Jak płacić na Aliexpress?

Potencjalnie trudnym tematem, którego obawiają się początkujący użytkownicy Aliexpress jest Jak płacić na Aliexpress? Jednak, czy aby na pewno jest to tak problematyczne? Z tym poradnikiem w prosty i szybki sposób dowiesz się, jak obecnie jest najlepiej zapłacić za zakupy.

Aliexpress

Najpierw kupno, później płatność

Najważniejszym elementem jest wybór produktu. Bez tego kroku nie pójdziemy dalej. Jeśli macie problem z zakupami polecam ten poradnik: jak kupować na Aliexpress?

Na potrzeby tego artykułu, aby bardziej uzmysłowić proces płatności, kupię obudowę silikonową do telefonu o wartości $5,11.

Kiedy mamy już interesujące nas produkty w koszyku, klikamy przycisk BUY.

Wyskakuje okienko z trzema polami:

W pierwszym okienku mamy możliwość wybrania, jeśli taki posiadamy, kupon Aliexpress.

Następnie wybieramy adres do wysyłki. Mamy już wcześniej zdefiniowany adres (osoby, które korzystały z poradnika zakładania konta adres mają uzupełniony) to wybieramy go, jeśli nie to klikamy Add new address. Uzupełniamy imię, nazwisko, telefon i nasz adres. Unikamy znaków specjalnych (ą, ę itp), a w kodzie pocztowym nie musimy wpisywać „„. Na sam koniec potwierdzamy i mamy już dodany adres.

Ostatnim z etapów jest wybór systemu płatności. Do dyspozycji mamy głównie cztery pozycje: Card, Przelewy24, PayU oraz PayPal.

W przypadku zakładki karta musimy wypełnić brakująca pole o numer karty, imię i nazwisko posiadacza, datę ważności oraz kod zabezpieczający CVV (znajduje się on na drugiej stronie).

Zakładka Przelewy24 to już nasz polski operator płatności bankowych. Właśnie ten system często wybieram w płatnościach na Aliexpress. Obsługują szybkie przelewy większości banków, ale w płatnościach internetowych jestem ogromnym fanem BLIKa.

Następnie klikamy w Place Order i Aliexpress przekierowuje nas do płatności:

Po pomyślnej płatności otrzymujemy taki komunikat:

07.01.2015 – dodano ważną kwestię!

Po otrzymaniu komunikatu jak powyżej, Aliexpress weryfikuję transakcję przez 24h, po tym czasie sprzedawca otrzymuje zielone światło i zaczyna pakować paczkę.

09.07.2015 – dodano alternatywę płatności!

Aliexpress doceniło polskich klientów i wprowadziło możliwość płatności za zakupy w złotówkach. 

05.11.2019 – zaktualizowanie treści tego poradnika!

W związku z przestarzałą metodą płatności przedstawianą w tym poradniku dokonano jej aktualizacji.

W taki oto sposób przebrnęliśmy razem przez wszystkie kroki. Zachęcam, aby uważnie przeczytać ten poradnik. Czytając pierwszy raz, dużo kwestii wydaje się trudnych, lecz po kilku płatnościach nabiera się wprawy i jest o wiele łatwiej .

Zachęcam do komentowania tego artykułu! Mam nadzieję, że już wiesz jak płacić na Aliexpress?