Jak kupować na Aliexpress ?

Aliexpress

Zastanawiasz się jak zacząć zakupy na Aliexpress? Z artykułu dowiesz się jak znaleźć i kupić swój pierwszy przedmiot z Chin.

Jak kupować na Aliexpress?

SPIS TREŚCI:

  1. Wyszukiwarka
  2. Wyniki wyszukiwania
  3. Karta produktu
  4. Czytamy opis
  5. Zamówienie

KROK PIERWSZY – WYSZUKIWARKA

Aliexpress słynie z tego, że można znaleźć tam wszystko. Ogranicza nas często jedynie wyobraźnia. Początkowo mamy pewne obawy przed pierwszymi zakupami, jednak nie ma czego bać się. W artykule postaram się opisać w przyjazny sposób jak kupować na Aliexpress.

Naszą przygodę rozpoczynamy od wejścia na stronę główną – LINK. Sercem Aliexpress jest wyszukiwarka. Mogę jedynie podejrzewać, ale większość ruchu na stronie jest realizowana zapewne w wyszukiwarce. Znajduje się ona w centralnej części strony.

Akurat tutaj mamy domyślnie wpisaną frazę „maseczka do twarzy”. Oczywiście możemy wpisać co tylko przyjdzie nam do głowy. W mojej ocenie warto używać języka angielskiego.

O wprowadzeniu języka polskiego na Aliexpress pisałem w tym artykule. Ja do tej pory nie umiem przestawić się na łamaną polszczyznę, więc staram się używać angielskiego.

Zaraz poniżej paska wyszukiwarki mamy podpowiedzi, co mogliśmy chcieć wyszukać w tej chwilii.  Z lewej części strony widzimy podział na kategorie wewnątrz serwisu, spotykany w dużej mierze naszych rodzimych sklepów internetowych.

Po krótkim zapoznaniu się z możliwościami wyszukania przez nas chcianego produktu możemy przejść do następnego kroku.

KROK DRUGI – WYNIKI WYSZUKIWANIA

Kolejnym etapem przez nas badanym są wyniki wyszukiwania. Nieważne czy dotarliście tutaj poprzez wyszukiwarkę, czy przez kategorie – ważne, że macie już rezultat wyszukiwania. Na poniższym screenie przedstawiony jest typowy listing produktów.

Zaznaczyłem dla Was dwie czerwone ramki. Pierwsza z nich określa sortowanie listingu. Mamy do wyboru sortowanie po Best Match (najlepsze dopasowanie do zapytania), Orders (liczba zamówień), Newest (najnowsze produkty) oraz Price (cena). Dzięki tym opcjom możemy sprecyzować, zależnie od naszych preferencji, wyniki wyszukiwania.

Druga ramka zawiera dane o produkcie. Warto tutaj zwrócić uwagę na takie punkty jak: cena, opłata za przesyłkę, ocena oraz liczba sprzedanych sztuk. Jeśli na listingu widzimy Free Shipping, to mamy darmową przesyłkę do Polski.

KROK TRZECI – KARTA PRODUKTU

W tym etapie postaram się pokazać na co zwracać uwagę podczas przeglądania produktu. Zwróćcie uwagę na trzy zaznaczone przez mnie sekcje.

Pierwsza sekcja odpowiada za informacje o zamówieniu i jakości samego produktu. Przykładowy produkt z powyższego zdjęcia ma ocenę 4,8 i 163 oceny użytkowników, którzy kupili ten produkt. Natomiast sprzedający dokonał na tym produkcie 605 sprzedaży.

Sprawdźmy co kryje się w tych komentarzach. Kliknijmy zatem w gwiazdki lub w „163 reviews” – zostaniemy przekierowani do sekcji z opiniami.

Jak widzimy, ogólna ocena tego produktu to 4,8 na 5 gwiazdek. Z czego większość to 4 lub 5 gwiazdek.

Dodatkowo, bardzo cenna funkcja – zdjęcia w komentarzach. Jest to bardzo pomocne w przypadku przedmiotów, gdzie strona wizualna produktu gra pierwsze skrzypce.

Podpowiedź: Bardzo często w negatywnych wypowiedziach znajdziemy wszystkie wady danego produktu.

Wróćmy natomiast do karty produktu. Cena tej kamerki waha się od $19,99 do $37,65. Dzieje się tak, bo musimy zdecydować się na jakiś wariant. Akurat tutaj mamy do wyboru 8 wariantów. Jeśli wybierzemy któryś z nich, to automatycznie ustawi się nam ostateczna cena produktu.

Na koniec przyjrzyjmy metodom dostawy. Klikamy w pole zaznaczone ostatnią strzałką – tutaj jest to przesyłka Aliexpress Standard Shipping. Pojawia się takie o to okienko:

Zaczynamy od góry.

Ship to Poland jest raczej klarowne – wysyłka do Polski.

Shipping Method jest to nic innego jak wybór firmy transportowej obsługującej naszą paczkę. W omawianym przypadku jest to Aliexpress Standard Shipping. Lubię tę formę przesyłki, gdyż jest w pełni rejestrowana (pole Tracking ma zaznaczony ptaszek) a na terenie kraju dostarcza nam ją rodzimy Pocztex. Na równi z tym znajdziemy również China Post Registered Air Mail – równie skuteczna metoda dostawy.

W pierwszej kolumnie mamy estymowaną datę otrzymania przesyłki. Liczone to jest zapewne przez algorytmy Aliexpress na podstawie historycznych doręczeń paczek tą metodą dostawy.

KROK CZWARTY – CZYTAMY OPIS

Jest to równie ważny etap naszych zakupów na Aliexpress. Chińczycy z reguły mają zaniżoną rozmiarówkę niż u nas. Nie warto sugerować się rozmiarówką powielając nasze „M” bądź „36”. Najważniejsze, aby odczytując tabele rozmiarówki porównać je własną miarką co do centymetra.

Przykład: Rozmiary paska (S – 110cm, M-115cm, L-120cm, XL-125cm)

Poradnik-4-Jak kupowac na aliexpress

KROK PIĄTY – ZAMÓWIENIE

Jak jesteśmy już po lekturze wszystkich poprzednich kroków możemy zabrać się za dokonanie kupna. Na początku wybieramy chciany przez nas wariant.

Następnie określamy wymaganą ilość przez nas sztuk. Domyślnie jest 1. Jeśli potrzebujemy więcej to plusik lub wpisujemy z palca liczbę.

Sprawdzamy dostępne metody dostawy i decydujemy się na coś. Na koniec klikamy w czerwony przycisk Buy Now.

Dobiliśmy do końca tego poradnika. Wiecie już jak wygląda procedura kupowania na Aliexpress, dlatego teraz należy w jakiś sposób opłacić przedmiot. Pomocny będzie tutaj inny poradnik: Jak płacić na Aliexpress?