Jak płacić na Aliexpress?

Potencjalnie trudnym tematem, którego obawiają się początkujący użytkownicy Aliexpress jest Jak płacić na Aliexpress? Jednak, czy aby na pewno jest to tak problematyczne? Z tym poradnikiem w prosty i szybki sposób dowiesz się, jak obecnie jest najlepiej zapłacić za zakupy.

Aliexpress

Najpierw kupno, później płatność

Najważniejszym elementem jest wybór produktu. Bez tego kroku nie pójdziemy dalej. Jeśli macie problem z zakupami polecam ten poradnik: jak kupować na Aliexpress?

Na potrzeby tego artykułu, aby bardziej uzmysłowić proces płatności, kupię obudowę silikonową do telefonu o wartości $5,11.

Kiedy mamy już interesujące nas produkty w koszyku, klikamy przycisk BUY.

Wyskakuje okienko z trzema polami:

W pierwszym okienku mamy możliwość wybrania, jeśli taki posiadamy, kupon Aliexpress.

Następnie wybieramy adres do wysyłki. Mamy już wcześniej zdefiniowany adres (osoby, które korzystały z poradnika zakładania konta adres mają uzupełniony) to wybieramy go, jeśli nie to klikamy Add new address. Uzupełniamy imię, nazwisko, telefon i nasz adres. Unikamy znaków specjalnych (ą, ę itp), a w kodzie pocztowym nie musimy wpisywać „„. Na sam koniec potwierdzamy i mamy już dodany adres.

Ostatnim z etapów jest wybór systemu płatności. Do dyspozycji mamy głównie cztery pozycje: Card, Przelewy24, PayU oraz PayPal.

W przypadku zakładki karta musimy wypełnić brakująca pole o numer karty, imię i nazwisko posiadacza, datę ważności oraz kod zabezpieczający CVV (znajduje się on na drugiej stronie).

Zakładka Przelewy24 to już nasz polski operator płatności bankowych. Właśnie ten system często wybieram w płatnościach na Aliexpress. Obsługują szybkie przelewy większości banków, ale w płatnościach internetowych jestem ogromnym fanem BLIKa.

Następnie klikamy w Place Order i Aliexpress przekierowuje nas do płatności:

Po pomyślnej płatności otrzymujemy taki komunikat:

07.01.2015 – dodano ważną kwestię!

Po otrzymaniu komunikatu jak powyżej, Aliexpress weryfikuję transakcję przez 24h, po tym czasie sprzedawca otrzymuje zielone światło i zaczyna pakować paczkę.

09.07.2015 – dodano alternatywę płatności!

Aliexpress doceniło polskich klientów i wprowadziło możliwość płatności za zakupy w złotówkach. 

05.11.2019 – zaktualizowanie treści tego poradnika!

W związku z przestarzałą metodą płatności przedstawianą w tym poradniku dokonano jej aktualizacji.

W taki oto sposób przebrnęliśmy razem przez wszystkie kroki. Zachęcam, aby uważnie przeczytać ten poradnik. Czytając pierwszy raz, dużo kwestii wydaje się trudnych, lecz po kilku płatnościach nabiera się wprawy i jest o wiele łatwiej .

Zachęcam do komentowania tego artykułu! Mam nadzieję, że już wiesz jak płacić na Aliexpress?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: 534

 1. Ola says:

  Witam,
  czy mogę płacić za zakupy posiadając konto internetowe w ING Bank Śląki?
  Wybrałam na próbę tani przedmiot,chciałam zapłacić i otrzymałam taki komunikat:
  Sorry, your payment was not successful! No money has been deducted.
  An unknown error has occurred.
  Please try again later.
  Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Ola

  1. Rafał says:

   Witam,
   jest Pani pewna, że wpisała wszystkie dane poprawnie? Taki błąd najczęściej wyskakuję, kiedy zrobimy literówkę.
   Pozdrawiam

 2. Kamila says:

  Mnie wyskakuje coś takiego:
  Sorry, your payment was not successful!
  A system error has occurred. Payment did not complete and no funds were deducted.
  Please try your payment again. We apologize for this inconvenience.
  mam konto walutowe w t-mobile, są to moje pierwsze zakupy, karta jest aktywna, środki na pewno są na koncie, żadna literówka nie miała miejsca (próbowałam kilka razy) i limit jest ustawiony na 700usd
  z jakiego powodu może wyskakiwać taki błąd?

  1. Rafał says:

   Witam,
   czy poradziła Pani już z problemem? Czy karta została aktywowana? Spotkałem się z tym problemem tylko wtedy, kiedy wybrałem np Visa zamiast Mastercard, albo zrobiłem jakąś literówkę.
   Proszę spróbować raz jeszcze,
   czekam na odpowiedź

 3. angel says:

  Witam zalozylam konto t mobile musze czekac na kuriera z umowa i na karte zwykla kltora przyjdzie poczta. i pytanie czy nie majac jeszcze karty walutowej tmobile moge zaplacic zwykla karta jak mi przyjdzie i jakie sa dodatkowe koszta rozumiem ze za przewalutowanie ale ile oni sobie biora jezeli np kupie cos za 10$ to pobiora mi z konta 10$ plus kwota za przewalutowanie tak?

  1. Rafał says:

   Dokładnie tak, policzą tego dolara np po kursie 3,56zł.

 4. Iza says:

  Witam.

  Zrobiłam płatność zgodnie z instrukcją. Kiedy pieniążki będą zabrane z konta ? Przyszła mi wiadomość, że paczka już została wysłana a pieniądze nadal mam na koncie. Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Stan konta będzie taki sam jeszcze przez jakiś czas. Ta płatność jest tj. zawieszona do końca miesiąca. Proszę jeszcze raz zerknąć i szukać napisu „Kwota zablokowana: xx,xx”. Jeśli jeszcze nie ma, to rozliczą to za jakiś czas.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 5. Witold says:

  Mam kartę MasterCard t.z.w „prepaid” banku BZ WBK. Opłacam nią zakupy na Allegro, płacę za bilety lotnicze (Ryanair i Wizz) i.t.p. Karta nie jest przypisana do konta osobistego, które mam zresztą w innym banku. Posiada tylko własny rachunek, który zasilam wg potrzeb. Czy tą kartą mogę realizować również zakupy w Aliexpres.

  1. Rafał says:

   Jestem prawie pewien, że tak. Jeśli płaci Pan przez podanie danych karty (Imię, Nazwisko, nr karty, datę ważności oraz kod zabezpieczający) to i w tym przypadku nie będzie problemu. Proszę kupić na próbę jakiś bardzo tani przedmiot. Następnie spróbować opłacić, jeśli uda się to znaczy, że może Pan bez problemy płacić za zakupy. Jeśli nie uda się, nieopłacona transakcja sama się anuluje.
   Pozdrawiam,
   Rafał

   1. Witold says:

    Dokonałem już pierwszy zakup testowy. Zamówiony towar już dotarł do mnie. Dla uzupełnienia dodam, że transakcję opłaciłem kartą prepaid banku BZ WBK. Jest to karta niespersonalizowana (bez nazwiska właściciela wydrukowanego na niej). Podczas zakupu wpisałem swoje nazwisko jako właściciela karty i nie było żadnych problemów z realizacją zamówienia ze strony Aliexpress.

 6. nenka says:

  Witam, karta kredytowa / debetowa jest jakaś różnica?? Już się tyle naczytałam ze sama nie wiem…

  1. Rafał says:

   Witam,
   proszę zerknąć na tę stronę: http://moneyzoom.pl/blog/jakie-sa-roznice-miedzy-karta-kredytowa-a-debetowa/. Tutaj opisane są różnicę, w poradniku przedstawiłem sposób płacenia kartą debetową.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 7. natalli1017 says:

  Witam.
  Mam konto w mbanku (ekonto).
  Dowiedziałam się, że za przewalutowanie pobierają prowizje w wysokości 0,25% i ich kurs dolara wynosi 3,46.
  Czyli: jeśli chce kupić na aliexpres bluzke za 39,99USD to na polskie zapłace 138.37zł + 0,35gr prowizji. Czyli z konta zostanie pobrane 138,72zł? I żadnych innych dodatkowych opłat nie poniose?
  Pozdrawiam:)

  1. Rafał says:

   Witam,
   0,25% to dodatkowy koszt, ale przy przelewie walutowym. Transakcja kartą płatniczą, już nie jest traktowana jako przelew 🙂 Jaśniej mówiąc, jedyny koszt, który poniesie Pani, to kwestia przewalutowania. Strona spread.pl, pokazuje nam jaki kurs dolara akurat w naszym banku jest. Np. kiedy pisałem ten komentarz koszt 1 USD – 3,45zł.
   Koszulka kosztuje 39,99 USD, mnożymy tę kwotę razy 3,45zł i otrzymujemy kwotę jaką pobierze bank. Muszę dodać, że rzadko stosuję tę metodę, i nie jestem co do niej w 100% pewny. Możliwe ze doliczą 1%-3% od tych $39,99.
   Podsumowując, ogólne koszta nie powinny przekroczyć 140zł.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 8. Iza says:

  Witam ponownie 🙂
  Proszę mi jeszcze powiedzieć. Jeżeli chodzi o dane z karty, to mam wpisać dane z karty do zwykłego konta, czy dane z karty do konta walutowego ?

  1. Rafał says:

   Witam,
   dokładnie tak. Jeżeli zależy Pani na większej „automatyzacji”, proszę wybrać opcję Wymiana przelewem. Wtedy podajemy wartość ile chcemy wymienić, na jaką walutę oraz na jakie konto mają być odesłane pieniądze. Skraca to czas oczekiwania do minimum 🙂
   Pozdrawiam,
   Rafał

 9. Michał says:

  Witam ponownie!

  Tylko ja próbuję kupić coś za 15 $ 🙂 …więc o jakich limitach mówimy??

  1. Rafał says:

   Rozumiem doskonale, ale być może ten limit jest ustawiony na 0 🙂 Jeśli to nie to, proszę uważnie sprawdzić czy dane są wprowadzane tak samo jak na karcie. Sam często mylę się i dopiero po kilku próbach udaje się.

   Proszę dać znać czy udało się.
   Pozdrawiam!

 10. Grozer says:

  Witam. Biorąc przesyłkę kurierem jestem narażony na zapłacenie cła i Va’u prawda? A jak jest z listem?

  1. Rafał says:

   Witam,
   jeśli wybierzemy przesyłkę kurierem nie zawsze są dodatkowe opłaty. Znam osobiście kilka przypadków, kiedy te osoby nie poniosły dodatkowych kosztów. Jednak nie ma co się oszukiwać, jest szansa 90%, że trafi na urząd celny. Teraz kwestia listów. Tutaj już szanse na brak opłat są o wiele wyższe. Dużo zależy od sprzedające, gdyż jeśli umiejętnie zapakuje przesyłkę, może nie wzbudzić ona podejrzeń u celnika. Spora część listów (China Post, Singapore Post itp.) przechodzi bez opłat, ale i tak część przesyłek trafia na skaner. Tutaj szanse oclenia stawiałbym w granicach 10%-20% (jest to strzał) wlatujących przesyłek.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 11. Rafał says:

  Jeżeli będzie miała Pani już USD na koncie walutowym, to proszę wpisać dane właśnie z tej karty. Wtedy zostaną pobrane pieniądze z konta walutowego.
  Pozdrawiam i życzę udanych transakcji 🙂

 12. Michał says:

  witam

  Mam konto w ING direct w PLN i przypisaną do tego kartę Visa ZBLIZENIOWĄ , dane wpisuję poprawnie… pomimo tego mam cały czas komunikat : „Sorry, your payment was not successful! No money has been deducted.”

  1. Rafał says:

   Tutaj mogą być problemy z ustawionymi limitami transakcji w Internecie, proszę sprawdzić i dać znać : )

 13. Iza says:

  Witam.

  Założyłam konto na walutomacie oraz w T-mobile konto walutowe. Jeżeli przelałam pieniążki z konta do walutomatu, tam wymieniam z PLN na USD tak ? I później te wymienione pieniążki (USD) przelać na konto walutowe w T-mobile, tak ?

 14. Glader says:

  Chodzi o telefon ale jeszcze nie do końca się zdecydowałem jaki 🙂 Mianowicie chodzi mi o to czy prawdą jest to że poprzez ”DHL” towar dochodzi tak szybko jak jest napisane 🙂

 15. Glader says:

  Witam. Ja zwracam się z pytanie o przesyłkę którą najlepiej wybrać?

  1. Rafał says:

   Proszę wkleić adres prowadzący do interesującego przedmiotu a pomogę doradzić 🙂

 16. Magdalena says:

  Dziękuję bardzo:) założyłam już konto w t-mobile walutowe i zwykły ROR oraz konto na walutomat.pl. Rozumiem, ze teraz muszę poczekać, aż przyjdzie mi karta debetowa do konta walutowego i mogę kupować ?
  Pozdrawiam:)

  1. Rafał says:

   Dokładnie tak, zostaje zarejestrowanie się na Walutomacie i zlecać wymianę PLN na USD z ich pomocą.
   Pozdrawiam

 17. Magdalena says:

  Witam. Mam ważne pytanie. Założyłam konto w t-mobile tak jak Pan radzil. Chce teraz zalozyc u nich konto walutowe, jednak jest zapytanie w jakiej walucie chce to zrobić. Czy mam zaznaczyć USD czy EURO? Orientuje się Pan? Będę bardzo wdzięczna za odpowieź.

  1. Rafał says:

   Witam,
   wszystkie płatności na Aliexpress zazwyczaj obsługiwane są w USD, także tą walutę proszę wybrać 🙂
   Pozdrawiam,
   Rafał

 18. beti says:

  witam.mam konto w banku ING i karte Visa.czy moge z niej zapłacic na aliexpres???

  1. Rafał says:

   Nie powinno być większych problemów. Jedynie zostanie naliczona prowizja za przewalutowanie. Pozdrawiam!

 19. bartek says:

  Witam,
  Nie będzie problemów jeśli w imieniu i nazwisku mam polskie znaki a podane jest np. zamiast „ł” jest „l”?
  Nie tylko w i imieniu i nazwisku ale też w reszcie danych.

  1. Rafał says:

   Nie będzie żadnego problemu. Ich system nie obsługuje polskich znaków. Pozdrawiam!

 20. Arek says:

  Witam.
  Mam konto w Inteligo i kartę „Karta debetowa Inteligo MasterCard Business PayPass”. Płatność przebiegła bez problemowo.
  Miłych zakupów.

  1. Rafał says:

   Dziękuję za dodanie opinii,
   pozdrawiam!

 21. czadax says:

  Witam
  w Tabeli opłat i prowizji lit. C pkt 2 T mobile jest napisane
  Przelew zagraniczny(inny niż europejski) w Bankowości Internetowej konto walutowe 30 zł do każdego przelewu – czyli nie jest darmowe

  1. Rafał says:

   Przelew zagraniczny jest płatny w wysokości 30zł, ale sposób opisany w poradniku NIE jest przelewem. Podając dane karty (nr karty, imię i nazwisko, datę ważności i kod zabezpieczający) podczas płatności, pieniądze zostają pobierane automatycznie (tak jak np w sklepie spożywczym) i nie jest to traktowane jak przelew a transakcję. Pozdrawiam!

 22. Iwona says:

  Dzień dobry 🙂 Mam problem zamuwiłam 3 przedmioty od różnych kupujących wszystko jest razem w koszu tylko co z danymi do wysylki ja mam konto walutowe w aliorbanku lecz nie mam karty do tego.Jak mam to zapłacić i skąd wziąść dane o wysyłki? Proszę o pomoc.

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie 🙂
   Niestety muszę Panią zmartwić. Bez karty zakupy będą po prostu nieopłacalne. W Pani przypadku, aby zapłacić za towar (jeśli Pani nie ma aktualnie karty i nie ma jak opłacić tych przedmiotów, aby anulować to proszę po prostu nie płacić. Aukcja anuluje się po kilku dniach), należałoby zlecić przelew międzynarodowy. Koszt takiej operacji to kwota ok. 30zł. Sposób przedstawiony w tym poradniku to płacenie KARTĄ, podczas płacenia podajemy dane tej karty i pieniądze zostają automatycznie pobrane z naszego konta. Co do adresu chodzi Pani o dane do przelewu?

 23. Przemek says:

  witam posiadam konto Pko bp i mam karte debetowa czy tą karta można placic na alliexpres?

  1. Rafał says:

   Witam,
   jeśli jest Pan w stanie dokładniej określić tą kartę, to wtedy będę miał stu procentową pewność. Jednak już mogę powiedzieć, że tak 🙂

 24. Marta says:

  Hej 🙂

  Zaczęłam interesować się tym kontem w banku T-mobile i byłam już nawet w biurze by je założyć, a tu psikus. Dowiedziałam się, że przelewy poza Europę kosztują 30 zł. Zawsze każdy przelew kosztuje tyle w tym banku, który tak jest przez Was polecany?

  Pozdrawiam serdecznie! 🙂

  1. Rafał says:

   Witam 🙂
   Przelewy faktycznie tyle kosztują, jednak płatność taka jaka jest przedstawiona w poradniku, to nie jest przelew 🙂 Wpisując te dane z karty: https://zakupyzchin.pl/wp-content/uploads/2014/04/Platnosc-4.png, dana kwota jest pobierana automatycznie z konta.
   Przykład:
   Chcemy kupić bluzkę za $10. Założyliśmy konto w T-mobile, dodatkowo otwarte zostało konto walutowe, również w Tmobile. Zamieniliśmy nasze złotówki na dolary, za pomocą walutomat.pl. Do oby kont dostaliśmy karty Mastercard. Na karcie mamy dane (nr karty, datę ważności, imię, nazwisko, oraz na odwrocie 3 zabezpieczające cyfry). Po udanych zakupach, poproszą nas o wpisanie danych (https://zakupyzchin.pl/wp-content/uploads/2014/04/Platnosc-4.png). Jeśli wpiszemy je poprawnie, pieniądze zostaną automatycznie pobrane z konta. Tak jak przy płatności kartą w sklepie.
   Jeśli jest coś jeszcze niezrozumiałe, proszę pytać a odpowiem w każdej chwili.
   Pozdrawiam!

   1. Marta says:

    Bardzo dziękuję za odpowiedź, już prawie wszystko mi się rozjaśniło! 🙂
    Czyli z tego co rozumiem, za płacenie takim sposobem, nie są pobierane żadne dodatkowe pieniądze z konta? 🙂

    1. Rafał says:

     Jeśli korzysta Pani z konta walutowego – USD to jest pobierana dokładnie taka sama kwota jak przy płaceniu. Jeżeli ze złotówkowego – PLN, to bank pobierze dodatkową opłatę, zamiany złotówek na dolary.

 25. beatka111 says:

  Witam dowiedziałam sie od nie dawna o tej stronie aliexpress i chchiałabym tam robi zakupy prosze mi powiedziec w którym banku najlepiej jest założyc konto bo nie wiem czy każdy bank pobiera opłaty???
  Czy może jest taki bank w którym można założyc konto i nie pobiera on żadnych opłat za przesyłke, i czy faktycznie jest opłacalne zamawianie na aliexpress prosze o odpowiedź

  1. Rafał says:

   Witam,
   z mojej strony mogę polecić dokładnie tak jak jest w poradniku. Konto T-mobile + konto walutowe „Walutomat.pl”. Tmobile jest prawie bezpłatnym kontem, posiadanie karty również nie wiąże się z opłatami. LINK DO OTWARCIA KONTA. Kiedy mamy kartę debetową Tmobile, składamy wniosek przez Internet o otwarcie konta walutowego w USD (również jest darmowe). Dostajemy wtedy następną kartę tym razem do konta walutowego w USD. Kiedy już to mamy zostaje nam tylko założyć konto w Walutomat.pl. LINK: Walutomat.pl – kantor internetowy . Taki zestaw pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli robimy co jakiś czas zakupy na portalu Aliexpress.com
   Jeśli są jakieś pytania jeszcze proszę pytać, w wolnej chwili od razu odpowiem,
   Pozdrawiam!

 26. Mixxer5 says:

  Witam

  bardzo przyjemny poradnik (właśnie się zastanawiałem jak z mojego kontapłacić dolarami 😉 ), ale mam pytanie- znalazłem taką stronę: http://www.tmallbox.com/mobile-phone/18090-mtk6592h-k-touch-nibiru-mars-h1-octa-core-19201080-2g16g.html#/color-blue
  są na niej naprawdę niskie ceny, a oprócz tego jeszcze dodatkowy kod zniżkowy (na 7%, więc całkiem nieźle). Strona wydaje się ok, jest szczególnie popularna pośród Węgrów, ale mam drobne wątpliwości- jedyne metody zapłaty to paypal (4% prowizji) i polecenie przelewu (bez prowizji, idzie dłużej). Jak patrzę na tabelę opłat w t-mobile, to wychodzi, że pobierają sobie 30zł prowizji za przelew międzynarodowy. Czy na aliexpress płaci się na jakieś europejskie konto, czy wygląda to jakoś inaczej? A może płaceniu jako kartą kredytową, prowizja nie jest pobierana?

  Z góry dziękuję za odpowiedź

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie,
   dziękuję za miłe słowa ;). Co do tmallbox.com nie jestem w stanie się wypowiedzieć, nigdy tam nie kupowałem i ciężko jest znaleźć jakiekolwiek opinie o tym sklepie (jedynie węgierskie strony).
   Po wszystkich opłatach może nie być opłacalny tutaj zakup. Jedyna opłacalna opcja to Paypal, a wiadomo pobierają oni prowizję w wysokości 4%. Przelew międzynarodowy jest drogi i transakcja wyjdzie nieopłacalna. Proszę jednak jeszcze zastanowić się przed kupnem, czy nie lepiej troszkę dopłacić i mieć lepsze poczucie bezpieczeństwa.

  2. m says:

   platnosc przelewem to platnosc przelewem a kartą kosztuje 0

 27. Carlos says:

  Witam
  Mam pytanie odnośnie próby omijania podatku vat czyli dopisku gift. Czy przy zakupie sprzętu elektronicznego muszę uprzedzić w wiadomości sprzedawcę o dodaniu dopisku gift oraz jak załatwić ewentualne opłaty celne. Czy w ostateczności mogę nie płacić opłat a po odesłaniu towaru będę musiał opłacić koszty dostawy?

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie,
   co do opisy przedmiotu jako gift, nie zagwarantuje to przepuszczenia przesyłki przez granicę bez kontroli. Może ułatwić, ale nie ma 100% pewności ominięcia podatku VAT. Sprzedający na Aliexpress zazwyczaj wiedzą jak pakować przesyłkę, tak aby nie wzbudzała podejrzeń. Jeżeli przesyłka trafi na cło to dostanie Pan pismo, które przyniesie listonosz z Poczty Polskiej. Zazwyczaj proszą o skan wpłaty. Polecam przeczytanie mojego wpisu: CŁO/VAT Nie jest rozsądnym odmawiać przyjęcia towaru. Niektórzy to robili. Sam osobiście nie rozumiem takiego zachowania. Zamawiając przedmiot, należy wziąć w kalkulację również ewentualną opłatę celną/Vat. Chiński sprzedający po kilku takich sytuacjach, zapewne zmienią zdanie o kupujących z Polski.
   Pozdrawiam serdecznie!

   1. Carlos says:

    Dziękuję serdecznie z pomoc 🙂

 28. PIOTR says:

  Witam,

  Zakupiłem kilka przedmiotów na aliexpress.com, dostałem numery przesyłek, ale w żadnej z wyszukiwarek nie odnajduję mojej przesyłki.

  Czy nie powinno być odrazu informacji co się dzieje z paczką?

  1. Rafał says:

   Proszę powiedzieć kiedy dokładnie przedmioty zostały kupione. Jeżeli to było stosunkowo niedawno (czyt. kilka dni) proszę się nie martwić.
   Pozdrawiam!

 29. Sławek70 says:

  Dwa razy zrobiłem to samo zamówienie, za jedno zapłaciłem. Jak skasować drugie?

  1. Rafał says:

   Witam,
   drugie zamówienie automatycznie anuluje się, jeżeli nie zostało opłacone:) Proszę odczekać i z automatu zostanie anulowane.
   Pozdrawiam!

   1. Sławek70 says:

    Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

 30. Kasia says:

  Witam. Za dużo informacji na raz i nie do końca rozumiem jak to jest z tym płaceniem. Kiedyś kupowałam na expresie bluzę. Była to moja pierwsza transakcja i nie do końca poszło po mojej myśli. Zrobiłam przelew bezpośredni z konta złotówkowego w ING do sprzedawcy. Sprzedawca długo nie widział u siebie mojej wpłaty a w dodatku jeszcze okazało się ze bank pobrał 40 zł za przelew walutowy. Wolałabym uniknąć następnym razem takich niespodzianek 😉 Więc tak… posiadam teraz kartę kredytową z BZWBK i tą właśnie kartą chciałabym dokonywać płatności. Wiem już co i jak po kolei tylko nie rozumiem czy płacąc tą kartą dalej muszę się martwić o jakieś przewalutowanie? Znaczy pewnie to się samo zmieni tak jak w przypadku pierwszego przelewu tylko czy poniosę w związku z tym jakąś opłatę? Czy sytuacja będzie taka sama i po prostu nie ma innego wyjścia jak założenie konta walutowego i posiadanie karty do tego konta?

  1. Rafał says:

   Proszę powiedzieć jeszcze dokładnie jaka to jest karta. (Proszę kliknąć w ten odnośnik: Link), a następnie określić typ swojej karty kredytowej.

    1. Rafał says:

     Już staram się odpowiedzieć. Najprawdopodobniej bank pobierze opłatę za przewalutowanie. Proszę spojrzeć na ten zapis:

     Przewalutowanie transakcji zagranicznej dokonanej w walucie innej niż PLN (naliczana od wartości transakcji po przewalutowaniu na walutę Konta Karty) 2,8%


     Informuje on o tym, że płacąc za przedmiot wartości dajmy przykład $50, bank naliczy prowizję dla siebie w wysokości 2,8%. Podsumowując, bluza wyniosłaby ~$51,4.
     Jeśli odpowiada to Pani nie widzę problemu i proszę płacić zgodnie z poradnikiem. Tylko muszę wspomnieć o jednym fakcie. Chociaż serwis Aliexpress.com robi wszystko co w swojej mocy i ich zabezpieczenia są naprawdę solidne, to może dojść do próby „podejrzenia” Pani danych karty kredytowej. Jak wiadomo posiadając nr karty, imię i nazwisko, datę ważności oraz 3 cyfrowy kod zabezpieczający znajdujący się na odwrocie karty, osoba trzecia może dokonać kradzieży Pani pieniędzy. Jest to oczywiście mało prawdopodobne, ale jednak.
     Dlatego w swoim poradniku proponuję aby założyć konto w T-mobile Usługi Bankowe. Najpierw konto w złotówkach a następnie drugie konto w dolarach. Aby otworzyć konto walutowe trzeba otworzyć te w złotówkach. Konto jest prawie bezpłatne, jedyną opłatą będą jak dobrze pamiętam przelewy międzynarodowe. Mając tam już konto walutowe, korzystamy z takiego dobrodziejstwa jakim jest kantor online Walutomat.pl. Poprzez nasze konto złotówkowe zlecamy wymianę w tym kantorze, a on odsyła nam pieniądze już na walutowe w dolarach. Tutaj mamy już zupełnie inne kwestie bezpieczeństwa. Jeśli ktoś „podejrzy” nasze dane podczas płacenia kartą walutową w USD, to będzie zdolny do wykradnięcia naszych pieniędzy tylko tyle ile mamy akurat na tym koncie. Czyli dla bezpieczeństwa trzymamy tam 0zł! Osoba niepożądana nic nam nie wykradnie, ponieważ nic na tym koncie nie będzie:)
     Trochę namieszałem, ale proszę pytać raz. W wolnej chwili od razu odpiszę:)
     Pozdrawiam!

     1. Kasia says:

      Dziękuje bardzo za pomoc. Wszystko jest już dla mnie w pełni zrozumiałe 😉

 31. kingasnt says:

  Witam czy jak nie mam karty ani debetowej ani kredytowej mogę zapacić przez zwykły przelew

  1. Rafał says:

   Jest taka opcja, ale ze względu na wysokie opłaty przelewów międzynarodowych jest po prostu nie opłacalna. Pozdrawiam

 32. Zen says:

  Witam!
  Zamówiłem na Ali przedmiot już dosyć dawno i jak sprawdzam status tutaj
  http://intmail.183.com.cn/icc-itemtraceen.jsp
  to ciągle pokazuje mi: Success find: 0 items!
  Natomiast w szczegółach zamówienia na stronie Ali pokazały mi się takie statusy:

  2014.09.24 00:03 (GMT-7): Entregado
  2014.09.23 00:01 (GMT-7): Llegada a la Oficina Internacional de destino
  2014.09.18 00:00 (GMT-7): Salida de la Oficina Internacional de origen

  Może to ktoś wyjaśnić, czy jest w porządku?

  1. Rafał says:

   Witam,
   proszę zerknąć na ten link: https://zakupyzchin.pl/sledzenie-przesylek-chin/
   Tutaj zamieściłem większość statusów gdzie można śledzić przesyłkę.
   Jak będą dalej wątpliwości proszę wstawić nr trackingowy a ja postaram się coś znaleźć 🙂
   Pozdrawiam!

  2. OnaLatino says:

   podaj nr produktu to Ci powiem co jest… onalatino@gmail.com

   pozdrawiam 🙂

 33. OnaLatino says:

  Witam wam.Czy ktoś z was zrobił transfer na aliexpress i zamiast dolarów przelał euro? Ja miałam wczoraj taki przypadek i nie wiem co teraz 🙁

    1. Rafał says:

     Przyznam się szczerze, że nigdy jeszcze nie płaciłem przez Alipay. Z tego co zdołałem wyczytać, główną walutą na Aliexpress jest USD czyli dolary amerykańskie. Jak zapłata była w EUR to ich system przewalutował euro na dolary. Czyli dodatkowa zbędna prowizja, ale nic złego się nie stało. Oczywiście to tylko czysto teoretyczne założenia, gdyż jak wspomniałem nie płaciłem poprzez ten system.
     Pozdrawiam!

 34. K. says:

  witam,
  jeśli mam karte w banku PKO co powinienem wybrać w opcjach zapłaty, aby zrealizować płatność tą kartą?

  1. Rafał says:

   Proszę zobaczyć typ karty, czy jest to karta Mastercard, czy też Visa. Przy płaceniu: https://zakupyzchin.pl/wp-content/uploads/2014/04/Platnosc-4.png (proszę spojrzeć na lewe menu) jest możliwość wyboru, jaką kartą chce się płacić.
   Aby sprawdzić czy istnieje możliwość zapłaty, akurat tą kartą, proszę znaleźć przedmiot wart $1-$2 i go kupić na próbę. Jeżeli płatność nie dojdzie do skutku, wtedy zamówienie samo się anuluje 🙂
   Pozdrawiam!

 35. aga says:

  Dlaczego jeszcze nie przyszedł na poczte email aktywujący ?

  1. Rafał says:

   Mail z Aliexpress aktywacyjny bardzo często w ogóle nie dochodzi, ale nie przeszkadza to w zakupach 🙂

 36. aga says:

  Witam, Posiadam karte mastercard i konto złotówkowe. Nie zrobię zakupów z ty kontem? zeby robic zakupy na aliexpress trzeba miec konto walutowe? pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   jeżeli posiada Pani kartę debetową mastercard śmiało może Pani robić zakupy na Aliexpress. Wielokrotnie sam płaciłem poprzez konto złotówkowe. Różnica polega na tym, że bank sam zrobi przewalutowanie z PLN na USD po wyższym kursie niż jest w banku.

   1. aga says:

    mam zwykłą karte płatniczą

    1. Rafał says:

     A jeszcze pytanie, w jakim banku posiada Pani konto?

     1. aga says:

      getinbank

    2. Rafał says:

     W takim razie nie powinno być problemu. Chodzi tutaj głównie o bezpieczeństwo. Jeżeli jest to Pani główne konto, zawsze istnieje ryzyko, niewielkie (Aliexpress posiada bardzo dobre zabezpieczenia w zakresie ochrony danych), ale istnieje wykradnięcia danych. Mając konto walutowe, dostajemy oddzielną kartę i trzymamy na nim niewielką gotówkę. W razie oszustwa, nie mając środków na koncie walutowym nikt nie będzie w stanie wykraść pieniędzy.
     Natomiast, jeśli chce Pani przetestować kartę, zawsze można na próbę kupić przedmiot za $2 – $3, i jeżeli uda się zapłacić to znaczy, że możemy swobodnie płacić kartą, jeżeli nie to po kilku dniach następuje canel order ( z automatu zostaje odrzucone zamówienie, bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji).
     Pozdrawiam,
     Rafał

     1. aga says:

      dziekuje za pomoc 🙂

 37. Piotrek says:

  Witam. Mam problem z zapłatą na aliexpress. Gdy chce opłacić towar i wpisuje numer mojej karty, wyskakuje mi taki o to blad: We currently cannot process business/commercial cards or charge cards

  Dodam, ze mam konto w mbanku, a moja karta to visa electron. Prosze o pomoc

  1. Rafał says:

   Witam,
   jest to pierwszy zakup na Aliexpress? Czy ustawione są właściwe limity transakcji internetowych? Czy próbował Pan wpisać jeszcze raz dane? Czasami jedna cyfra źle i wyskakuje taki kontakt.
   Czekam na odpowiedź

 38. BARRRBAROS says:

  będę Pana jeszcze męczyć, jestem już na finiszu 🙂 małe pytanko, czy podczas realizacji zamówienia określenie wyboru poczty jest konieczne? skąd mogę się dowiedzieć np z jakiej poczty to będzie szło, z Singapuru czy np z Hong Konku ? pozdrawiam 🙂

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie,
   proszę zobaczyć te dwa przykładowe zdjęcia: Wysyłka oraz Wysyłka - 2

   Na pierwszym zdjęciu otwieramy okienko wysyłki przez różne poczty. Na drugim zdjęciu widać już poszczególne od China Post po Swiss Post. To już zależy od Pani, którą pocztą chciałaby Pani nadać swoją paczkę.

   Pozdrawiam

 39. Ewelina says:

  Słyszałam o cle że jest nakładane , jak to jest z tym cłem ? Płaciłaś coś ?

 40. Natalia says:

  hihi mam nadzieje, że dojdzie wczesniej niz za 2 miesiące:) …że wogole dojdzie:) jeszcze raz dziekuje, pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Jak już dostanie Pani nr tracking, to polecam dwie strony 17track.net oraz emonitoring.poczta-polska.pl, pozwolą na śledzenie gdzie znajduję się przesyłka,
   Pozdrawiam!

 41. Natalia says:

  UFFF udało się:) Bardzo dziękuję za pomoc:)

  1. Rafał says:

   Proszę bardzo, jak będzie miała Pani chęć może Pani podzielić się z Nami zakupem 🙂 Pozdrawiam!

 42. Natalia says:

  A na tym wcześniejszym zdjęciu było, żeby podać 3 ostatnie cyfry karty wuęc pewnie tu był błąd, zaraz spróbuje ponownie.

 43. Natalia says:

  No właśnie ta literówka, to zamiast Ł wpisałam L, ponieważ Ł mi nie przyjmuję, więc to pewnie przez to, tak?

  1. Rafał says:

   Proszę zwrócić dokładnie uwagę na te zdjęcie:

   Po lewej proszę wybrać kartę Mastercard, następnie proszę wpisać imię z karty, nazwisko, numer karty, datę ważności, oraz trzy ostatnie cyfry znajdujące się na odwrocie:
   CCV

 44. Natalia says:

  🙁 WYSKOCZYLO MI TAKIE COS:

  Sorry, your payment was not successful! No money has been deducted.

  Reason:
  Your card issuer declined the transaction.

  Solution:

  Please make sure you are paying using a valid credit card.
  Please contact the bank or agency that issued your card.

  1. Rafał says:

   Proszę sprawdzić czy nie została popełniona jakaś literówka, oraz czy był wpisany poprawnie kod zabezpieczający znajdujący się na odwrocie karty.

   1. Angelika says:

    Witam.Mam problem wyskoczyło mi Sorry, your payment was not successful! No money has been deducted.

    Reason:
    Your card issuer declined the transaction.

    Solution:

    Please make sure you are paying using a valid credit card.
    Please contact the bank or agency that issued your card.
    dodam, że sprawdziłam wszystkie dane i nie ma literówek.mam konto w mbanku, karte debetowa visa.

    1. Rafał says:

     Witam,
     jeżeli żadnych literówek to najprawdopodobniej przyczyną mogą być ustawione limity na karcie. Proszę sprawdzić jeszcze to.
     Pozdrawiam!

 45. Natalia says:

  dobrze zaraz zapłace, czyli lepiej zmienic euro na dolary tak> A jeśli system nie czyta polskich znaków i zamiast ł napiszę l to płatność dobrze się zatwierdzi?

  1. Rafał says:

   Tak, zamiast Ł proszę napisać L. Jeśli ma Pani konto w EUR, proszę wybrać EUR w Aliexpress, i tak poniesie Pani koszty związane z przewalutowaniem.

 46. Natalia says:

  Sprobuje i zobacze:) dziękuje bardzo za wszelkie informacje

  1. Rafał says:

   Proszę spróbować i dać znać. Powinno być bez problemu, chyba że ma Pani ustawione limity transakcji w Internecie, wtedy przy większej sumie może odrzucić płatność.

 47. Natalia says:

  dziękuje, mam kartę ale wypukle te cyferki to one nie są, a w sumie jak płace karta to i tak mi nie wezmie z konta walutowego tylko pewnie przeliczy z normalnego więc w sumie te dolary mogą byc, tylko kurcze nie wiem czy mi przyjmnie ta karte

 48. Natalia says:

  tak tyle ze jest to zwykła karta do bankomatu, a gdzieś wyczytałam, że musi być debetowa albo kredytowa, czy to prawda?

  1. Rafał says:

   Jeżeli posiada Pani kartę do tego konta to jest ona zapewne debetowa. Czy jest to karta Mastercard (wypukłe litery)? Jeżeli tak to istnieje możliwość zapłaty za przedmiot nawet w EUR. Proszę zobaczyć te zdjęcie:
   https://zakupyzchin.pl/wp-content/uploads/2014/08/Platnosc-4.jpg
   W zaznaczonym okręgu, może wybrać Pani płatność w Euro. Niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami, gdyż z tego co wyczytałem w Aliexpress podstawową walutą jest USD, i wtedy spread naliczy system płatności Aliexpress.

 49. Natalia says:

  witam, założyłam konto Walutowe w bgż specjalnie dla zakupów aliexprez, zrobilam zakupy i nie wiem jak teraz zapłacic, czy jest możliwość zwyklego przelewu z konta walutowaego na konto sprzedającego? jak wybieraz w płątnosciach bank transfer to wychodzi mi płątność z dolarach, a na koncie mam tylko euro, bardzo prosze o pomoc

  1. Rafał says:

   Czy posiada Pani kartę do konta?

 50. dziudziu says:

  Witam, a czy można płacić przy odbiorze ?

  1. Rafał says:

   Witam, niestety nie słyszałem jeszcze o takim przypadku i jestem pewien, że nie można.

 51. Jarek says:

  Pani Barbaro, niezależnie, czy kartą debetową, czy kredytową, to i tak zapłaci Pani wyłącznie koszt przewalutowania (o ile nie jest to konto w dolarach). Nie mówimy tu o przelewie, a o płatności kartą. Polega to jedynie na podaniu danych z karty na stronie, bez logowania się nawet na stronę swojego banku. Pozdrałki.

 52. BARRRBAROS says:

  może Pan napisać na mojego maila barbara.kamzelska@wp.pl bo mam jeszcze kilka pytań a tu zbyt długo generują mi się odp, czekam .pozdrawiam

 53. BARRRBAROS says:

  kontaktując się z bankiem BGŻ konsultantka poinformowała mnie iż płacąc karta kredytową też będę ponosić koszty przelewu, jak to jest?

  1. Rafał says:

   Kartą kredytową zapłaci Pani, ale debetową już poniesie Pani koszty jedynie przewalutowania jeżeli konto jest złotówkowe. Dobrą ofertę na dzień dzisiaj posiada T-mobile Usługi Bankowe. (Link powyżej w opisie)

 54. BARRRBAROS says:

  orientuje się Pan ile kosztuje taki przelew z rachunku na rachunek? pzdr

 55. BARRRBAROS says:

  witam, nie niestety nie posiadam do tego konta walutowego karty, gdzie jest najkorzystniej ją założyć ? pozdrawiam

 56. BARRRBAROS says:

  witam, no właśnie ja nie mam do swojego konta walutowego karty kredytowej, czy można tam płacić bezpośrednio przelewem z rachunku na rachunek? pzdr

  1. Rafał says:

   Przelew bezpośredni jest zapewne drogi i nie będzie się opłacać sprowadzić przedmiot. Posiada Pani jakąś kartę do konta?

 57. barrrbaros says:

  witam, mam konto walutowe w BGŻ , można płacić na aliexpress bezpośrednio na rachunek sprzedawcy ,czy konieczne są te karty kredytowe, pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   można wiedzieć jaką kartę posiada Pani? Ważne, aby miała wypukłe litery.

 58. Artur says:

  Witam, a czy na Aliexpress istnieje możliwość płatności poprzez PayPal ??
  Też mam konto w dawnym Syncu z kartą debetową Mastercard.
  Chce dokonać zakupów na aliexpress, lecz nie wiem jak zapłacić.
  \

  1. Rafał says:

   PayPal został wycofany z Aliexpress, ale nic nie szkodzi. Możesz śmiało płacić zwykłą debetową kartą. Wystarczy wpisać imię, nazwisko, nr karty, ważność karty i trzy ostatnie cyfry z tyłu karty na jasnym pasku. Jedyny minus płacenia w ten sposób to to, że Tmobile(dawny Sync) „przewalutują” z PLN na USD po swoim kursie tzw. spread np. dzisiaj mamy 3.11 zł za 1 dolara, a bank ustali kursy przykładowo 3.31 za 1 dolara. Przy mniejszych kwotach jest to nieodczuwalne, a jeśli chcesz płacić w większej kwocie, polecam założenie konta walutowego. Jest ono w 99% bezpłatne 🙂 Pozdrawiam

   1. Artur says:

    Czyli mając konto w T-mobile Usługi Bankowe i chcąc płacić taniej muszę złożyć w Banku T-Mobile wniosek o konto walutowe czy kartę walutową ? Czy najpierw konto, a potem przyślą mi kartę walutową ?
    Pozdrawiam

    1. Rafał says:

     Najpierw konto, a później dostaje Pan kartę walutową 🙂 I na samym końcu, zakłada Pan konto w walutomat.pl i wtedy kurs wymiany dolara jest w bardzo korzystnej cenie. Pozdrawiam!

 59. Rafał says:

  W moim przypadku, wystarczył przelew kilku groszy na nowy rachunek i konto było aktywne, lecz zamawiałem wraz z kartą debetową. Myślę jednak, że podczas wypełniania wniosku można ją odrzucić, ale nie jestem pewien na 100%. Jeśli ma Pani ochotę, mogę skonsultować się z infolinią 🙂
  Pozdrawiam!

  1. Patryk says:

   Witam serdecznie, chciałbym kupić kilka ciekawych przedmiotów na aliexpress tylko najwiekszym problemem jest dla mnie nowe konto a dokładnie opłaty … nie wiem gdzie mogę założyć darmowe konto aby kupować na aliexpress obecnie jestem w ing i mam zwykłe konto direct chciałem założyć karte wirtualną tylko powiedzieli mi że za każde przewalutowanie muszę zapłacić 40 zł :/ nie wie pan jakie konto najlepiej załozyć aby wszystko było ok ? Pozdrawiam

   1. Rafał says:

    Witam,
    proszę zapoznać się z ofertą kont T-mobile Usługi Bankowe oraz Walutomat.pl

 60. M. says:

  Mam pytanko 😉 Czy trzeba koniecznie zakładać najpierw tradycyjne konto w T-mobile, aby założyć walutowe? Mam już „zwykłe” w innym banku, więc nie potrzebuję kolejnych 🙂
  Przez co najlepiej je założyć? Na stronie? Telefonicznie, a może wirtualny oddział?
  I jaki był mniej więcej w Twoim przypadku czas oczekiwania od złożenia wniosku do przysłania karty walutowej? (btw. wszystko wysyłają pocztą/kurierem, ale bez wizyty kuriera gdzie trzeba przy nim wszystko wypełniać ;p?)

  Będę wdzięczna za odpowiedzi, pozdrawiam 🙂

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie,
   przed chwilą rozmawiałem z konsultantem Tmobile usługi bankowe, aby założyć konto walutowe, należy otworzyć rachunek osobisty. Jeżeli posiada Pani już konto, wystarczy przelew z obecnego konta na nowo otwarte, aby potwierdzić dane osobowe 🙂
   Jeśli byłyby jakieś wątpliwości, proszę pisać 🙂
   Pozdrawiam 😀

   1. M. says:

    Hmm, czyli jednak niestety trzeba założyć rachunek osobisty, ale mam nadzieję, że nie muszę mieć do niego karty debetowej, bo jest mi niepotrzebna kolejna ;). Czyli przelewam pieniądze, aby potwierdzić dane i w takim wypadku kurier nie przyjeżdża z umową do podpisania :P? I jeśli nie chcę karty, to konto mam praktycznie „raz dwa” ;p?