Od pewnego czasu właściciele sklepu internetowego postanowili pomóc kupcom z Polski, wprowadzając usługę Aliexpress Przelewy24 oraz PayU. Teraz już nie trzeba posiadać dodatkowych kart debetowych, aby zapłacić za produkt. Całą operację zrobimy z wykorzystaniem naszego głównego konta bankowego. Zachęcam do przeczytania poniższego poradnika.SPIS TREŚCI:

  1. Zakup
  2. Wybór płatności
  3. Podsumowanie
  4. Wybór banku
  5. Komentarz

KROK PIERWSZY –  ZAKUP

Wybrałem tanie kolczyki za niecałego dolara – LINK. Oferta nie najlepsza, ale też nie najgorsza. 2343 zamówień z czego 96,6% zadowolenia w komentarzach. Liczby mówią same za siebie. Sprzedawca sprzedał sporą liczbę przedmiotów, dzięki czemu ma już ponad 17 tysięcy komentarzy. Uzyskał ogólny wynik 98% zadowolenia. Jest to nawet spore osiągnięcie. Sprzedawca na tą chwilę wiarygodny. Będę musiał poczekać do 7 dni roboczych na wysyłkę, która będzie nierejestrowana (Small Packet Plus).

kolczyki aliexpress

Całą procedurę przed(jak założyć konto na Aliexpress) pozostawiam już Wam do opanowania. Przejdźmy do kolejnego kroku, czyli płatności.

KROK DRUGI – WYBÓR PŁATNOŚCI

Naciskamy magiczne Buy Now i wybieramy adres dostawy. Po pomyślnym uzupełnieniu danych, składamy zamówienie:

przelewy24-aliexpressNastąpi przekierowanie do następnego kroku, czyli podsumowania.

KROK TRZECI – PODSUMOWANIE

Ukaże się nam znane pole z wyborem karty, lecz nas dzisiaj to nie interesuje. Klikamy w górnym menu na „Przelewy24” lub PayU(podświetliłem na żółto):

Zmienia się nam okienko w zależności od wybranej metody na następujące:

Dostajemy informację po jakim kursie dolara zapłacimy za kolczyki. Porównując z dzisiejszym kursem dolara (3,72zł) otrzymujemy 15gr straty na każdym dolarze. Przy małych kwotach jest to oczywiście znośna strata, lecz stosując znane już metody płatności z kantorem walutowym zaoszczędzimy te 15gr. Kurs dolara w kantoru internetowego – 3,72zł. Oczywiście system ten posiada bardzo dużą zaletę, spójrzmy na kolejny krok.

Klikamy Pay Now.

KROK CZWARTY – WYBÓR BANKU

Jak wspomniałem, ten sposób ma ogromną zaletę – możliwość wyboru własnego banku. Omijamy zbędne formalności związane z wyrobieniem nowego konta lub nowej karty. Proszę zerknąć:

Wybrałem mój bank czyli T-mobile Usługi Bankowe. Automatycznie zostajemy przekierowani na stronę banku. Wszystkie dane zostają automatycznie wypełnione, nam zostaje jedynie wpisać kod SMS.

Po wykonaniu przelewu, otrzymamy następujący komunikat:

Taka informacja oznacza, że nasza płatność w danej chwili jest weryfikowana przez bank. Należy chwilę odczekać, a następnie kliknąć Try again.

Jeśli wszystko poszło po naszej myśli otrzymujemy następujący komunikat:

Istnieje jeszcze możliwość płatności za zakupy na poczcie zwykłym popularnie nazywanym druczkiem. Wybieramy tą ikonkę:

Następnie jesteśmy proszeni o zaakceptowanie warunków umowy z Aliexpress. Klikamy YES. Powinniśmy otrzymać następujące okienko:

Na górze w niebieskim okienku jesteśmy informowani o możliwości płatności na jeden z poniżej wymienionych rachunków bankowych. Mamy do wyboru kilkanaście banków i należy wybrać jeden z nich. Wybieram przykładowo Mbank. Po prawej stronie pod napisem print transfer order mamy możliwość wydrukowania gotowego druczka, który wygląda następująco:

Jeśli natomiast sami chcemy taki druczek wypełnić to wszystkie niezbędne dane mamy pod niebieskim polem na górze:

Payee’s details to nazwa odbiorcy oraz jego adres. Ammount – kwota należna do zapłaty. Transfer title to tytuł przelewu. Nr rachunku mamy do wyboru w zależności na jaki bank chcemy wysłać.

To tyle jeśli chodzi o manualny przelew na Aliexpress. Jak widać nie jest to trudna rzecz i życzę powodzenia!

KROK PIĄTY – ALIEXPRESS PRZELEWY24 PROWIZJA?

Jak widzimy, ten sposób jest wygodny dla osób nie posiadających kont walutowych. Sposób szybszy, lecz mniej opłacalny. Jeśli dobrze wszystko policzyłem w poradniku, na dzień dzisiejszy (21-08-2015) strata ta wynosi 15gr na każdym dolarze. Do drobnych kwot ta metoda wydaje się być wygodniejsza. Ja jestem innego zupełnie innego zdania. Moim zdaniem, wygodniej jest wpisać nr karty walutowej i reszty danych do okienka niż zlecać osobny przelew. Dziękuję i czekam na Wasze opinie!

 

Dodano 23.12.15r – Podczas korzystania z opcji Aliexpress Przelewy24 zwrot odsyłany jest nam na nasze konto, z którego dokonaliśmy wpłaty.