Ledwie minął tydzień od świętowania 7. urodzin Aliexpress, a już dzisiaj zapraszają nas do kolejnych gier.

Tym razem bawimy się w zgadywanie.

Udając się na Aliexpress.com naszym oczom ukazuje się duży baner z napisem „Where in the world is our 100 millionth customer?”. Co to oznacza? Zapraszam do dalszej części artykułu.

Where in the world is our 100 millionth customer?

Co możemy wygrać?

Cała zabawa podzielona jest na trzy rundy:

  • Runda pierwsza – wybór narodowości przyszłego użytkownika;
  • Runda druga – odliczanie do 100-milionowej rejestracji. Zabawa zacznie się, kiedy liczba brakujących użytkowników osiągnie 10 tysięcy. Podczas tej rundy, co stu nowo zarejestrowanych użytkowników, rozlosowywane będą nagrody przewidziane przez Aliexpress;
  • Runda finałowa – główną nagrodę zgarnia 100-milionowy użytkownik. Po wyłonieniu szczęśliwca, pozostali użytkownicy Aliexpress będą mogli zagrać w znaną już wszystkim grę Flip 'n’ Win. Do wygrania będą kupony oraz żetony.

Na tę chwilę możemy brać udział jedynie w pierwszym etapie zabawy. Runda ta polega na oddaniu głosu na kraj, z jakiego będzie pochodził przyszły 100-milionowy użytkownik Aliexpress. Oddany głos wynagradzany jest w postaci kuponu w wysokości $5.

Głosować możemy zarówno przy pomocy komputera, jak i aplikacji mobilnej.

Kupon może być użyty na wszystkie przedmioty, jednak minimalna wartość zamówienia wynosi $25. Całkiem przydatny kupon, jeśli planowaliśmy jakieś zakupy w najbliższym czasie.

Obecnie wg użytkowników Aliexpress, główną nagrodę zgarnie Rosjanin. Jednak co mnie cieszy, Polacy budzą się i już brniemy w górę.

Na drugą rundę czekamy, aż liczba rejestracji osiągnie 10 tysięcy przed okrągłą liczbą 100-milionów. W tym czasie co stu nowych użytkowników losowane będą nagrody.

W rundzie finałowej 100-milionowy użytkownik zgarnie główną nagrodę.  Na razie nie wiadomo co to będzie, ale warto śledzić zabawę na bieżąco!

Zwycięzcą okazał się mieszkaniec Chile:

Zgarnął również nie lada nagrodę, dron o wartości ponad $1000. Gratulacje!

Podsumowując Aliexpress po raz kolejny próbuje przyciągnąć rzeszę nowych kupujących. Na pewno duża część z tych osób pozostanie na dłużej w świecie zakupowego szaleństwa. Szkoda jedynie, że większe nagrody skierowane są do nowych użytkowników. Oczywiście dla chcącego nic trudnego i już dzisiaj każdy z nas może stać się nowym użytkownikiem na Aliexpress. Życzę powodzenia!