Jak kupować na Aliexpress ?

Aliexpress

Wszystkim, którzy decydują się kupić produkt na stronie internetowej – Aliexpress, przyda się wiedza o tym jak na niej kupować oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie danego produktu w Chinach.

Jak kupować na Aliexpress?

 

SPIS TREŚCI:

 1. Wyszukiwanie
 2. Produkty
 3. Pierwsze wrażenie
 4. Czytamy opis
 5. Komentarze
 6. Zamówienie

 

KROK PIERWSZY – WYSZUKIWANIE

Chyba najważniejszy etap interesanta  😆 Język oficjalny panujący na tym portalu to  angielski. Wystarczy wpisać „dress” aby wyszukać interesującą nas sukienkę, bądź „leather belt” aby odnaleźć skórzany pasek. Proszę spojrzeć na poniższe zdjęcie gdzie należy wpisać interesującą nas frazę (mamy dwie opcje albo wyszukiwarka, albo poszczególne kategorie – podobnie jak w naszym polskim allegro):

Poradnik-1-Jak kupowac na aliexpress

 

 

KROK DRUGI – PRODUKTY

Krokiem numer dwa jest lista wyszukanych produktów. Na zdjęciu zaznaczone są dwie ramki którymi warto zasugerować się. Pierwsza ramka daje możliwość nam sprecyzowania wyników: „Orders”(liczba zamówień danego towaru), „Newest”(najnowsze produkty), „Seller rating”(ocena sprzedającego), „Price”(cena). Pozwala nam to na sprecyzowanie wyszukanej listy produktów. Druga ramka przedstawia opis wybranego przedmiotu. Warto zwrócić tutaj uwagę na dwie rzeczy: oczywiście cena, ale także na cenę przesyłki. Jeżeli widzimy napis „Free shipping” to oznacza, że przesyłkę mamy darmową do Polski.

Poradnik-2-Jak kupowac na aliexpress

 

KROK TRZECI – PIERWSZE WRAŻENIE

Tutaj zaznaczone są trzy ramki. Trzy bardzo pomocnicze ramki. Pierwsza ramka pokazuje nam procent zadowolonych klientów, którzy OTRZYMALI dany produkt i wyrazili swoją opinię. Jest to dosyć ważna rubryka, ale jeszcze napiszę o niej więcej później. Druga rubryka (ships out within 10 days). Oznacza ona ile dni ma sprzedawca na wysłanie paczki. Każdy sprzedawca sam określa w ile dni jest w stanie wysłać naszą przesyłkę. Trzecia ramka przedstawia procentowo opinie sprzedającego.

Przykład: 90.6% pozytywnych ocen od sprzedających, 10 dni na przygotowanie wysyłki i jej nadanie na poczcie chińskiej oraz 96.7% ogólnych pozytywnych komentarzy.

Poradnik-3-Jak kupowac na aliexpress

 

KROK CZWARTY – CZYTAMY OPIS

Ważny krok naszych zakupów na Aliexpress. Chińczycy mają prawie zawsze mniejsze rozmiary niż u nas. Nie warto sugerować się rozmiarówką „M” bądź „L”. Najważniejsze aby dobrze dobrać rozmiar porównać je własną miarką co do centymetra.

Przykład: Rozmiary paska (S – 110cm, M-115cm, L-120cm, XL-125cm)

Poradnik-4-Jak kupowac na aliexpress

 

KROK PIĄTY – KOMENTARZE

To chyba nasze najcenniejsze źródło informacji o produkcie. Poświęćmy temu krokowi najwięcej czasu. Można dowiedzieć się czy produkt faktycznie ma takie rozmiary, jakość materiału czy relacje ze sprzedającym.

Przykład: Opinia – bardzo szybka przesyłka, ogromne dziękuję za transakcję i kupię więcej produktów

Poradnik-5-Jak kupowac na aliexpress

 

KROK SZÓSTY – ZAMÓWIENIE

Gdy przeczytaliśmy uważnie wszystkie poprzednie kroki i zdecydowaliśmy się na zakup uczynimy to w trzech prostych krokach. Po pierwsze na przykładzie paska wybieramy kolor, następnie określamy ilość zamawianych sztuk a na końcu klikamy „Buy Now

Poradnik-6-Jak kupowac na aliexpress

 

Więc już wiesz jak wygląda procedura kupowania na allegro, zatem warto przejść do poradnika Jak płacić na Aliexpress?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: 136

 1. Jack says:

  Witam,chciałbym się dowiedzieć o tych chińskich rozmiarówkach.Mam 170 cm wrostu,98w pasie czy chińska rozm. dżinsów 38 lub 40będzie na mnie dobra ?

 2. Mariola says:

  Witam, jak mam stwierdzić czy kurtka jest z wypełnieniem puchowym czy bawełnianym, skoro w nazwie kurtki jest „kurtka puchowa…” a w opisie produktu widnieje napis w miejscu „wypełnienie – bawełna” ?

 3. Kuba says:

  Czy jak zamawiam od kilku sprzedawców to musze robić przelew każdemu z osobna czy moge ogólnie.I to wszystko przyjdzie w jednej paczce czy rozdzielnie ???

  1. Mat says:

   Oczywiscie ze kazdemu z osobna przeciez aliexpress to nie jest sklep internetowy tylko portal dla sklepów internetowych tak jak na allegro