Dzisiejszego dnia część z nas (posiadaczy konta w T-mobile) otrzymała hiobowe wieści z banku. Są to dla nas bardzo złe wiadomości. Przejdźmy jednak do sedna.

Treść wiadomości:

Szanowni Państwo,
informujemy, że 1 kwietnia 2015 roku zmienia się Taryfa Opłat i Prowizji oraz Tabela Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych T-Mobile Usługi Bankowe.

Nie będę cytował wszystkiego, lecz omówię najważniejsze zmiany.

1. Opłata za posiadanie karty.

To co wyróżniało ten bank, była możliwość posiadania karty do konta złotówkowego za całe 0zł.

tmobilekartaRys. 1 Miesięczna opłata za posiadanie karty. Lewa kolumna konto złotówkowe, prawa kolumna walutowe.

Od 1 czerwca opłata będzie wynosiła 0zł/6zł*. Gwiazdka ta oznacza, że jeśli nie zrobimy obrotu transakcji bezgotówkowych w wysokości minimum 200zł, naliczona zostanie opłata w wysokości 6zł na dany miesiąc rozliczeniowy. Wydanie karty będzie nadal darmowe, zmienia się jedynie opłata miesięczna. Na szczęście konto walutowe pozostaje bez zmian.

Po przeczytaniu maila, od razu złapałem za telefon i zadzwoniłem na infolinię. Zadałem dwa pytania:

Czy można zrezygnować z karty, kiedy już się posiada?

Odpowiedź: Tak, można bezpłatnie zrezygnować z posiadania karty.

Czy przy wysyłaniu wniosku internetowo, można zrezygnować z posiadania karty?

Odpowiedź: Tak, aby to zrobić należy odhaczyć wybór karty debetowej.

Czytając to możemy dojść do wniosku, że najlepszym sposobem będzie zrezygnowanie z karty podczas wysyłania wniosku lub jeśli ktoś już ją posiada to  zrezygnowanie z posiadania jej. Oczywiście jest to opcja dla użytkowników mało aktywnych.

2. Opłata za wydanie karty do konta walutowego

I tutaj zachodzą kolejne zmiany. Do końca maja wydanie karty do konta walutowego będzie nadal wynosić 0zł. Wchodzi natomiast ta zmiana:

tmobilekartawalutowaRys. 2 Opłata za wydanie karty debetowej.

Jak widzimy na zdjęciu powyżej z początkiem czerwca następuje zmiana. Wydanie karty będzie kosztować 10zł. Trochę nie rozumiem polityki T-mobile, pewnie ich pierwotnym celem było zebranie znacznej ilości nowych klientów, a po osiągnięciu celu olać to i ich – jednak nie mnie to oceniać.

Z ważniejszych zmian można jeszcze wymienić:

– przelew europejski z 0zł zmieni się na 5zł zarówno dla konta PLN jak i USD;

– opłata za wypłatę gotówki z bankomatów dla konta walutowego;

– sprawdzenie salda konta w bankomacie dla obu kont będzie wynosić – 1zł;

To na tyle w dzisiejszym poście, w ciągu kolejnych kilku dni postaram się zmodyfikować obecny poradnik, aby przystosować go do czerwcowych zmian. Jednak Ci, którzy zdążą założyć konto do czerwca nie odczują zmian. Później pozostaje opłata 10zł przy wydaniu karty do konta walutowego. Dzielcie się tą wiadomością na innych portalach. Miłego wieczoru!