©Xiaomi

Ostatni rok był zdecydowanie bardzo dobrym czasem dla opasek sportowych Xiaomi. W czerwcu 2019 roku debiut miał kolejny model – Mi Band 4. Chińskiemu producentowi udało się stworzyć produkt, którego stosunek jakości do ceny nie znalazł sobie równych.

Firma poinformowała, że zaledwie w ciągu 8 dni udało się im sprzedać 1 mln opasek. Imponujący wynik jest ogromną zasługą polityki firmy, oferującej dobry produkt za niewielką cenę.

Xiaomi nie spoczęło na laurach i pragnie jeszcze więcej. Huami – producent opasek Mi Band dla Xiaomi – poinformował o już trwających pracach nad kolejną częścią opaski.

Xiaomi Mi Band 5 – następca, tak udanego modelu, będzie miał nie lada zadanie , mianowicie – zaoferowanie jeszcze więcej za jeszcze mniej.

Płatności zbliżeniowe, Google Pay

Najważniejszą zmianą względem poprzednika, będzie dostępna w standardzie płatność zbliżeniowa NFC. Długo wyczekiwana funkcja, na którą czekaliśmy od umieszczenia modułu już w Xiaomi Mi Band 3.

Modele Xiaomi Mi Band 3 oraz 4 w chińskiej wersji posiadają moduł NFC. Niestety, dostępny wyłącznie na terenie Chin poprzez platformę Mi Pay.

Dodatkową zaletą będzie możliwość obsługi Google Pay. To sprawia, że w tak niskim segmencie cenowym, opaska otrzyma bardzo wartościowy dodatek.

1,2 calowy wyświetlacz, większy kontrast

Drugą zmianą jest jeszcze większy wyświetlacz 1,2″ AMOLED, w porównaniu do 0,95″ – obecnego. Jak donoszą źródła, poprawie ulęgną takie parametry jak: jasność, kontrast oraz lepsza widoczność w pełnym słońcu.

Czego nadal brakuje?

Najbardziej wyczekiwaną funkcją w Xiaomi Mi Band 5 jest wbudowany GPS. Coś, na co czeka większość fanów tej serii. Nie było tego w żadnym z poprzednich modeli i obecnie nie ma żadnej informacji na ten temat.

Jest to bez wątpienia bardzo przydatna funkcja, jeśli np biegamy lub jeździmy na rowerze itp. Bez tego, za każdym razem, musimy mieć ze sobą połączony telefon, który służy jako odbiornik GPS.

Opaska będzie prawdopodobnie kosztować 179 chińskich juanów w ich kraju, co daje w przeliczeniu około 100 zł. (Cena ta dotyczy lokalnego rynku w Chinach).

Oficjalnej daty premiery jeszcze nie poznaliśmy, jednakże z obecnych doniesień wynika, że najprawdopodobniej nastąpi to w czerwcu 2020 roku.