek, a jak wiadomo w soboty poczta jest nieczynna. Musiałem czekać do poniedziałku i tego dnia dostałem ją do rąk własnych. Dużo czasu przesyłka straciła zanim pojawiła się w systemie śledzenia przesyłek.

czasdostawy

Poniżej możemy zobaczyć jak wyglądała przesyłka po doręczeniu:

3. Opis przedmiotu

Po pierwsze, mniej ważne, ale jednak to wygląd zewnętrzy. Kamera jest niewielkich rozmiarów co daje nam finalnie lekką wagę. Z przodu mamy cztery klawisze funkcyjne „Menu”, „Mode” oraz strzałki w lewo i w prawo.

Kamera G1WH jest odnowioną wersją G1W, która została wydana w 2013 roku. Najważniejszą różnicą jest kąt widzenia kamery. W nowszej wersji kąt widzenia kamery wynosi 140° natomiast w starej 120°, dodatkowo wygląd – brak srebrnej otoczki wokół obiektywu, co czyni ją bardziej dyskretną. Główne funkcje kamery:

 • 5 MP obiektyw
 • 1080p Full HD
 • 140° kąt widzenia
 • WDR
 • 4x zoom
 • HDMI
 • wykrywanie ruchu
 • obsługiwanie kart microSD do 64GB
 • 67g waga

Poniżej przedstawiam filmik zarejestrowany dzięki kamerze G1WH ulicami Białegostoku:

Jak widzimy jakość jest zadowalająca, czyli za tą cenę jestem bardzo zachwycony. Widać dokładnie nr rejestracyjne przejeżdżających obok samochodów. Szybę miałem brudną, dlatego w najbliższych dniach postaram się powtórzyć wideo (dodać dźwięk) oraz dodać nową nocną jazdę.  Warto dodać, że kamera jest wyposażona w G-sensor. Jest to ciekawy czujnik, który pozwala na włączenie zapisu na kilka sekund przed zdarzeniem kolizji (wykrywa zmianę prędkości). Powstaje wtedy nowy plik wideo, co daje łatwiejsze przeglądanie zapisanego pliku. Można ustawić czułość od High do Low. Jeżeli nie interesuje nas ta funkcja, możemy ją w menu wyłączyć.

4. Własna opinia

Reasumując jestem zadowolony z zakupu. Za kamerę zapłaciłem niecałe $39 (wykorzystałem kupon $5 z ostatnich Gaga Deals), co daje w przybliżeniu 120zł. Wątpię, abym kupując kamerkę za tę cenę w kraju osiągnął podobną jakość.

 

Link do aukcji: LINK

 

Uwaga! Przed zakupem warto przeczytać nasz poradnik : Jak kupować na aliexpress? oraz Jak płacić na Aliexpress?