Jak płacić na Aliexpress?

Potencjalnie trudnym tematem, którego obawiają się początkujący użytkownicy Aliexpress jest Jak płacić na Aliexpress? Jednak, czy aby na pewno jest to tak problematyczne? Z tym poradnikiem w prosty i szybki sposób dowiesz się, jak obecnie jest najlepiej zapłacić za zakupy.

Aliexpress

Najpierw kupno, później płatność

Najważniejszym elementem jest wybór produktu. Bez tego kroku nie pójdziemy dalej. Jeśli macie problem z zakupami polecam ten poradnik: jak kupować na Aliexpress?

Na potrzeby tego artykułu, aby bardziej uzmysłowić proces płatności, kupię obudowę silikonową do telefonu o wartości $5,11.

Kiedy mamy już interesujące nas produkty w koszyku, klikamy przycisk BUY.

Wyskakuje okienko z trzema polami:

W pierwszym okienku mamy możliwość wybrania, jeśli taki posiadamy, kupon Aliexpress.

Następnie wybieramy adres do wysyłki. Mamy już wcześniej zdefiniowany adres (osoby, które korzystały z poradnika zakładania konta adres mają uzupełniony) to wybieramy go, jeśli nie to klikamy Add new address. Uzupełniamy imię, nazwisko, telefon i nasz adres. Unikamy znaków specjalnych (ą, ę itp), a w kodzie pocztowym nie musimy wpisywać „„. Na sam koniec potwierdzamy i mamy już dodany adres.

Ostatnim z etapów jest wybór systemu płatności. Do dyspozycji mamy głównie cztery pozycje: Card, Przelewy24, PayU oraz PayPal.

W przypadku zakładki karta musimy wypełnić brakująca pole o numer karty, imię i nazwisko posiadacza, datę ważności oraz kod zabezpieczający CVV (znajduje się on na drugiej stronie).

Zakładka Przelewy24 to już nasz polski operator płatności bankowych. Właśnie ten system często wybieram w płatnościach na Aliexpress. Obsługują szybkie przelewy większości banków, ale w płatnościach internetowych jestem ogromnym fanem BLIKa.

Następnie klikamy w Place Order i Aliexpress przekierowuje nas do płatności:

Po pomyślnej płatności otrzymujemy taki komunikat:

07.01.2015 – dodano ważną kwestię!

Po otrzymaniu komunikatu jak powyżej, Aliexpress weryfikuję transakcję przez 24h, po tym czasie sprzedawca otrzymuje zielone światło i zaczyna pakować paczkę.

09.07.2015 – dodano alternatywę płatności!

Aliexpress doceniło polskich klientów i wprowadziło możliwość płatności za zakupy w złotówkach. 

05.11.2019 – zaktualizowanie treści tego poradnika!

W związku z przestarzałą metodą płatności przedstawianą w tym poradniku dokonano jej aktualizacji.

W taki oto sposób przebrnęliśmy razem przez wszystkie kroki. Zachęcam, aby uważnie przeczytać ten poradnik. Czytając pierwszy raz, dużo kwestii wydaje się trudnych, lecz po kilku płatnościach nabiera się wprawy i jest o wiele łatwiej .

Zachęcam do komentowania tego artykułu! Mam nadzieję, że już wiesz jak płacić na Aliexpress?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: 534

 1. tomek says:

  Witam,
  Panie Rafale jeśli z mojego konta została potracona kwota za kupiony towar to znaczy,ze towar juz został wysłany?
  Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   zapłacił jedynie Pan za przedmiot. Jeśli przesyłka została wysłana, zmieni się status oraz pojawi się number tracking.
   Pozdrawiam!

   1. Dominika says:

    Witam,

    bardzo proszę o pomoc. Mam kartę walutową z liderwalut.pl. Zasiliłam ją dzisiaj wg instrukcji – status transakcji : „zakończona”, teraz robiąc zakupy na aliexpress i dokonując płatności pokazuje mi się komunikat : „Payment failed. Your payment is declined by your bank” nie rozumiem dlaczego odrzuca transakcje

    1. Rafał says:

     Witam,
     czy dalej pojawia się ten komunikat? Czy było to chwilowe?

     1. Piotr says:

      Ja mam to teraz kupiłem dziś plecak limit mam 500 zł jeszcze 396 i nie mogę zapłacić na złotówki 145 zł.

 2. Dora says:

  Witam parę dni temu dołączyłam do swojego konta w T-Mobile konto walutowe jednak teraz czytam wasze pytania i wypowiedzi i zastanawiam się czy aby z niego nie zrezygnować?
  Czy bezpiecznie będzie mi płacić kartą walutową powiązaną z moim kontem w PLN ?
  Przyznam ,że teraz mam obawy a chciała bym zacząć „zakupoholizm” zważywszy ,że trzeba czekać dość długo na przesyłki .
  Bede wdzięczna za wszelkie wskazówki.

  1. Rafał says:

   Witam,
   jeśli już założyła Pani konto walutowe to nawet lepiej. Będzie miała Pani osobne konto walutowe i do niego kartę, na której można trzymać niewielkie środki.

   1. Dora says:

    No tak wszystko ladnie i pieknie ale nikt nie potrafi mi odpowiedziec na pytanie zwiazane z kosztem przelewu czy platnosci karta na aliexpres .Jakimi kosztami są obciazone karty za zakupy .Czyli przykladowo kupuje spodenki za 12 USD + koszt za platność kartą on jest zalezny od kwoty czy jednorazowo jest jedna stawka jesli tak to jaka?

    1. Rafał says:

     Witam,
     akurat odpowiadałem dla użytkowniczki Dorota, więc mogę zacytować:

     cała operacja płatności na Aliexpress jest realizowana za pomocą transakcji, a nie przelewu. Oznacza to, że wpisując wymagane dane podczas płatności, pobierana jest tylko potrzebna do opłaty kwota.
     Przykład:
     Posiada Pani kartę Liderwalut.pl, kupiony wcześniej przedmiot kosztował $5. Zlecamy wymianę PLN z naszego konta, te pieniądze są przelewane na kartę i mamy na niej te przykładowe $5.
     W Liderwalut.pl:

     Zasilenie/rozładowanie karty-Bez opłat

     Zostaje nam tylko opłacić przedmiot. Jeśli mamy na karcie $5 to pobierze nam te $5 i nic więcej.

 3. Karolina says:

  Witam ! mam pytanie ,posiadam konto bankowe w PKO BP , i do tego mam kartę płatniczą VISA
  Czy właśnie taką kartą można płacić na aliexpress? czy potrzebna jest inna ? i czy bank sam przewalutuje ? czy trzeba udać się do banku w celu założenia konta walutowego ?
  Chodzi mi głównie o zakupy okazjonalne Z góry dziękuję za odpowiedź

  1. Rafał says:

   Witam,
   już w poprzednich komentarzach padło te pytanie. Oczywiście, że można.

 4. tomek says:

  Panie Rafale posiadam konto w PKO BP z karta visa.Korzystam z tego konta na codzień. Chce zacząć robić zakupy przez Ali… czy w tym celu bezpieczniej będzie założyć nowe konto w celu dokonywania transakcji tylko w Ali… czy też swobodnie mogę korzysta ze swojego dotychczasowego konta?

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie,
   można oczywiście korzystać z własnej karty dołączonego do naszego konta, lecz na tą chwilę najbezpieczniej jest założyć oddzielną kartę w Liderwalut.pl – LINK. Koszt założenia karty to 15zł, a zyskujemy brak jakichkolwiek umów i karta wydawana jest na okaziciela.
   Pozdrawiam

   1. Dora says:

    A jaka jest prowizja za płatność taką karta na Ali? Może i ja założę tam kartę przepłaconą a zrezygnuje z T-Mobile

    1. Rafał says:

     Jeśli mówimy o płatności kartą walutową rozliczanej w USD, nie ma żadnej dodatkowej prowizji.

 5. Ada says:

  A co w sytuacji, gdy ktoś ma konto w pko? Nie ma tam opcji płatności z tego banku, czy to oznacza, że muszę mieć kolejną kartę w innym banku?

  1. Rafał says:

   Witam, gdzie dokładnie nie ma opcji płatności z banku?

 6. Justyna says:

  Witam, proszę mi powiedzieć co robię źle: wpisując adres do wysyłki i klikając zatwierdź wyskakuje komunikat „Please enter between 1-8 numbers 106” a wpisuję wszystko tak jak w pokazanym przykładnie na tej stronie. Pozdrawiam!

  1. Rafał says:

   Które pole ma Pani na myśli?

   1. Justyna says:

    Taki komunikat wyskakuje na samym dole, kiedy po wpisaniu wszystkiego zgodnie z pokazanym tu przykładem klikam „save”. Ale wydaje mi się, że to chodzi o nr telefonu (domowego?) , który powinien być wpisany w tych trzech polach. Ja wpisuję komórkowy w tym polu poniżej tych 3 pól (Mobile). Kiedy na próbę wpisałam same „0” w tych trzech polach to bez problemu zapisało wprowadzone dane. Czy jest jakiś sposób żeby ominąć konieczność wpisywania nr tel. w tych 3 polach? Czy może faktycznie wpisać tam same zera, a prawidłowy nr komórkowy w polu Mobile?
    Pozdrawiam!

    1. Rafał says:

     Telefon sam w sobie jest nikomu niepotrzebny. Sam często wpisuje losowe kombinacje 😉

 7. Damian says:

  Witam, chcę dokonać zakupów na aliexpress. Niestety po wypisaniu Card number, Security code, Expiration date oraz Cardholder name pojawia się problem. Dane są wypełnione dobrze. Wyskakuje niestety komunikat ,,Your bank considered this payment as invalid.” nie rozumiem dlaczego. Posiadam kartę debetową PKO KONTO DLA MŁODYCH, z tego co czytałem w Pańskich komentarzach można wykonywać przelewy zagraniczne taką kartą. Co mogę zaradzić? W opcjach internetowych w banku niczego nie znalazłem, limitu na płatności nie posiadam.

  1. Damian says:

   Jednak zadziałało. Miałem w opcjach wpisany limit transakcji elektronicznych: 0zł. Musiałem to zmienić 😉

   1. Rafał says:

    A jednak limity 😉
    Dobrze jednak, że wszystko przeszło.
    Pozdrawiam!

  2. Weronika says:

   Witam !
   Mam pytanie odnośnie banku PKO – > KONTO DLA MŁODYCH . Chciałabym się dowiedzieć jak to jest z przewalutowaniem, czy ponoszę koszty za to oraz za wykonanie płatności ?

   1. Rafał says:

    Witam,
    dodatkowym kosztem będzie przewalutowanie (spread). Pko na tą chwilę ma 3.7310, a dla przykładu Liderwalut.pl 3.6704. Za tą samą kwotę kupimy po prostu mniej doarów 😉 Dodatkowych kosztów oprócz przewalutowania nie będzie. Pozdrawiam!

 8. ANITA says:

  posiadam konto w banku pocztowym i do tego kartę visa, po wypełnieniu danych i akceptacji zamówienia wyskakuje komunikat że mój bank nie wspiera takich płatności. czy mogę w związku z tym coś zrobić ?

  1. Rafał says:

   Można prosić o dokładny komunikat? Na jakim etapie wyskakuje?

 9. Rufi says:

  Jeśli miałem już wcześniej konto w t-mobile w PLN i posiadam kartę debetową do tego konta to żeby płacić za zakupy muszę mieć oddzielną kartę do konta walutowego?

  1. Rafał says:

   Otwierając nowe konto walutowe, dostaniemy oddzielną kartę do niego 😉

 10. Monika says:

  Czy posiadając karta prepeid mogę zrobić zakupy w Ali i później wpisać jej numer i zapłacić za zamówienie ? czy muszę jeszcze założyć konto np w T-MOBILE ?

  1. Rafał says:

   Oczywiście, że tak 😉 Proszę zerknąć na drugą opcję płatności w Aliexpress : LINK

 11. Monika says:

  Witam

  Posiadam zwykłe konto w ING jakie mam założyć do tego konto/kartę by móc zapłacić za zakupy w Ali i jaki będzie to koszt ?

  1. Rafał says:

   Wystarczy karta dołączona do konta debetowego (Visa lub Mastercard). Nie wiem niestety jak z cennikiem obowiązującym w Pani banku, ale mogę powiedzieć ze postępując zgodnie z poradnikiem nie będą płacone żadne dodatkowe opłaty.

 12. patek says:

  Witam

  Czy na Alieexpres można bez obaw płacić bezpośrednio kartą walutową $ czy raczej założyć konto na PayPal i podpiąć tam kartę ?

  1. Rafał says:

   Witam,
   Aliexpress już jakiś czas temu zrezygnowało z PayPal’a. Obecnie można tylko płacić bezpośrednio kartą walutową. I jeśli nie trzymamy środków na $, jest to bezpieczne 😉

 13. Martyna says:

  Zalozylam konto w T-Mobile i mam pytanie, czy wysla mi karte czy musze do nich zadzwonić żeby mi wyslali?

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie,
   podczas zakładania powinno pojawić się okno z wyborem karty. Czy było coś podobnego?

 14. Jeżo says:

  Witam. Posiadam konto studenckie w PKP BP, żeby płacić na aliexpress wystarczy jak pójdę do banku i założę Konto walutowe i z tego konta będę robił transakcje? Wystarczy żeby bezpiecznie zamawiać?

  1. Rafał says:

   Witam,
   pomijając kwestię opłat to wystarczy 😉 Zostanie otwarty nowy rachunek a do niego nowa karta. Aby wszystko było bezpiecznie należy zwyczajnie nie trzymać na tym rachunku środków 😉

 15. Marcin says:

  Przymierzam się do zakupów z chin i szukam odpowiedniego do tego konta. Co myślicie o takiej opcji? http://www.*****.pl/konto-walutowe/kantor-walutowy-alior-bank

  Od admina – Jeśli to nie reklama, cofnę cenzurę 😉

  1. Rafał says:

   O Aliorze będzie osobny wpis 😉 Na tą chwilę wydaje się być interesująca oferta Liderwalut.pl – LINK

   1. Marcin says:

    Nie, to nie reklama, po prostu chciałem zasięgnąć opinii i wrzuciłem link prosto ze strony na której czytałem o Aliorze. Lider walut też wydaje sie ciekawy

 16. Natalia says:

  Witam, mam problem. Wczoraj chciałam zamówić okulary z aliexpress, to nie był pierwszy raz jak coś zamawialam. Wpisałam numer karty itd. I po kliknięciu Pay wyskoczył mi błąd. Pieniądze pomimo błędu pobralo mi z konta ale w serwisie w moich zamówieniach w ogóle nie widzi płatności. Pisze żebym zapłacił. Co w takiej sytuacji zrobic? Czy przy anulowaniu pieniądze wrócą?

  1. Rafał says:

   Witam,
   podobną sytuację miała jedna z naszych użytkowniczek. Należy pisać od razu do pomocy technicznej, żeby sprawdzili w swoich wyciągach czy wisi u nich płatność i cofnęli transakcję.

   1. Natalia says:

    Hej. A możesz powiedzieć co dokładnie napisać? Może umiesz to przetłumaczyć na angielski? Byłabym wdzięczna

    1. Rafał says:

     Pewnie, że tak. Proszę napisać maila, coś już wymyślimy 😉

 17. Ania says:

  Czy jest możliwa zapłata po zakupie rzeczy, kiedy nie mamy wystarczajaco pieniędzy z koncie?

  1. Rafał says:

   Witam,
   jeśli nie mamy wystarczających środków, transakcja zostanie odrzucona.
   Pozdrawiam!

   1. Ania says:

    Dziękuje bardzo za pomoc, pozdrawiam 😉

 18. kini says:

  Witam,
  Mam kartę z pko i nie ma na niej imienia i nazwiska więc jak mam wypełnić te pola ?

  1. Rafał says:

   Witam,
   proszę spróbować wpisać byle jakie imię jak i nazwisko. Ktoś we wcześniejszych komentarzach pisał, że to przeszło.
   Pozdrawiam!

 19. Spawn says:

  Witam
  chcialbym zlozyc konto do zakupow na ali. Mam takie pytanie. Zakupy bede robil BARDZO rzadko. 1-2 razy w miesiacu lub co kilka miesiecy. Teraz wychodzi na to, ze po tych nowych zmianach bedzie pobierana co miesiac oplata za karte walutowa w wysokosci 10zl???

  1. Rafał says:

   Opłata będzie za wydanie karty. Co miesiąc nie będzie pobierana opłata 😉

  1. Spawn says:

   cos mi sie wydaje, ze to wlasnie poczatek konca darmowego konta…. kazdy bank ma tak polityke. na poczatku wszystko darmowe pozniej jak nalapia klientow to wprowadzaja oplaty. Tak mam w w wbk. walutowe bylo za free od lutego jest platne jak nie lezy na nim 20euro to oplaca co miesiac 2euro i tak samo wprowdzili oplaty za karte w zlotowkowym.

   A co myslisz o kantorze Liderwalut.pl ? oferuje on karte walutowa Prepaid tyle ze trzeba ja kupic za 15zl i jest wystawiana na okaziciela. Nie trzeba tez otwierac zadnego konta walutowego. Dodatkowym plusem jest to, ze zasilanie jak i rozladowanie karty jest bezplatne.

   1. Rafał says:

    Bardzo ciekawa alternatywa. Jutro wrzucam post odnośnie korzystania z tego kantoru 😉

 20. Marpow says:

  Witam, czy to prawda że od 1 czerwca 2015 będzie trzeba płacić w T-Mobile banku za konto (jeśli nie zrobi się transakcji na min.200zł, opłata ma wynosić 6zł), tak samo wydanie karty do konta walutowego ma kosztować 10zł. Miałem właśnie założyć konto tylko do celów zakupowych ale w tym wypadku (opłata 6zł miesięcznie) bardziej kalkuluje mi się korzystać z mBanku (pierwszy rok za darmo, kolejne lata 25zł – rocznie)… Może jeszcze jakaś alternatywa???

  1. Rafał says:

   Witam,
   jeszcze dzisiaj będzie post wyjaśniający całą sytuację.

  2. Jula says:

   a skąd taka informacja?

   1. Rafał says:

    Bank wysłał email do użytkowników.

    1. Jula says:

     oby to byl zart na prima aprilis 😛

  3. margo says:

   zawsze można bez opłat mieć kartę z kantoru aliora

 21. Kasia says:

  Witam,
  mam pytanie jak to jest po dokonaniu płatności. Wpisuje się numer karty żeby móc zapłacić ale czy można później ten numer jakoś skasować czy nie. Różne świry buszują po sieci i tylko czekają na wyczyszczenie konta. Jeśli wiesz coś w tym temacie będę wdzięczna za pomoc.

  Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   ten numer nigdzie nie jest zapisywany 😉 Jest on tylko do autoryzacji całej transakcji.

 22. bede says:

  Musi to być konto walutowe w dolarach? bo mam juz konto walutowe w euro..

  1. Rafał says:

   Witam,
   zapłacić można też w Euro, lecz pojawią się dodatkowe koszta. System płatności obsługiwany przez Aliexpress rozliczany jest w walucie USD. Także płacąc w Euro, ich system będzie musiał przewalutować to wszystko jeszcze raz na USD.

   1. bede says:

    Dzięki za info. A to będzie jakaś wielka różnica? mam konto w T-Mobile w PLN i EUR i się zastanawiam czy robić jeszcze trzecie specjalnie dla aliexpres w dolarach..

    1. Rafał says:

     Jeśli zamierza Pan robić zakupy na większe obroty, to myślę że warto.

   2. Aśka says:

    ja płace w euro bomój bank nie pobiera opłaty za przewalutowanie PLN=>EUR

    1. Rafał says:

     Pisząc o kosztach przewalutowania, miałem na myśli bank operujący transakcje w Aliexpress. Po ich stronie dochodzi do przewalutowania z EUR na USD.

     1. Aśka says:

      ale ja nie płace za przewalutowanie aliexpres, po za tym że względu na wysoki kurs dolara a niski kurs euro, w euro wychodzi dużo taniej

     2. Rafał says:

      Proszę zerknąć na to co przygotowałem. Niestety w euro nie jest dużo taniej: Zdjęcie

   3. Aśka says:

    Jeszcze mam pytanie, Czy RF020168977CN to prawdziwy numer nadania czy coś w stylu yawen. Na stronie chińskiej działa śledzenie, ale chińskiego nie ogarniam xD . a na stronie poczty polskiej tracking nie działa.

     1. bede says:

      Dzięki za to porównanie 🙂
      Zalozylem właśnie rachunek w USD, takze czekam na kartę i zaczynam zakupy 🙂

     2. Rafał says:

      O ile czegoś nie namieszałem 😉

 23. Igor says:

  Witam,

  mam pewien problem i stąd pytanie. Podczas śledzenia przesyłki pojawił się taki komunikat: Zatrzymanie przez urząd celny 2015-03-28 01:12 WER Warszawa.

  Co teraz należy zrobić? Dzwonić, pisać jakiś list, czekać?

  Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   ten status jeszcze nie oznacza naliczenia VAT i cła. Jeśli dojdzie do zatrzymania, dostanie Pan list od UC, następnie należy wysłać mailem odpowiednie dokumenty.
   Pozdrawiam!

   1. Igor says:

    Więc pozostaje mi tylko czekać kilka dni na dojście przesyłki, bo rozumiem że już jest w Warszawie? Czyli każda paczka ma taki status? Bo wcześniej nie zauważyłem.

    Pozdrawiam

    1. Rafał says:

     Nie do końca tak jak Pan mówi. Taki status otrzymuje przesyłka, którą już zainteresowali się celnicy. Teraz pozostaje czekać, czy poddadzą procedurom clenia, czy nie.
     Jednak nie oszukujmy się, spora część przesyłek otrzymując ten komunikat, jest poddawana opodatkowaniu.

     1. Igor says:

      Jakiego więc cła się spodziewać? Koszt 3*14 dolarów, łącznie 42. Nie wiem swoją drogą dlaczego zapakował 3 paski w jedną paczkę, bezpieczniej gdyby było osobno. Dodam, że tam na pasku jest logo Hugo Boss, mogę mieć jakieś dodatkowe nieprzyjemności z tego tytułu?

     2. Rafał says:

      Co do dodatkowych konsekwencji to nie wiem, ale lepiej żeby to była jedna sztuka niż trzy w jednej paczce. Cło to chyba 3,8% plus standardowo VAT 23%. Na razie warto poczekać na rozwój sytuacji i nie zakładać najgorszego scenariusza.

     3. Igor says:

      Nadejście przesyłki 2015-03-27 20:15 WER Warszawa
      Zatrzymanie przez urząd celny 2015-03-28 01:12 WER Warszawa
      Wysłanie przesyłki 2015-03-29 00:32 WER Warszawa
      Nadejście przesyłki 2015-03-29 10:32 WER Szczecin

      To znaczy, że przesyłka przeszła bez dodatkowych opłat i wyślą ją następnie do mnie?

     4. Rafał says:

      Najprawdopodobniej nie 😉 Musimy poczekać do statusu „Przekazano do doręczenia”, który powinien pojawić się jutro rano.

     5. Igor says:

      No to poczekam, dziękuję bardzo za pomoc 🙂

     6. Igor says:

      W Szczecinie zwolniono przesyłkę przez urząd celny, paczkę dostałem bez vatu, cła i bez problemów za podróbki 🙂 Dziękuję za poświęcony czas, już po stresie 🙂

     7. Rafał says:

      Całe szczęście, skończyło się szczęśliwie 😉

 24. Wioleta says:

  Witam , posiadam konto w banku pocztowym , wymieniłam karte z visa na Mastercard aby placic nia za zakupy n aliexpress alepojawia mi się blad ”Your transaction could not be processed.
  ReasonThe system is currently unavailable. ( Error code: IPAY_RS_520000500  ) Suggestion
  Please try again.

  If the problem persists, please contact Alipay Customer Service.”
  Proszę o jakies info co jest powodem, dodam ze dane dobrze sprawdzone , limit na karcie jest do 6 000 wiec nie jest to powodem. Pozdrawiam Wioleta

  1. Rafał says:

   Czytając komunikat można domyślać się, że chodzi o ich niedostępny w tamtym czasie system. Próbowała Pani drugi raz?

   1. WIOLETA says:

    wiem, co mówi komunikat ale ten błąd pojawia sie cały czas , a nie zauważyłam żeby ktoś pisał ze nie mozna płacić bo system nie działa. Pozdrawiam

 25. Dominik says:

  Witam czy jeśli przeleję 1zł na T-mobile konto bankowe to bd mógł jeszcze tego samego dnia zrobić zakupy na AE ?
  Czy bd musiał czekać aż dojdzie mi karta do konta żeby wpisać te 3 ostatnie cyfry z karty czy może te 3 ostatnie cyfry są gdzieś na stronie internetowej banku ?

  Z góry dziękuje za pomoc.

  1. Dominik says:

   Mam jeszcze 1 pytanie :
   Jak zakładam konto na tmobile usługi bankowe to może to być zwykłe konta na które przeleje powiedzmy 30 zł, później w walutomat.pl zamienie to na dolary i z powrotem przeleje na tmobile i bd mógł płacić ? Czy musi to być konto walutowe ?

  2. Rafał says:

   Witam,
   trzeba będzie niestety poczekać na kartę. Jeśli zechcę Pan skorzystać z walutomat.pl, należy posiadać konto walutowe. Pieniądze wysyłamy z konta złotówkowego, a później po zamianie podajemy nr naszego drugiego konto walutowego, aby pieniądze wróciły do nas.

   1. Ktoś says:

    Ja mam jeszcze jedno pytanie wiążące się z tą odp czy mógłby Pan dokładniej objaśnić jak założyć konto walutowe w tmobile ?

    1. Ktoś says:

     Próbowałem dziś założyć konto w tmobile ale trzeba wpisać CIF opiekuna gdyż mam 15lat a moi rodzice nie mają tam konta i nie chcą go specjalnie zakładać. Co mogę zrobić w tej sytuacji ?

     1. Ktoś says:

      Czy mogę wpisać błędny CIF czy bd to do czegoś potrzebne później ?

     2. Rafał says:

      Nie wiem dokładnie, ale chyba w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie pójście z opiekunem do salonu T-mobile. Na stronie możemy znaleźć „Posiadaczem konta w T-Mobile Usługi Bankowe może być już 13-latek. W przypadku Klientów małoletnich, wymagane jest podanie danych przedstawiciela ustawowego, będącego Klientem T-Mobile Usługi Bankowe oraz jego zgoda na zawarcie umowy.”

    2. Rafał says:

     Konto walutowe zakłada się z poziomu już otwartego konta. T-mobile mówi: „To bardzo proste: możesz otworzyć konto, kontaktując się z naszą bankowością telefoniczną lub Wirtualnym Oddziałem, a także w placówce T-Mobile Usługi Bankowe. Jeśli jesteś już naszym Klientem, konto walutowe możesz założyć bezpośrednio przez bankowość internetową.”

     Jeśli chodzi Panu o opis krok po kroku, proszę napisać to zrobię poradnik dla wszystkich 😉

     1. Ktoś says:

      Myślę że poradzę sb dziękuje za poświęcenie swojego czasu na objaśnienie mi tego.

 26. annan says:

  Witam
  Mam pytanie, posiadam normalna kartę w Mbank i chciałam zapłacić nią, a wykoczył mi komunikat że płatność nie powiodła się, po czym przyszedł mi sms od banku że moja płatność nie powiodła się z powodu niewystarczającego limitu na transakcje internetowe. Jak mam to rozumieć, skoro limit na mam na 200 zł i 3 tran, a kupowałam rzecz za 9$ ?

  1. Rafał says:

   Witam,
   proszę raz jeszcze sprawdzić Moje finanse>Karty> najechać myszką na kartę i wybrać blokady. Czy na pewno nie ma ustawionych innych limitów dla różnych płatności.

  2. renatac says:

   Witam, mam pytanie czy żeby zapłaćić za zakupiony towar trzeba posiadać konto walutowe. Mam konto i kartę normalną Visa w PKO BP czy moge nią zapłacić?

   1. Rafał says:

    Nie. Można płacić zwykłą debetową kartą.

 27. mysza1 says:

  Witam. Zamówiłam LCD do smartfona, właśnie dotarł ,lecz okazuje się ze jest to tylko Dygitalizer .Potrzebuje DYGITALIZER+WYŚWIETLACZ LCD .W ofercie sprzedawcy jest taka oferta ,chcę odesłac towar i dopłacić róznice aby otrzymać właściwy .Jak to zrobić? Pozdrawiam.

  1. Rafał says:

   Witam,
   pisał Pan już do sprzedawcy?

 28. Gabi says:

  Witam, czy ewentualne zamknięcie konta w T-mobile zwykłego i walutowego ponosi za sobą jakieś koszty?
  Proszę o odpowiedź na maila.

  1. Rafał says:

   Do tej pory, aby rozwiązać konto wystarczyło udać się do oddziału T-mobile, kontakt z Infolinią lub wirtualnym oddziałem. Zamknięcie konta nie wiązało się z jakąkolwiek opłatą. Wypłacałeś pieniądze z bankomatu lub przesyłałeś na inne konto.

 29. Igor says:

  Witam,
  Chciałbym poprosić o radę. Otóż, zamówiłem miesiąc temu produkt, który nie został jeszcze wysłany, a pozostało 9 dni i chciałbym się dowiedzieć, czy można anulować transakcję ze zwrotem pieniędzy na moje konto, ponieważ mam obawy, że sprzedawca może być mało wiarygodny. Oraz co się stanie, jeśli czas na wysłanie przesyłki minie? Czy pieniądze automatycznie zostaną przelane z powrotem na moje konto?
  Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   jeśli sprzedawca nie wyśle przedmiotu (a czas upłynie), pieniądze automatycznie wrócą na konto z którego dokonano wpłaty. Miałem tak jeszcze 2 miesiące temu 😉

 30. 31kristoff31 says:

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie zamówienia i płatności. Chcę zamówić kilka rzeczy z różnych działów i jak wygląda kwestia płatności?. Czy będę musiał płacić za każdą rzecz osobno czy razem , ponieważ jednorazowy przelew koszt 20 zł .

  1. Rafał says:

   Witam,
   za każdą rzecz płacimy osobno. Można wiedzieć w jaki sposób Pan opłaca?

   1. 31kristoff31 says:

    mam otworzone konto walutowe mbanku przelewy oprocentowane sa 0,25% ale min za przelew 20zl

    1. Rafał says:

     Ma Pan dołączoną kartę do konta?

     1. 31kristoff31 says:

      Tak

     2. Rafał says:

      Jest to karta walutowa wirtualna czy zwykła?

     3. 31kristoff31 says:

      Jest to karta zwykła

     4. Rafał says:

      Jeśli tak, to postępując zgodnie z poradnikiem nie powinieneś płacić 20zł za przelew.

     5. 31kristoff31 says:

      zwykla walutowa

   2. 31kristoff31 says:

    np kupuje kierownice buty i zegarek to robie kilka przelewow i za kazdy musze placic 20 bo taka kwote pobiera bank macierzysty w moim przypadku mbank?

    1. 31kristoff31 says:

     oczywiscie jest to oplata dodatkowa ktora bank pobiera

   3. 31kristoff31 says:

    konto w USD

 31. ewwwwwwwi says:

  Witam mam pytanie czy moge płacić na ali. Karta z bzwbk konto w zł. Czy może lepiej byłoby zalozyc konto walutowe w bzwbk i płacić np.w euro?

  1. Michał says:

   Witam.

   Sam jestem posiadaczem tego konto, więc mogę udzielić Pani odpowiedzi. Owszem można płacić, ale trzeba liczyć się z kosztami przewalutowania (wynosi ono bodajże 2,8 procent od danej kwoty). Więc jeśli zamierza Pani robić większe i częstsze zakupy to korzystniej byłoby zaopatrzyć się w konto walutowe.

  2. Rafał says:

   Dodatkowo nawiązując do komentarza Michała, jeśli już zdecyduje się Pani na otwarcie walutowego to tylko rozliczanego w USD. Ich podstawową walutą jest dolar amerykański.

 32. Michał says:

  Witam.
  Czy mógłby Pan wytłumaczyć, o co tutaj dokładnie chodzi – „UWAGA! Jeśli macie konto w innym banku założone na Wasze dane, wystarczy przelew z tego konta na nowe i już jest aktywne, bez zbędnego podpisywania umów!”?

  1. Rafał says:

   Witam,
   krótko pisząc. Jeśli posiada Pan konto w innym banku, to zakładając konto może Pan potwierdzić tożsamość przelewem właśnie z tego konta na nowe w T-mobile Usługi Bankowe. Nie trzeba czekać na kuriera, aby podpisać umowę.

   1. Michał says:

    Świetnie to naprawdę wiele ułatwia.

    Jeszcze jedno. Z tego, co Pan pisze wynika, iż ów konto jest tak naprawdę zupełnie bezpłatne (dla przeciętnego posiadacza, takiego jak ja). Stąd moje pytanie, czy aby na pewno nie ma tam jakiś ukrytych kosztów, które mogą stać się nieprzyjemne dla przeciętnej kieszeni (takiej jak moja)?

    1. Rafał says:

     Witam,
     aby potwierdzić to co piszę, proszę zerknąć na tabelę opłat: Tabela od strony 3.

     1. Michał says:

      Jeszcze pytanie odnośnie samego przelewu. To ma być jakaś konkretna kwota, czy może całość pieniążków posiadanych na starym koncie?

      Pozdrawiam

     2. Rafał says:

      Witam Michał,
      proszę rozwinąć myśl, gdyż nie orientuję do końca o co Pan pyta. Czy chodzi o otwarcie konta za pomocą przelewu ze starego konta w banku? Z tego co pamiętam, przesłałem 1zł na konto w T-mobile Usługi Bankowe i na tym polegała autoryzacja 😉

     3. Michał says:

      W zasadzie to mam jeszcze dwa pytania. Czy karta debetowa, którą otrzymam od T-mobile ma opcję płatności zbliżeniowej. I jeśli chodzi o wysłanie wniosku o konto walutowe, to w jakiej walucie je wybrać (jaka najbardziej się opłaca)?

     4. Rafał says:

      Sam posiadam jeszcze taką kartę: karta i ona posiada funkcję zbliżeniową. Nowa edycja, już od T-mobile Usługi Bankowe również.
      Co do konta walutowego, tylko i wyłącznie USD (dolar amerykański). Ich system płatności jest rozliczany w USD, przez co mając konto walutowe w dolarach nie zapłacimy już żadnych dodatkowych kosztów w związku z przewalutowaniem.

  2. Michał says:

   Jeśli chodzi o pierwsze pytanie – tak, dokładnie o to mi chodziło. 🙂

   Jeszcze raz dziękuję za rzetelne wytłumaczenie tych spraw, to naprawdę wiele mi rozjaśniło. Szkoda tylko, że bardziej opłaca się konto walutowe w USD (jeśli chodzi o Aliexpress). Gdyby konto było w EU, karta mogłaby mi się również przydać w podróżach i płatności w państwach europejskich, a tam główną walutą jest jednak euro. No chyba, że mam braki w mej wiedzy i konto w USD może być również przydatne.

 33. Karolina says:

  Mam konto w PKO SA, czy jak tam zapłacę kartą tak jak Pan tłumaczy to też pobiorą mi pieniądze tylko i wyłaczenie za przewalutowanie ?

  1. Rafał says:

   Witam,
   Najprawdopodobniej tak, proszę przybliżyć rodzaj konta oraz karty.

 34. Łukasz says:

  Witam
  GABI: „Cześć Rafał!Mam takie pytanko…bo wszystko pięknie opisałeś i doradziłeś,ale nie rozumiem jednej kwestii: Konto osobiste (i karty) w złotówkach i walutowe w T-Mobile jest darmowe,ale za każdy przelew poza EU jest płatny 30 zł!!!Dzwoniłam na infolinię T-Mobile i pytałam o to..babeczka mi powiedziała,że z każdego przelewu odciągną mi 30zł!!!…”

  I właśnie mam podobne pytanie, zakładając, że zrobię zakupy za około 20 dolców i jak dolicze do tego + 30 zł za przelew to ten zakup wcale nie jest już aż tak opłacalny. Jest możliwość w jaki kolwiek sposób obejść tą opłatę lub ja w maksymalnym stopniu zniwelować ? Można prosić o kontakt mailowy?
  pozdrawiam
  Łukasz

  1. Rafał says:

   Witam,
   zacytuję dokładnie to samo co napisałem GABI: „Sposób opisany w moim poradniku to nie jest przelew. Przelewy międzynarodowe faktycznie kosztują 30zł, lecz tutaj nie zlecamy żadnego przelewu. Cała operacja to zwykła transakcja. Wpisujemy potrzebne dane i system automatycznie pobiera wymaganą kwotę np 5$ za przedmiot.”
   Jeśli są jeszcze jakieś pytania,proszę śmiało pisać
   Pozdrawiam!

   1. Łukasz says:

    Czyli jak dobrze rozumiem towar przykładowo kosztuje 5$ (w tym cena przesyłki) to faktyczne koszty jakie ponoszę to właśnie tylko te 5 $? Czyli każdy przedmiot który bym sobie chciał kupić będzie podlegał tansakcji ?
    Pozdrawiam

    1. Rafał says:

     Dokładnie tak. Ostatnio kupiłem przedmiot za $4, użyłem do tego karty z konta w PLN. Jedyny koszt jaki poniosłem to przewalutowanie po gorszym kursie. To wszystko.
     Pozdrawiam

 35. natka2606 says:

  Witam,chciałabym zrobić zakup na allieexpres.Posiadam kartę w IE konto w walucie EUR. Zrobiłabym przelew bezpośredni zgodnie z instrukcją jednak mam pytanie jakie ryzyko wiąże się z tym przelewem oraz jak moge ewentualnie ochronić swoje dane?
  Z góry dziękuję .

  1. Rafał says:

   Witam,
   jeśli jest to Pani główne konto, jest minimalne ryzyko, że mogą wyciec gdzieś te dane. Jeśli osoba trzecia, będzie w posiadaniu danych, które wpisuje się podczas płatności, istnieje szansa na kradzież pieniędzy z konta. Najlepszym sposobem jest nie posiadanie jakiekolwiek gotówki na koncie, którym płacimy. Osobiścię mam konto walutowe w T-mobile i tam nie trzymam jakichkolwiek pieniędzy, jeśli dojdzie do wycieku moich danych, osoba trzecia nie będzie miała co kraść 🙂
   Jednak wg mnie, strona jak Aliexpress, która ma już swoją markę nie mogłaby pozwolić na wypływ jakichkolwiek danych. Uderzyło by to w ich wizerunek.
   Pozdrawiam

 36. Agnes says:

  Witam,
  Zamierzam dopiero robić zakupy na aliexpress. Mam już za sobą założenie konta w T-Mobile Bank a w nim dwa rachunki w PLN i USD. Ile powinnam otrzymać kart do konta? Z powyższego poradnika wnioskuje że 2 i należy płacić na aliexpress tą na któej są dolary?

  1. Rafał says:

   Witam,
   jeśli otwarła Pani dwa konta, dostaje Pani dwie karty. Jedna do złotówkowego, druga do dolarowego. Teraz pozostaje skorzystać z Walutomatu. Wymienia Pani złotówki na dolary. Po takiej wymianie płacimy kartą dołączoną do konta w USD.

 37. piotr says:

  Witam

  Jakie są koszta przelewu w dolarach poprzez T-mobile do Chin ? Bo prowadzenie z tego co widzę jest darmowe, jak w większości banków, lecz przelewy są już dość drogie. Jak to wygląda w przypadku polecanego przez Ciebie banku Rafle ? Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie Piotrze,
   już tłumaczę, sposób omawiany przeze mnie to transakcja kartą. To jest co innego jak przelew. Przelew międzynarodowy faktycznie kosztuje 30zł, lecz sposób opisany w poradniku TO NIE JEST PRZELEW. Tutaj nie płacimy nic za transakcję, jedynie kwota za zakupiony przedmiot.
   Pozdrawiam!

   1. piotr says:

    No to było by super. Czyli rozumiem, że jedynie płacimy za wymianę waluty z PLN na dolary ? Mam tylko taki problem, że podczas zakładania konta na T-mobile wyskakuję mi taki komunikat „Złożenie wniosku nie powiodło się. Prosimy o kontakt z Wirtualnym Oddziałem lub Infolinią pod numerem 19 506”. Jaka może być tego przyczyna ? I jak można skontaktować się z tym oddziałem, skoro na stronie nigdzie nie ma kontaktu ? góry dzięki

    1. Rafał says:

     Proszę zmienić przeglądarkę, może to pomóc. Jedyną opłatą w takim przypadku będzie przewalutowanie, z PLN na USD. Jeszcze polecam założenie konta walutowego. Korzystamy wtedy z walutomatu, przez co zaoszczędzamy maksymalnie koszty przewalutowania oraz jest to bezpieczny sposób.

 38. Pavelo says:

  witam, właśnie zakupiłem towar na ali…,ale niepokoi mnie fakt, iż w danych adresowych do wysyłki na moim profilu wskazuje tylko moje imię (bez nazwiska). To normalne (adres, telefon, itp, jest, brak nazwiska) ?

  1. Rafał says:

   Witam,
   proszę wejść w „Shipping Address Settings” i sprawdzić jakie tam są dane.

 39. kowal1991 says:

  witam!
  chce zacząć kupować na ali i mam pytanie:
  – o jakie konto poprosić np. w alior banku żebym mógł bez problemu przelać pieniądze do sprzedającego.
  zaznaczam , że dolary bede miał w gotówce i je wpłace na konto więc żadne przewalutowanie nie będzie koniecznie.
  – orientujesz się może jakie jest cło na czapki z chin ?
  proszę o odpowiedź
  pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie,
   na wstępie muszę poinformować, że promowane przeze mnie konto obsługuje od jakiegoś T-mobile. Otworzyć konto z tego co wiem można w każdym salonie, lub jeśli ma Pan ochotę to poprzez wypełnienie wniosku internetowo.
   Co do cła, proszę przejrzeć naszą stronę rządową: http://145.237.239.200/isztar/taryfa_celna/web/browsetariff_PL?Year=2015&Month=02&Day=10
   Pozdrawiam

 40. S.. says:

  Witam.

  Również posiadam konto w obecnym t-mobile (dawny sync). Czy do zakupów wystarczy mi karta debetowa MC, czy muszę zakładać oddzielne konto walutowe ?

  1. Rafał says:

   Można płacić już posiadaną kartą, lecz ze względów ekonomicznych jak i bezpieczeństwa, warto założyć konto walutowe.

  2. Gabi says:

   Cześć Rafał!Mam takie pytanko…bo wszystko pięknie opisałeś i doradziłeś,ale nie rozumiem jednej kwestii: Konto osobiste (i karty) w złotówkach i walutowe w T-Mobile jest darmowe,ale za każdy przelew poza EU jest płatny 30 zł!!!Dzwoniłam na infolinię T-Mobile i pytałam o to..babeczka mi powiedziała,że z każdego przelewu odciągną mi 30zł!!!
   Więc jak to? mam przelewać zawsze o 30 zł(w dolarach) więcej???a na ali się płaci dolarami amerykańskimi?Proszę cie o kontakt na maila,bo jestem z tego „zielona”

   1. Rafał says:

    Mail wysłany,
    Pozdrawiam!

 41. Anna says:

  Witam, mam pytanie. Kupiłam 2 dni temu na ali 3 rzeczy od różnych sprzedawców. Za każdą zapłaciłam przelewem z konta walutowego w usd w bzwbk. W historii transakcji wyświetla się, że pieniądze z konta zostały pobrane, ale na stronie aliexpress w my orders ciągle jest status awaiting payment, a jeden ze sprzedawców napisał, że mu przykro ale nie dostał jeszcze pieniędzy. Czy przelewy tam idą jakoś dłużej i powinnam jeszcze poczekać czy też zrobiłam coś nie tak?

  1. Rafał says:

   Witam,
   problem ten wystąpił przy każdej transakcji?

   1. Anna says:

    Tak, przy kazdej jest ten sam status awaiting payment, a dziś kolejny sprzedawca przypomniał uprzejmie, ze czeka na opłacenie zamowienia. Wyczytalam w pomocy na Ali, ze potrzebują 7 dni roboczych na potwierdzenie płatności. Oby rzeczywiście tak było.

    1. Rafał says:

     Witam,
     proszę pisać do supportu Aliexpress. To niestety nie jest normalne, że pieniądze zostały pobrane z konta, a dalej jest Awaiting Payment. Niech sprawdzają całą płatność.

 42. ila says:

  Witam 🙂 zrobiam wszystko tak jak Pan sugerowal. Posiadam karte Visa Electron z mbanku. Po zakupie wyskoczyl mi taki komunikat Payment failed.
  Reason Your bank or agency considered the payment as an unauthorized transaction. ( Error code: IPAY_RS_10001_2618 ) Suggestion
  Please contact your card issuer.

  1. Rafał says:

   Witam,
   proszę sprawdzić czy nie są ustawione jakieś limity na karcie oraz czy nie została popełniona jakaś literówka przy wpisywaniu swoich danych.

 43. Kamil says:

  Witam wszystkich.
  Mam pytanie, czy posiadając konto walutowe w BZW BK mogę zrobić płatność w dolarach bez płacenia dodatkowej prowizji? Czy wszystkie transakcje (mam na myśli wysokość kwoty) są bez dodatkowych prowizji?

  1. Rafał says:

   Witam, posiada Pan kartę do tego konta?

 44. BECIA says:

  Witam serdecznie,
  Proszę o pomoc – nie mogę założyć konta T-mobile Usługi Bankowe, gdyż po wpisaniu moich danych w formularzu on-line pojawia się komunikat o jakiejś walidacji danych, czy może mi pan jakoś pomóc? Próba założenia konta była robiona przez link w poradniku 🙂 POMOCY!

  1. Rafał says:

   Wysłałem maila 🙂

 45. Paulina says:

  Hej ,czyli na Alli nie zakłada się jednego konta z hasłem jak np. na Allegro ? Tylko przy każdym zamówieniu musimy wykonać te wszystkie czynności od początku ? z góry dzięki za info pozdrawiam 😉

  PS.a i jeszcze jedno,mam konto w banku milenium ,i karte maestro,ona nadaje się do zakupów? czy będe narażona na jakieś dodatkowe koszty ?

  1. Rafał says:

   Witam,
   nie do końca rozumiem pytania. Może Pani założyć oddzielne konto w serwisie Aliexpress, niekoniecznie takie same jak na Allegro. Te dwie strony nie są ze sobą powiązane w żadnym wypadku. Jeśli już ma Pani konto, wtedy może Pani robić zakupy na jednym koncie. Co do płatności, to niestety ale za każdym razem musimy wpisywać dane z karty.
   Maestro jest obsługiwana i raczej nadaje się do płatności. Proszę spróbować 😉

   1. Paulina says:

    Chodziło mi o to czy na alli muszę założyć konto czy po prostu zakupy robi się tam bez zakładania konta ,tylko za każdym razem wpisujemy dane i koniec ?:) Czy jeśli zrobię przelew z mojego konta milenium ,oni mogą pobrać ode mnie jakieś dodatkowe opłaty? mam konto osobiste w pl i darmowe konto w dolarach euro i funtach 😉 czy mam przelać im z tego w pl,czy najpierw zrobić przelew miedzy moimi kontami ze złotówkowego na walutowe i dopiero do alli?? zresztą skąd będą wiedzieli z którego pobrać pieniądze,jeżeli ja podaje tylko cyfry z karty? Pozdrawiam 😉

    1. Rafał says:

     Już postaram się odpowiedzieć.
     Pierwsze pytanie, to niestety ale trzeba założyć konto, żeby zrobić zakupy. Żeby wpisać dane to musimy posiadać konto. Drugie pytanie, jeżeli zleci Pani przelew międzynarodowy to na pewno pobrane zostaną opłaty. Jednak sposób opisany w poradniku jest traktowany jak zwykła transakcja, żadne dodatkowe opłaty nie są od nas pobierane (mówię tutaj o pobraniu pieniędzy w danej walucie). Jeśli ma Pani konto osobiste w millenium, to karta Maestro jest przypisana do konta złotówkowego. Nie słyszałem jeszcze o tym, żeby karta była przypisana do kilku rachunków 😉 Nie posiada natomiast Pani karty do walutowego. Stąd jeśli wpisze Pani dane z karty Maestro, najpewniej pieniądze zostaną pobrane z konta rozliczanego w PLN. Podsumowując, jeśli nie posiada Pani karty do walutowego, jedyną szansą są zakupy kartą do złotówkowego, ale tutaj od razu muszę uprzedzić o dodatkowych kosztach przewalutowania i o bezpieczeństwie.

     1. Paulina says:

      Super dziękuje za odpowiedz 😉 ja sama nie rozumiem tego ich konta walutowego,w każdym razie to się nazywa konto walutowe internetowe i karty żadnej nie otrzymałam do niego ,ale widnieje jak zaloguje się na stronie banku. Tak mi się wydaje że milenium sobie życzy dość dużą prowizję za takie przelewy,znalazłam taką tabele i z niej wynika że od 20 do 125 zł http://e-platnosci.23.pl/przelewy_zagraniczne.htm niech mnie pan poprawi jeśli coś pokręciłam,ale ja jestem kompletnie zielona,w tego typu sprawach 😉 czyli najlepszym rozwiązaniem jest założenie konta w Podanym przez Pana banku T-mobile i z tego co widzę mogę to zrobić przez internet,później czekam na kartę do konta złotówkowego i proszę o założenie konta walutowego ?! I teraz tak ,tam nie ma żadnych ukrytych opłat za prowadzenie konta ? ZŁ I WALUTOWEGO? i przelewy dla alliEx w dolarach również będą za darmo ? I jak ja mam te przelewy później zrobić aby móc zapłacić w serwisie AE? ; Z milenium na walutowe T-mobile, czy na złotówkowe a dopiero później na walutowe ? bO tego tez nie rozumiem kompletnie….Dziękuje jeszcze raz za wcześniejszą odpowiedź i bardzo proszę o wytłumaczenie mi tej reszty, jak najczytelniej -jak blondynce i to takiej naprawdę jasnej 😉 POZDRAWIAM 😉

     2. Rafał says:

      Nie zawsze dołączają kartę do konta. Teraz po kolei, na chwilę obecną jest już Pani w stanie płacić na Aliexpress. Karta Maestro mimo, że jest dołączona do konta złotówkowego opłaci rachunek w dolarach 😉 Np. chce Pani kupić przedmiot wart $3. Bank pobierze te pieniądze z konta, ale już po wyższym kursie. Dzisiaj mamy kurs dolara w banku 3,61 zł, a bank policzy sobie po 3,74 zł(płacimy dodatkową prowizję tzw. spread). Może Pani również założyć konto w T-mobile Usługi Bankowe. Dostanie Pani dwie karty do konta w zł oraz do dolarowego. Mając już otwarte te konta, zakładamy konto w walutomat.pl. Przysyłamy złotówki na konto walutomat.pl, zamieniamy na dolary i odsyłamy na nasze konto walutowe. Daje to maksymalne oszczędności a zarazem jest to bezpieczne. Kilka komentarzy wcześniej poruszona była kwestia bezpieczeństwa. Płacąc, podajemy wszystkie dane tylko do konta walutowego T-mobile. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, nie trzymamy na tym rachunku jakichkolwiek pieniędzy i jeśli ktoś kiedyś podejrzy nasze dane karty, to i tak nie zapłaci bo nie będzie na tym koncie środków. Przypomnę raz jeszcze, jeśli płacimy tak jak w tym poradniku, nie będzie pobrana dodatkowa opłata za zabranie pieniędzy z naszego konta 😉

     3. Paulina says:

      Ooooo dziękuje bardzo 😉 Tak dla pewności chciałabym dopytać,czyli jeśli chciałabym zamówić z mojego konta w milenium,to nie będę płaciła jakiś kolosalnych kwot za przelew – i będe stratna TYLKO na wymianie waluty? te i jeśli chodzi o bezpieczeństwo ,to jeżeli zrobię 1 raz przelew to moje dane już zawsze będą krążyły po sieci i nie wiadomo kiedy ,ktoś może mi je podejrzeć ? czy dotyczy to tylko jednej konkretnej transakcji? po czym znikają i dopiero przy kolejnym zakupie występuje ryzyko ?

     4. Rafał says:

      Jeśli chciałaby Pani spróbować zapłacić posiadaną już kartą Maestro, to stratna będzie Pani tylko na wymianie waluty (tak mam kiedy płacę kartą złotówkową w swoim koncie T-mobile Usługi Bankowe). I to nie jest tak, że dane będą krążyły po sieci. Aliexpress jest dobrze zabezpieczone i po ich stronie nie spodziewałbym się jakichś wycieków – za dużo mogliby stracić jeśli coś takiego wyszłoby na jaw. Nie panikujmy 😉 Wspomniałem o tym, aby uważać na transakcje w Internecie.

    2. Paulina says:

     super ,bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;)!!!! więc nie mam się co martwić bo z tego co wyczytałam w Pana komentarzach-nie jest to traktowane jak przelew a transakcja ?! bo niżej wypowiadała się Pani Kasia i posiadała karte ing i bank zabrał jej 40 zł za przelew,czyli to musiała zamówić jakimś innym sposobem niż wyżej opisany ? Nasze dane trafiają do sprzedawcy czy tylko do serwisu ? 😉

     1. Rafał says:

      Witam,
      Pani Kasia zapewne wybrała Bank Transfer. Proszę zerknąć na ten obrazek: Naszych danych nie powinien widzieć nawet serwis Aliexpress 😉

   2. Paulina says:

    Poczytałam komentarze i stąd moje pytanie ,gdyż posiadam konto walutowe internetowe w milenium,ale nie posiadam karty tak jak jest w T-mobile- wnioskuję to z pana odpowiedzi na komentarze,nie wiem za bardzo jak teraz złożyć to zamówienie ;(

 46. pipek says:

  zakupy stały sie nie opłacalne tym bardziej ze dolar wedruje w gore, szkoda tych dobrych czasow kiedy 1$ kosztowal – 2zł. Dzisiaj mozna bylo sporo zarobic, kupujac dolce w czerwcu 2014 i sprzedajac je dzisiaj …

  1. Rafał says:

   Kurs dolara jest mocno uwarunkowany politycznie, mam nadzieję, że uspokoi się sytuacja z Rosją i będzie można chętniej zamieniać złotówki na dolary. Sam teraz wstrzymałem się z zakupami.

   1. pipek says:

    szkoda tylko ze tego nie przewidzialem, moglem byc do przodu kilka tys zl, kupujac dolce po 3 zł ;( troche boli ze czlowiek taki glupi…

  2. Rafał says:

   A żeby to było łatwe do przewidzenia, to nie jeden z nas próbowałby sił w walutach 🙂

   1. pipek says:

    w sumie to sytuacja Rosji, spadajaca cena za barylke i inne sprawy za tym przemawialy, ale se myslalem jest po 3 -3,15 zł to po co brac na zapas. Zawsze by cos bylo na kieszonkowe 😉

    Wzmocnic zlotowke tylko moze RPP nie zmieniajac stop i ewentualnie spokojne nastroje z UE z Grecja, jak cos pokombinuja to moze byc po 4 zł, ale teraz ryzykownie kupic i stracic…, bo zysk choc wchodzi w gre moze nie byc juz spektakularny

    1. Rafał says:

     Teraz warto poczekać do granicy 3,82 zł. Jeśli przebije się dalej to moim zdaniem będzie można zarobić, ale najprawdopodobniej kurs spadnie w dół i wróci do normy. Ale jak już wspomnieliśmy, wszystko zależy od spekulantów i ich wykorzystania aktualnej sytuacji politycznej.

     1. pipek says:

      oby, poziom 3,4 zl mnie zadowalal, pocieszajace jest to teraz sie wstrzymasz spadnie kurs kupisz to i tak roznice zostawiasz w kieszeni, bo nie wydales wiecej na dolca. Zobaczymy dzisiaj co zrobi RPP, jednak jak widze ze Dania wycofuje sie z ropy bo im sie to nie oplaca to w nieskonczonosc to nie bedzie trwalo…

 47. BECIA says:

  Witaj,
  Super poradnik 🙂 Chcę dokonać zakupu na aliexpress i jestem na etapie początkującym. Proszę o informację czy przelewając środki za zakupy z PKO BP z karty Visa Electron pobierane są jakieś opłaty i czy wogóle można taką czynność wykonać posiadając konto w PLN w banku PKO BP? Zastanawiam się czy zakładać nowe konta tak jak opisał pan w poradniku czy mogę wykorzystać posiadane konto w PKO
  Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   oczywiście, że można. Jedynie co, koszta będą większe. Bank doliczy tzw. spread, czyli policzy po większym niż obecnie kursie. Dodatkowe opłaty nie powinny być ściągnięte. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa, sposób opisany w poradniku jest bezpieczniejszy niż podawanie danych do karty być może do swojego głównego konta bankowego.
   Pozdrawiam!

   1. BECIA says:

    Dziękuję bardzo, zrobię jednak tak jak Pan sugeruje w poradniku, gdyż faktycznie to będzie bezpieczniejsze rozdzielić na osobnym koncie transakcje dotyczące zakupów na aliexpress 🙂 (tymbardziej, że utrzymanie konta i transakcje są darmowe) czyli muszę założyć konto walutowe w banku T-mobile usługi bankowe tak? Pomimo że nie mam w T-mobile założonego żadnego konta mogę założyć tylko konto walutowe tak? Później z prywatnego konta złotówki przelewam do walutomat.pl (tyle ile mam do zapłaty w $) a następnie na konto walutowe T-mobile tak? Dobrze rozumiem 🙂

    1. Rafał says:

     Witam ponownie,
     aby założyć konto walutowe niestety musimy założyć również złotówkowe, jest to ich wymóg. Później jest kilka możliwości, może Pani bezpośrednio wysłać pieniądze z prywatnego do walutomatu, a następnie bezpośrednio na walutowe. Z tego co dowiadywałem się, chyba istnieje możliwość zrezygnowania z karty do konta złotówkowego T-mobile. Ten sposób może wiąże się z czasem straconym na procedury, ale jednak jest to najbezpieczniejszy sposób.
     Dziękuję za komentarz,
     Pozdrawiam

 48. Asia says:

  Witam

  Czy „e” karta z mBanku można płacic na aliexpress?? Jest to karta do zakupów internetowych ale mam wątpliwości czy tylko w Polsce czy na całym świecie.
  Dziekuje i pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   jeśli karta posiada numer, imię i nazwisko, datę ważności, kod zabezpieczający znajdujący się na odwrocie karty to można. Postępujemy zgodnie z poradnikiem. Z tego co wiem, ekartą z Mbanku można płacić bez problemu.
   Pozdrawiam!

 49. Comandos says:

  Witam, mam pytanie czy kartą debetową MasterCard można płacić na aliexpress?

  1. Rafał says:

   Witam,
   oczywiście, że tak. Cały poradnik został napisany w oparciu o kartę debetową MasterCard.
   Pozdrawiam!

 50. Marcin says:

  Witam.
  Właśnie zrobiłem swoje pierwsze zakupy na Aliexpress. Poszło jak z płatka. Tylko mam pytanie. Zapłaciłem kartą MasterCard z BZ WBK. Na karcie pisze, że zapłacę nią w internecie. Musiałem tylko aktywować na swoim koncie 3D Secure dla karty. Więc wydawało mi się, że nie powinno byc problemów. Tym czasem po zrobieniu zakupów i zapłaceniu wyświetliło mi się info, że Aliexpress dziękuje za dokonanie wpłaty i w ciągu 24 godź zweryfikują moją płatność, jesli będzie OK to sprzedawca zacznie pakować towar, jesli płatność zostanie odrzucona to mnie o tym poinformują. Czy to jest normalne ? Spodziewałem się raczej widoku jak w poradniku powyżej 🙂 Na co mogę teraz liczyć? Czy jest szansa, że zrobiłem zakupy?

  1. Rafał says:

   Witam!
   Proszę niczym się nie martwić, ten komunikat jest ZAWSZE wyświetlany. Po 24h sprzedawca zaczyna pakować przedmiot zakupiony przez Pana i pozostaje tylko czekać na przesyłkę 🙂
   Pozdrawiam,
   Rafał

   1. Marcin says:

    Dziękuję za ekspresową odpowiedź.
    I dziękuję też za ten wspaniały poradnik. Zawsze myślałem, że zakupy w chinach to jak lot w kosmos 🙂
    Pozdrawiam

    1. Rafał says:

     A ja dziękuję za ciepłe słowa, motywuje to do dalszych działań.
     Pozdrawiam!

 51. joanna says:

  Witam,
  Założyłam już konto na T-mobile, jest ono aktywne, ale nie mogę założyć konta walutowego. Czy taka możliwość pojawi się dopiero po otrzymaniu karty? Jak długo czeka się na nią, a później ja kartę do konta walutowego?
  Pozdrawiam,
  A.

  1. Rafał says:

   Witam,
   proszę poczekać na kartę do złotówkowego, wtedy należy aktywować ją. Jeśli dalej nie będzie dostępnej możliwości otwarcia konta walutowego, proszę dzwonić do nich.
   Niestety nie pamiętam po ilu dniach otrzymałem kartę, ale nie dłużej jak 2 tyg. Karta do walutowego podobny czas oczekiwania.
   Pozdrawiam,
   Rafał

   1. joanna says:

    Miał Pan rację, po aktywacji karty dało się otworzyć konto walutowe.
    Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

 52. MONIKA says:

  Mam pytanie a mianowicie jeśli posiadam konto walutowe w PKO BP ( karta kredytowa VISA) to podczas płacenia wymagany jest kod jednorazowy z karty kodów. Czy pojawi się jakiś komunikat o wprowadzenie kodu z tej karty? Czy automatycznie pobierze mi pieniądze? Pozdrawiam! 🙂

  1. Rafał says:

   Automatycznie pieniądze zostaną pobrane z konta 🙂
   Pozdrawiam

 53. N says:

  Witam,
  Jestem początkująca w zakupach na aliexpress, robiłam wszystko wg podanej instrukcji i tak oto na samym końcu pojawił się problem. Jestem już na etapie płatności za zakupiony towar na alie, wpisuję niezbędne dane (wybieram rodzaj karty, wpisuję jej nr, imię i nazwisko) i brak potwierdzenia płatności, jak i brak komunikatu o ew, błędzie. Wygląda to tak, jakby strona się nie ładowała, czy miałeś może styczność z tego rodzaju problemem? Będę wdzięczna za odpowiedź, Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   proszę spróbować dokonać płatności na innej przeglądarce. Warto również sprawdzić czy połączenie jest szyfrowane (https://).
   Proszę również wejść w swoje konto bankowe i sprawdzić czy już nie pobrało pieniędzy z konta, kiedyś zdarzyło mi się podobnie i pobrało podwójną opłatę.
   Pozdrawiam

   1. N says:

    Dzięki serdeczne za pomoc. Pomogło:)

 54. Michał says:

  Witam! Rozumiem, że zakupy na aliexpress żeby uniknąć doliczenia vatu należy robić do 45euro, ale w jakiej częstotliwości? To dotyczy jednej przesyłki? Czy 45 euro na tydzień, miesiąc, rok? Ściślej mówiąc chciałbym częściej kupować ubrania, a moja dziewczyna biżuterię i nie bardzo rozumiem do czego odnosi się ta kwota. Nie potrzebuję towaru na handel, ale chętnie kupiłbym co kilka dni jakąś rzecz dla siebie i rodziny, oczywiście do 45 euro.

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie,
   przesyłki do 45 EUR mogą zostać zwolnione z VATu, lecz muszą spełnić określone warunki (. 45 EUR odnosi się do jednorazowej przesyłki. Nie wiem natomiast jak odnieść się do regularnych zakupów. Czy celnicy monitorują jakoś przesyłki na dany adres, czy nie. Proszę również zapoznać się z naszym wątkiem :

 55. Arti says:

  Witam 🙂 Czyli bardziej opłacalne jest otworzenie konta t-mobie usługi bankowe ,niż płacenie za zakupy kartą kredytową ? Są jakieś opłaty gdybym zapłacił kartą kredytową? Proszę o odpowiedź 🙂 Pozdrawiam Arti 🙂

  1. Rafał says:

   Nigdy nie używałem karty kredytowej, ale z tego co orientuje się jeśli spłaci się kwotę pobraną z karty w ciągu iluś tam dni, ta płatność będzie darmowa. Jednak jest opłata za korzystanie z karty kredytowej miesięczna lub roczna. Przedstawiony sposób przeze mnie to darmowe konto w T-mobile zarówno złotówkowe jak i walutowe. Do tego nie ma opłaty za posiadanie karty debetowej (ta którą płacimy). Więc ten sposób jest bezpieczny oraz najtańszy 🙂

 56. marcinradom says:

  Witam
  Nie obawia się Pan, że tego typu transakcje ujawniają wszystkie informacje o karcie płatniczej? Takich transakcji przecież nie autoryzuje się tokenem, czy hasłem jednorazowym – chyba.
  Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam serdecznie,
   oczywiście, że istnieje taka obawa. Dlatego zawsze na swoim koncie walutowym (czyli również na karcie dołączonej do tego konta) nie trzymam środków. Nawet jeżeli dojdzie do wycieku danych to jeśli ktoś będzie chciał kupić jakiś przedmiot, nie będzie w stanie go opłacić z powodu braku środków. Jednak to nie wszystko istnieje coś takiego jak: link. Jest to opcja odzyskania pieniędzy przez nieuczciwego sprzedawcę. Procedurą obciążony jest nasz bank.
   Pozdrawiam!

   1. marcinradom says:

    Chargeback nie dotyczy transakcji, które zostały prawidłowo zatwierdzone. A podanie danych osobistych i numeru karty powoduje brak wątpliwości. My, jako właściciele karty, w taki sam sposób uwiarygadniamy transakcję ( w Chinach), jak i ktoś kto przechwyci te dane. Na jakiej podstawie bank może stwierdzić, że nie braliśmy udziału w transakcji. Oczywiście pomijam przypadki, np dokonania transakcji z terenu USA, podczas gdy nigdy tam nie byliśmy. Jeśli ktoś z naszego otoczenia wykorzysta podawane dane, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo potwierdzenia oszustwa. Nawet adres dostawy nam nie znany nie pomoże w tym przypadku. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest brak środków na koncie walutowym.

    1. Rafał says:

     Dziękuje bardzo za poruszenie tej kwestii.
     Jak Pan odniesie się do kwestii nieotrzymania kupionego przedmiotu? Czy wtedy przysługuje nam możliwość zwrotu?Co do tego, że ktoś podszyje się pod naszą osobę i wykorzysta te informację do płatności zgodzę się z tym, będzie to trudne do udowodnienia. Nie będziemy nawet w stanie namierzyć tej osoby.
     Przyznam się, że nigdy nie korzystałem z opcji Chargeback’u i nie wiem jakie muszą zostać spełnione warunki.

     Dla zainteresowanych, w dobry sposób zostało to opisane na tym blogu: Kliknij

     1. marcinradom says:

      Nieotrzymanie zamówionego przedmiotu nie musi wynikać z winy sprzedawcy, a np z winy kuriera. Narzędzie Chargeback’u jest czasem używane niezgodnie z zasadami uczciwości i ja również nie orientuję się w jaki sposób banki i operatorzy kart bronią się przed nadużyciami.

     2. Rafał says:

      Dziękuję za komentarz,
      Pozdrawiam

 57. Agata says:

  Nie, jest to normalna karta do konta walutowego. http://www.bankier.pl/i/n/201405/34uXwYCvRGpDP_2d60399b.png w linku znajduje się ona po lewej stronie. różni się tylko tym, że w miejscu imienia i nazwiska jest napisane „T-mobile Usługi Bankowe”. Numer karty posiada i z tyłu 3-cyfrowy kod również

  1. Rafał says:

   Przyznam, że tutaj może być problem. Podany przez nas sposób wymaga podania danych właściciela. Można zawsze spróbować zamówić jeden przedmiot za niewielką kwotę i próbować wpisywać różne warianty. Przykładowo w polu First Name „T-mobile”, a w Last Name „Uslugi bankowe”. Spróbować kilku różnych wariantów, jeśli któraś opcja przejdzie, wtedy zapamiętać co się wpisało i to będzie oznaczać, że można robić taką kartą zakupy w Aliexpress.
   Jeśli się uda, proszę dać znać,
   Pozdrawiam

 58. Agata says:

  Konto posiadam w T-mobile. Takie konto może być bezimienne 2 lata, jeśli dobrze pamiętam. Ze względu na wykorzystywanie danych na Aliexpress, dla bezpieczeństwa założyłam właśnie taką kartę. Ale widzę teraz, że chyba to jednak będzie problem.

  1. Rafał says:

   Czyli jest to karta tzw. prepaid? Przyznam się, że nie spotkałem się wcześniej z podobną sytuacją.

 59. Agata says:

  Witam,
  mam pytanie dotyczące płatności kartą za zakupy. Kartę takową posiadam, lecz postanowiłam na założenie karty bezimiennej i nie wiem co powinnam wpisać w polu imienia i nazwiska do wypełnienia danych do przesyłki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   proszę jeszcze o podanie dokładnego banku oraz karty. Przyznam, że spotykam się z tym pierwszy raz, ale może wspólnie się uda przebrnąć przez ten proces.
   Pozdrawiam

   1. Witold says:

    Ja wstawiłem własne Imię i nazwisko. System Aliexpress przyjął to.

    1. Rafał says:

     Dziękuję za komentarz,
     kilka postów wcześniej pojawiły się wątpliwości, ale rozwiał je Pan.
     Pozdrawiam,
     Rafał