Jak płacić na Aliexpress?

Dosyć kłopotliwym tematem początkującym użytkownikom Aliexpress jest kwestia Jak płacić na Aliexpress? Nic bardziej mylnego. Z naszym poradnikiem w prosty i szybki sposób dowiesz się, jak obecnie jest opłacalnie zapłacić za kupiony przedmiot.

Aliexpress

SPIS TREŚCI:

 1. Wymiana waluty
 2. Wypełnienie danych
 3. Realizacja
 4. Płatność
 5. Potwierdzenie

PIERWSZY KROK – WYMIANA WALUTY

Istotnym elementem w płatnościach na Aliexpress jest sposób w jaki chcemy opłacić zakupy. Osobiście preferuje karty walutowe dołączane do kantorów internetowych. Jest to o tyle wygoda, gdyż w każdej chwili mam możliwość wymiany złotówek na np. dolary.

Od jakiegoś czasu taką rolę pełni karta walutowa Alior Banku . Na chwilę obecną jest to chyba najwygodniejsza metoda płatności za nasze zakupy na Aliexpress.

Masz już konto na Aliexpress? Jeśli nie to polecam ten poradnik

Rejestracja jest szybka i intuicyjna. Instrukcję umieszczam poniżej.

Na początku udajemy się pod ten link – Rejestracja w kantorze Alior Banku

System pyta nas, czy jesteśmy już klientami Alior Banku. W przypadku obecnych klientów proces rejestracji jest uproszczony i zawartą umowę wystarczy potwierdzić SMS-em.

Jeśli chodzi o nowych klientów, proces ten też nie jest trudny i umowę potwierdzamy przelewem 1zł na wskazane przez nich konto.

Przebieg rejestracji przedstawię na drugim typie klienta, czyli osoby, która nie posiada konta w Alior Banku.

Lokalizujemy przycisk Wybierz i klikamy.

W tym kroku zgodnie z instrukcjami uzupełniamy wszystkie wymagane dane.

Teraz chcą od nas numer konta, które posiadamy w innym banku. Po uzupełnieniu wymaganego pola, naciskamy Dalej.

Kolejne wymagane dane, uzupełniamy i lecimy dalej!

Ostatnie z wymaganych danych, czyli nasz adres korespondencyjny.

W kroku 4. musimy wybrać jakie waluty nas interesują. W przypadku Aliexpress najlepszą walutą jest USD, czyli dolar amerykański.

Tę walutę wybieramy, akceptujemy wszystkie wymagane zgody i naciskamy Wyślij.

Po wysłaniu wniosku, ukazuje się nam kolejne okienko z regulaminami do konta. Jednak interesuje nas dolne okienko „Wykonaj przelew potwierdzający w celu założenia konta„.

Klikamy w Wykonaj przelew.

System automatycznie przekieruje nas do naszego banku. Przelewamy wymaganą kwotę i potwierdzamy tym otwarcie konta w kantorze Alior Banku.

Po wykonaniu wszystkich kroków otrzymujemy powyższy komunikat. Na ten moment oczekujemy SMSa oraz potwierdzenia email z kantoru.

W oczekiwaniu na wiadomości z Alior-u, przedstawię najważniejsze opłaty i prowizje posiadania takiego konta:

 • Prowadzenie konta – 0 zł
 • Opłata za kartę – 0/15* zł
 • Wypłaty w bankomatach własnych oraz Euronet, Cash4You, innych banków krajowych – 0 zł

* – opłata wyniesie 15zł jeżeli w ciągu pół roku od dnia wysłania karty lub do momentu jej zamknięcia Klient nie dokona z jej udziałem transakcji.

Czyli jak łatwo zauważyć, wystarczy dokonać raz na pół roku transakcję tą kartą a bank nie pobierze od nas żadnych opłat.

Dokładną tabelę opłat i prowizji znajdziemy pod tym linkiem: KLIKNIJ TUTAJ

Czas oczekiwania na wiadomości od Alior to zwykle jeden dzień roboczy.

Po otrzymaniu SMS-a udajemy się na stronę kantoru.

Identyfikatorem jest nasz adres email. Wpisujemy i klikamy DALEJ

SMS-em otrzymujemy nasze tymczasowe hasło, które wpisujemy. Następnie należy ustalić nasze hasło zgodnie z wymogami.

Interfejs kantoru, wygląda tak jak na zdjęciu powyżej.

Czas na założenie naszej karty walutowej

Scrollujemy w dół strony. Szukamy plusika, obok naszej waluty – na obrazku oznaczone żółtym kolorem.

Następnie klikamy Złóż wniosek znajdujący się w rozwiniętym polu.

Ukazuje się nam następujący widok:

W tym momencie możemy ustalić limity na tej karcie, oraz zmienić adres wysyłkowy. Chętni mogą również chcieć otrzymać kartę kurierem, lecz ta opcja jest dodatkowo płatna. Klikamy DALEJ. Potwierdzenie zawarcia umowy, następuje poprzez wpisanie kodu, który otrzymamy SMS-em.

Jeśli wszystko udało się, otrzymamy poniższy komunikat:

Udało się! Teraz za jakiś czas, listonosz do skrzynki wrzuci nam kopertę z kartą walutową. Pozostało tylko czekać.

KROK DRUGI – WYPEŁNIENIE DANYCH

Ten krok już jest o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy jak pozostałe, nareszcie dowiemy się jak płacić na Aliexpress. Pozostaje nam ustalenie w Aliexpress nasz adres wysyłkowy.

Przykład:Platnosc-1

Możemy oczywiście dodać inny adres wysyłki, klikamy „Add a new address” i ukazuje się nam kilka różnych pól do wypełnienia. W pierwszej rubryce podajemy imię i nazwisko, następnie ulicę, miasto, województwo, kod pocztowy. Należy pamiętać aby wpisywać wszystko bez polskich znaków, a kod pocztowy bez „-„.

Przykład:

Platnosc-2

KROK TRZECI – REALIZACJA

Kolejnym krokiem jest realizacja zamówienia. Możemy w tej części napisać oddzielną wiadomość dla sprzedającego, wybrać pocztę jaką sprzedający ma wysłać paczkę, bądź skorzystać z kuponu rabatowego. Wszystko objaśnione zostało na poniższym zdjęciu.

Przykład:

Platnosc-3

KROK CZWARTY- PŁATNOŚĆ

Końcowym krokiem w celu dowiedzenia się jak płacić na Aliexpress jest ostateczna opłata za przedmiot. Jak widzimy, mamy tutaj płatność na kwotę 169$. Wykorzystałem tutaj kartę Mastercard z Alior Sync. Wybrałem „Mastercard”, w pierwszej rubryce mamy wpisać imię, a następnie nazwisko z karty otrzymanej od Alior Sync. W kolejnym kroku wypełniamy numer karty, datę ważności tej karty a na koniec trzy ostatnie cyfry znajdujące się na odwrocie. Na koniec pozostaje kliknąć w „Pay My Order”. Teraz pozostaje nam tylko czekać na przesyłkę.

Przykład:

jak płacić na aliexpress

KROK PIĄTY – POTWIERDZENIE

Na samym końcu otrzymujemy potwierdzenie płatności. Dowiedzieć się można ile czasu ma sprzedawca na wysyłkę danego przedmiotu. Akurat w tym przypadku okres oczekiwania wynosi 5 dni.

Przykład:

Platnosc-5

07.01.2015 – dodano ważną kwestię!

Po otrzymaniu komunikatu jak powyżej, Aliexpress weryfikuję transakcję przez 24h, po tym czasie sprzedawca otrzymuje zielone światło i zaczyna pakować paczkę.

09.07.2015 – dodano alternatywę płatności!

Aliexpress doceniło polskich klientów i wprowadziło możliwość płatności za zakupy w złotówkach. Więcej informacji można przeczytać pod tym postem: Aliexpress Przelewy24.

29.03.2017 – zaktualizowanie treści tego poradnika!

W związku z przestarzałą metodą płatności przedstawianą w tym poradniku dokonano jej aktualizacji. Od teraz można skorzystać z karty walutowej kantoru internetowego Alior Banku.

W taki oto sposób przebrnęliśmy razem przez wszystkie kroki. Zachęcam, aby uważnie przeczytać ten poradnik. Pierwszy raz wydaje się ciężki, lecz po kilku płatnościach nabiera się wprawy i jest o wiele wiele łatwiej .

Zachęcam do komentowania tego artykułu. Jeśli czegoś nie wiecie, razem podołamy temu!

Mam nadzieję, że już wiesz jak płacić na Aliexpress?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: 532

 1. kasia says:

  dzień dobry, zrobiłam dziś sporo zakupów na aliexpress, zablokowali mi konto i karte. O ile z kontem już sobie poradziłam to tak dalej nie mogę dokonać płatności swoją kartą kredytową, mimo iż jest ona aktywna, dzwoniłam do banku i powiedzieli mi, że z ich strony nie ma żadnych przeciwwskazań do płatności. Może spotkał się Pan z taką sytuacją? Niestety pomoc w alie to jakbym z jakimś robotem gadała. Ja swoje, on swoje.

 2. Marlena says:

  Witam. Mam problem bo przy przelewie za zakupy wpisalam zly tytul. Pieniadze z konta sa odciente a na ali nadal czekaja na wplate.. Co mam zrobic ? Czy pieniadze przepadly?

 3. Maro says:

  – Opłata za kartę – 0/15* zł
  * – opłata wyniesie 15zł jeżeli w ciągu pół roku od dnia wysłania karty lub do momentu jej zamknięcia Klient nie dokona z jej udziałem transakcji.

  Chodzi o transakcje internetowe czy w zwyklym stacionarnym sklepie /?

 4. Patryk says:

  Witam, jak sobie z tym poradzic? Wczoraj dokonalem pierwszych zakupow, kupilem trzy rzeczy i przy czwartej pojawil sie taki komunikat:
  Payment failed
  Reason: Your bank or agency declined your payment.
  Mial ktos podobny problem?
  Dodam ze limit nie zostal przekroczony

  1. Rafał says:

   Dzień dobry,
   płatność kartą, tak?

 5. Marzena says:

  Witam,wczoraj dokonałam kilka zakupów.Po chwili przyszła mi wiadomość,że moje zamówienia zostały zamknięte?

 6. Barbara says:

  Zapłaciłam za zakupy i po jakimś czasie przysłali mi e-mail o tym, iż przesyłka nie została potwierdzona. Powinnam dostać zwrot pieniędzy, nie? Pisałam do nich i nadal czekam na odpowiedź.

 7. Kamil says:

  witam,
  Czy jak wypełniam druczek pocztowy do przelewu to mam podać imię, nazwisko i adres z polskimi znakami czy bez(czy nie ma to wgl znaczenia ?), i gdy wpłacę przez pocztę to na aliexpress się powinno od razu wyświetlić że zapłacone ?, czy po jakimś czasie ?.

 8. Ania says:

  Witam, chciałam zapytać czy płatność na Ali bezpośrednio kartą a nie przez przelewy 24 jest ryzykowna.W moim banku nie mam opcji przelewy 24 tylko muszę wybierać zwykły przelew bankowy jest z tym trochę więcej zabawy.Mam jednak obawy czy to jest bezpieczne bo jak widzę większość płaci przez przelewy. Dziękuję z góry za odpowiedź.

 9. Kaper says:

  Zamówiłem dzisiaj przedmioty z Aliexpress (jakieś 20 przedmiotów). Suma za wszystkie przedmioty wyniosła np. 150euro. Zapłaciłem kartą bezpośrednio przez bank. I mam teraz taki problem – patrzę w moje zamówienia i jeden przedmiot jest nie zapłacony (jest opcja: zapłać teraz). Podliczyłem wszystkie przedmioty i kwota 150 jaką przelałem jest kwotą łączną z tym przedmiotem :/ reszta zamówień jest ok tylko problem przy tym jednym. Pieniądze pobrane i co – mam zapłacić jeszcze raz za to samo? Ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić?

 10. Malkoszka says:

  Czy jeśli podam na Ali kartę z polskimi pieniędzmi to i tak się przyjdzie do mnie paczka?

 11. Palnik says:

  Witam. Zamówiłam coś z Chinskiego sklepu, ale nie ma aliexpress (rosepeony.com) Miało kosztowac 16$, zapłaciłam kartą USD i ściągnęło mi ponad 19$. Tyle aż wynoszą dodatkowe opłaty? Gdy na ali placilam zwykłą kartą mBanku to chyba prowizja była mniejsza.

 12. skranska says:

  Złożyłam pierwsze zamówienie na alliexpress po czym zapłaciłam kartą mastercard, tak jak zwykle to robię i nagle status mojego zamówienia to Zamówienie zamknięte i taki jest dopis do tego: Your payment was not processed due to security reasons. As a result your order has been cancelled. AliExpress did not accept any payment for this order. However, please note that some banks may hold onto payments for up to 3-15 business days. Co mam w tej sytuacji zrobić? Dostane pieniądze?

 13. Włodek says:

  Witam. Jest tylko jeden kłopot , mam konto wspólne z żoną i to im nie odpowiada. Nie mogę potwierdzić przelewem.

 14. Mariusz says:

  Jaka jest opłata z PKO za przelew do Chin ?

  1. Arrczi says:

   Witam, w dniu dzisiejszym różnica względem kantoru internetowego przy spread’zie 2 gr. wynosi 10 gr. Czyli jak kupimy towar za 300$ (około 1070 PLN), to przelewem z PKO zapłacimy 30 zł. więcej około 1100 PLN.

 15. MAr says:

  Witam, mam problem założyłem konto, zrobiłem zakup, zapłaciłem nawet mam potwierdzenie że zamówienie zostało wysłane ale jak próbuje obecnie zalogować się na konto to prosi mnie o weryfikację a ta żąda podania numeru telefonu (AliExpress Identity Verification). Podaję go i mam czekać do 10 min ale nic nie przychodzi czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem ? Z góry dziękuję.

  1. Marta says:

   Mam podobny problem, czy udało się go rozwiązać??

 16. Waldek says:

  Dokonałem zakupu lampy oraz dokonałem płatności kartą.
  Nie wiem jak to się stało ale nie widzę swojego zamówienia na moim koncie a karta została obciążona.
  Czy jest jakiś mail bezpośrednio do Aliexpress aby zapytać o zwrot kasy.
  Na stronie sprzedającego jest info , że sprzedał taką lampę do Polski ale kontaktując się z nim nie odpowiada.

 17. ambalabamba says:

  Ja chciałbym tylko wiedzieć, bo nie mogę się doczytać ile kosztuje likwidacja tego konta/kantory walutowego i karty, gdy się rozmyślę lub po prostu mam takie widzi-mi-sie. To mnie ciekawi, na jakiej zasadzie można z tego zrezygnować, bo wpakować się w to to nie problem, ale potem z wyjściem może być ciekawie. Jak to jest?

  1. Rafał says:

   Dzień dobry,
   z tego co udało mi się dowiedzieć to proszę zerknąć:
   Podsumowując, jeśli nie mieliśmy zaległości nie powinno być większych problemów.

 18. Qq says:

  Witam, więc na dzień dzisiejszy najkorzystniejszym kontem walutowym jest alior tak? A ING?

 19. raczyk says:

  Niem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że aktualnie różnice w kursie 1 dolara na Alior a P24 to około 6 gr. Czyli jak ja miesięcznie zakupuje na około 40$ to tracę około 2,5 zł. Nie widzę sensu by dla tych 2,5zł zakładać konto, zamawiać kartę itd. Chyba, że czegoś nie biorę pod uwagę? Proszę o pomoc czy 40$ miesięcznie to wielka strata przy wymianach.

  1. Rafał says:

   Dzień dobry,
   wszystko zależy od intensywności zakupów. Jeśli robimy je często, w większości przypadków karta pozwoli na oszczędności. Jeśli jednak nasze zakupy są rzadkie, to P24 sprawdzą się lepiej.
   Pozdrawiam,
   Rafał

 20. Andrzej says:

  Witam,
  mam takie pytanie czy można płacić z konta walutowego EUR kartą do tego konta, chodzi mi konkretnie czy będzie to 1:1 bez przewalutowaniaa nie po jakimś kosmicznym kursie mastercard EUR -> USD ?

  1. Rafał says:

   Dzień dobry,
   chyba będzie dodatkowe przewalutowanie po stronie Aliexpress. Ich konta są rozliczane w USD i nawet jeśli wybierzemy EUR to i tak będzie dla nas nie do końca korzystne.

 21. Daga says:

  Dokonałam zakupów na kwotę 34USD.opcja przelew24 jest nadal nieaktywna. Czy kto wie dlaczego?

  1. Rafał says:

   Były problemy związane z przeciążeniem serwerów Przelewy24. Już wszystko wróciło do normy.