Jak kupować na Aliexpress ?

Aliexpress

Zastanawiasz się jak zacząć zakupy na Aliexpress? Z artykułu dowiesz się jak znaleźć i kupić swój pierwszy przedmiot z Chin.

Jak kupować na Aliexpress?

SPIS TREŚCI:

 1. Wyszukiwarka
 2. Wyniki wyszukiwania
 3. Karta produktu
 4. Czytamy opis
 5. Komentarze
 6. Zamówienie

KROK PIERWSZY – WYSZUKIWARKA

Aliexpress słynie z tego, że można znaleźć tam wszystko. Ogranicza nas często jedynie wyobraźnia.

Naszą przygodę rozpoczynamy od wejścia na stronę główną – LINK. Sercem Aliexpress jest wyszukiwarka. Domyślam się, że większość ruchu na stronie jest realizowana w wyszukiwarce. Wyszukiwarka znajduje się w centralnej części strony.

W tym przypadku mamy domyślnie wpisaną frazę „maseczka do twarzy”. Oczywiście możemy wpisać co tylko przyjdzie nam do głowy. W mojej ocenie warto używać języka angielskiego.

O wprowadzeniu języka polskiego na Aliexpress pisałem w tym artykule.

Ja do tej pory nie umiem przestawić się na łamaną polszczyznę, więc staram się używać angielskiego.

Zaraz poniżej mamy podpowiedzi, co chcielibyśmy wyszukać. Jest to domyślnie kilka różnych propozycji. Z lewej części strony widzimy podział na kategorie wewnątrz serwisu.

Po krótkim zapoznaniu się z możliwościami wyszukania przez nas chcianego produktu możemy przejść do następnego kroku.

KROK DRUGI – WYNIKI WYSZUKIWANIA

Kolejnym krokiem są wyniki wyszukiwania. Nieważne czy dotarliście tutaj poprzez wyszukiwarkę, czy przez kategorie – ważne, że macie już wyniki wyszukiwania. Na poniższym screenie przedstawiony jest typowy listing produktów.

W tym screenie zaznaczyłem dwie czerwone ramki. Pierwsza z nich określa sortowanie listingu. Możemy sortować po Best Match (najlepsze dopasowanie), Orders (liczba zamówień), Newest (najnowsze), Price (po cenie). Dzięki tym opcjom możemy sprecyzować zależnie od naszych preferencji wyniki wyszukiwania.

Druga ramka natomiast zawiera dane o produkcie. Warto tutaj zwrócić uwagę na kwestie takie jak: cena, opłata za przesyłkę, ocena oraz liczba sprzedanych sztuk. Jeśli na listingu widzimy Free Shipping, to mamy darmową przesyłkę do Polski.

KROK TRZECI – KARTA PRODUKTU

Tutaj zaznaczone są trzy ramki. Trzy bardzo pomocnicze ramki. Pierwsza ramka pokazuje nam procent zadowolonych klientów, którzy OTRZYMALI dany produkt i wyrazili swoją opinię. Jest to dosyć ważna rubryka, ale jeszcze napiszę o niej więcej później. Druga rubryka (ships out within 10 days). Oznacza ona ile dni ma sprzedawca na wysłanie paczki. Każdy sprzedawca sam określa w ile dni jest w stanie wysłać naszą przesyłkę. Trzecia ramka przedstawia procentowo opinie sprzedającego.

Przykład: 90.6% pozytywnych ocen od sprzedających, 10 dni na przygotowanie wysyłki i jej nadanie na poczcie chińskiej oraz 96.7% ogólnych pozytywnych komentarzy.

Poradnik-3-Jak kupowac na aliexpress

KROK CZWARTY – CZYTAMY OPIS

Ważny krok naszych zakupów na Aliexpress. Chińczycy mają prawie zawsze mniejsze rozmiary niż u nas. Nie warto sugerować się rozmiarówką „M” bądź „L”. Najważniejsze aby dobrze dobrać rozmiar porównać je własną miarką co do centymetra.

Przykład: Rozmiary paska (S – 110cm, M-115cm, L-120cm, XL-125cm)

Poradnik-4-Jak kupowac na aliexpress

KROK PIĄTY – KOMENTARZE

To chyba nasze najcenniejsze źródło informacji o produkcie. Poświęćmy temu krokowi najwięcej czasu. Można dowiedzieć się czy produkt faktycznie ma takie rozmiary, jakość materiału czy relacje ze sprzedającym.

Przykład: Opinia – bardzo szybka przesyłka, ogromne dziękuję za transakcję i kupię więcej produktów

Poradnik-5-Jak kupowac na aliexpress

KROK SZÓSTY – ZAMÓWIENIE

Gdy przeczytaliśmy uważnie wszystkie poprzednie kroki i zdecydowaliśmy się na zakup uczynimy to w trzech prostych krokach. Po pierwsze na przykładzie paska wybieramy kolor, następnie określamy ilość zamawianych sztuk a na końcu klikamy „Buy Now

Poradnik-6-Jak kupowac na aliexpress

Więc już wiesz jak wygląda procedura kupowania na allegro, zatem warto przejść do poradnika Jak płacić na Aliexpress?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: 136

 1. Jack says:

  Witam,chciałbym się dowiedzieć o tych chińskich rozmiarówkach.Mam 170 cm wrostu,98w pasie czy chińska rozm. dżinsów 38 lub 40będzie na mnie dobra ?

 2. Mariola says:

  Witam, jak mam stwierdzić czy kurtka jest z wypełnieniem puchowym czy bawełnianym, skoro w nazwie kurtki jest „kurtka puchowa…” a w opisie produktu widnieje napis w miejscu „wypełnienie – bawełna” ?

 3. Kuba says:

  Czy jak zamawiam od kilku sprzedawców to musze robić przelew każdemu z osobna czy moge ogólnie.I to wszystko przyjdzie w jednej paczce czy rozdzielnie ???

  1. Mat says:

   Oczywiscie ze kazdemu z osobna przeciez aliexpress to nie jest sklep internetowy tylko portal dla sklepów internetowych tak jak na allegro