Zmiany w T-mobile Usługi Bankowe

Dzisiejszego dnia część z nas (posiadaczy konta w T-mobile) otrzymała hiobowe wieści z banku. Są to dla nas bardzo złe wiadomości. Przejdźmy jednak do sedna.

Treść wiadomości:

Szanowni Państwo,
informujemy, że 1 kwietnia 2015 roku zmienia się Taryfa Opłat i Prowizji oraz Tabela Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych T-Mobile Usługi Bankowe.

Nie będę cytował wszystkiego, lecz omówię najważniejsze zmiany.

1. Opłata za posiadanie karty.

To co wyróżniało ten bank, była możliwość posiadania karty do konta złotówkowego za całe 0zł.

tmobilekartaRys. 1 Miesięczna opłata za posiadanie karty. Lewa kolumna konto złotówkowe, prawa kolumna walutowe.

Od 1 czerwca opłata będzie wynosiła 0zł/6zł*. Gwiazdka ta oznacza, że jeśli nie zrobimy obrotu transakcji bezgotówkowych w wysokości minimum 200zł, naliczona zostanie opłata w wysokości 6zł na dany miesiąc rozliczeniowy. Wydanie karty będzie nadal darmowe, zmienia się jedynie opłata miesięczna. Na szczęście konto walutowe pozostaje bez zmian.

Po przeczytaniu maila, od razu złapałem za telefon i zadzwoniłem na infolinię. Zadałem dwa pytania:

Czy można zrezygnować z karty, kiedy już się posiada?

Odpowiedź: Tak, można bezpłatnie zrezygnować z posiadania karty.

Czy przy wysyłaniu wniosku internetowo, można zrezygnować z posiadania karty?

Odpowiedź: Tak, aby to zrobić należy odhaczyć wybór karty debetowej.

Czytając to możemy dojść do wniosku, że najlepszym sposobem będzie zrezygnowanie z karty podczas wysyłania wniosku lub jeśli ktoś już ją posiada to  zrezygnowanie z posiadania jej. Oczywiście jest to opcja dla użytkowników mało aktywnych.

2. Opłata za wydanie karty do konta walutowego

I tutaj zachodzą kolejne zmiany. Do końca maja wydanie karty do konta walutowego będzie nadal wynosić 0zł. Wchodzi natomiast ta zmiana:

tmobilekartawalutowaRys. 2 Opłata za wydanie karty debetowej.

Jak widzimy na zdjęciu powyżej z początkiem czerwca następuje zmiana. Wydanie karty będzie kosztować 10zł. Trochę nie rozumiem polityki T-mobile, pewnie ich pierwotnym celem było zebranie znacznej ilości nowych klientów, a po osiągnięciu celu olać to i ich – jednak nie mnie to oceniać.

Z ważniejszych zmian można jeszcze wymienić:

– przelew europejski z 0zł zmieni się na 5zł zarówno dla konta PLN jak i USD;

– opłata za wypłatę gotówki z bankomatów dla konta walutowego;

– sprawdzenie salda konta w bankomacie dla obu kont będzie wynosić – 1zł;

To na tyle w dzisiejszym poście, w ciągu kolejnych kilku dni postaram się zmodyfikować obecny poradnik, aby przystosować go do czerwcowych zmian. Jednak Ci, którzy zdążą założyć konto do czerwca nie odczują zmian. Później pozostaje opłata 10zł przy wydaniu karty do konta walutowego. Dzielcie się tą wiadomością na innych portalach. Miłego wieczoru!

 

Rafał

Jestem administratorem portalu Zakupyzchin.pl Masz pytania, pisz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: 12

 1. Dora says:

  a ja mam konto w PLN od ponad roku jednak dołączyłam na początku czerwca konto walutowe jak się to będzie miało do opłat związanych z kontami zarówno PLN jak i walutowego ?
  Już widzę ,że będę miała do płacenia 10 zł za kartę rozumiem ,że to jednorazowa płatność .Proszę mi napisać jak będzie wyglądała płatność na Ali?Jeśli będę chciała wysłać pieniądze z walutowego konta T-Mobile?Jakie to są koszty w porównaniu z płatnością kartą jeśli ja już otrzymam.Z góry przepraszam za banalne pytania ale najzwyczajniej w świecie jestem laikiem zarówno na stronie ali jak i płatności związanych z zakupami.

  1. Rafał says:

   Tak, ta opłata jest jednorazowa. Można w takiej sytuacji wymieniać środki za pomocą kantoru internetowego bez jakichkolwiek dodatkowych problemów.

 2. Paulina says:

  Witam, czyli najlepiej założyć konta złotówkowe i walutowe jeszcze w maju , nie brać karty do złotówkowego tylko walutowego, zamówić przesyłkę zwykłą? a te opłaty za przelew walutowy 5 zł? czyli za każdą płatność na ali trzeba będzie zapłacić dodatkowe 5 zł? czy na ali nie robimy przelewu tylko płatność kartą walutową i wtedy jest bez tych 5 zł. ? (przepraszam za tak może głupie pytania ale jestem laikiem jeśli chodzi o płatności zagraniczne). Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   tak jeśli zdąży Pani założyć do końca maja, to proszę otwierać konta w PLN oraz USD. Proszę odznaczyć kartę do konta w złotówkach, a do walutowego normalnie (otwarcie konta będzie możliwe dopiero w panelu konta złotówkowego). Co do opłaty 5zł, czy chodzi o ten zapis „– przelew europejski z 0zł zmieni się na 5zł zarówno dla konta PLN jak i USD;”? Jeśli tak to nie odnosi się on do sposobu płatności na Aliexpress. Płacąc za zakupy nie zlecamy żadnego przelewu. Nie będzie żadnych dodatkowych kosztów 😉

 3. uptownfunk says:

  Czy posiadają Państwo jakieś informacje, które konto walutowe – zamiast T-Mobile – wybrać do robienia zakupów np. na Aliexpress? Czy jest jakaś dobra oferta na rynku?

  Zastanawiam się czy zamknąć konto T-Mobile, ale nie wiem co dać w zamian. Zakupy na Ali robię sporadycznie, raczej nie osiągam 200zł/msc, więc szukam czegoś nowego intensywnie, postanowiłem, że tu napiszę również, może ktoś z czytelników albo adminów ma alternatywę. 🙂

  1. Rafał says:

   Polecam tak na szybkiego
   Dostajemy kartę prepaid i nie podpisujemy żadnej dodatkowej umowy. Jedyny minus dla większości z nas to minimalna kwota wymiany waluty to 100zł.

 4. Paulina says:

  Witam,
  Czyli zakładając dzis konto, nie zostanie pobrana ode mnie zadna opłata tak?
  przelewy z aliexpress bedą za darmo, czy bedzie jakas opłata za każdy przelew?
  Ja raczej nie bede robiła takich transakcji w miesiącu na kwote 200zł . Czy bede musiała coś płacić?
  Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam 😉
   Jeśli zdąży Pani założyć konta (złotówkowe oraz walutowe) do czerwca, nie poniesie Pani żadnych opłat. Przy wypełnianiu wniosku o konto złotówkowe proszę zrezygnować z karty debetowej – oczywiście jest to wariant dla osób, które nie zamierzają używać tej karty. Następnie otworzyć konto walutowe w USD oraz dołączyć do tego kartę 😉
   Pozdrawiam

 5. Agata says:

  Witam,
  Czy orientuje się Pan, czy ta opłata dotyczy wszystkich klientów, czy tylko nowych, którzy dopiero założą konto walutowe z kartą? W takim razie, czy poleca Pan jakąś inną drogę płatności, oczywiście darmową?
  Pozdrawiam

  1. Rafał says:

   Witam,
   ta opłata obejmie wszystkich klientów, zarówno starych jak i nowych. Jeśli zdąży Pani do 1 czerwca założyć konto walutowe, to nie będzie żadnej dodatkowej opłaty. Przy otwieraniu konta proszę zrezygnować z karty debetowej do konta złotówkowego.
   Co do innej opcji to już rozglądam się za najbardziej korzystną 😉

 6. Igor says:

  Może to żart na prima aprilis? 🙂

  1. Rafał says:

   Chcielibyśmy 😉